Lindsey Stirling

Lindsey Stirling se narodila 21.září 1986 v Santa Ana v Californii, vyrostla však v Gilbertu v Arizoně, bydlela i v Provu v Utahu a v současnosti bydlí v Los Angeles. K485355_448230505250110_1088945435_n houslím se dostala v 6 letech, když se zájmem poslouchala svého otce, který hrával klasické skladby.

V 16 letech se čtyřmi přáteli založila rockovou kapelu Stomp on Melvin. Následně využila svých zkušeností s kapelou a začala skládat a psát vlastní skladby. Její umění jí pomohlo vyhrát talentové soutěže na Arizona´s Junior Miss. Kromě toho byla také členkou kapely Charleyho Jenkinse. Mimo hudby byla také pilnou studentkou a je vystudovanou rekreační terapeutkou z Brigham Young University.

V roce 2010 se zúčatnila soutěže Amerika má talent, kde se probojovala do čtvrtfinále. Svým vystoupením zaujala spoustu lidí, hlasy diváků však nestačily na další postup a například porotce Piers Morgan Lindsey řekl, že není dost dobrá na to, aby hrála na housle a tančila zároveň.

V soutěži si jí všiml kameraman Devin Graham, který s ní začal spolupracovat na videoklipech, které se staly velkými hity na serveru YouTube. K jedněm z prvních největších hitů určitě patřily a patří singly jako Spontaneous me, Transcendence či Song of the Caged Bird. Všechny tyto singly nejen že jsou z prvního minialba Lindsey Stomp, ale také všechny sklidily velký úspěch. Každý z nich na YouTube zhlédlo několik milionů lidí.582364_419440474795281_685427350_n

Další hity a další úspěch na sebe nenechaly dlouho čekat. Kromě dalších solových singlů, jakými jsou Zelda Medley, Crystallize či Lord of the Rings Medley, přišly také spolupráce s dalšími umělci, jakými jsou Jake Bruene, Frank Sacramone, Peter Hollens, Alisha Popat či Alex Boye a mnoho dalších.

Po celém světě si získala velké množství fanoušků nejen díky své hudbě, ale právě i díky tanečním kreacím, kterými své klipy doprovází a především také díky své roztomilé osobitosti a energii, která z ní vychází s každým účinkováním ať už na koncertním podiu či ve videoklipech. V roce 2012 vydala své první album pojmenované Lindsey Stirling, které obsahuje známé skladby jako Spontaneous Me, Transcedence, nebo Shadows. Obsahuje ale i songy nové – Stars Align, Anti Gravity, nebo Minimal Beat. V roce 2012 se také vydala na své americké turné a v následujícím roce navštivila také Evropu, Asii a dokonce i Austrálii. Na konci dubna 2014 vyšlo již její druhé album s názvem Shatter Me. Z tohoto alba patří k nejúspěšnějším stejnojmenná skladba (která dobývala i hitparády v českých rádiích), dále pak Beyond the Veil, Roundtable Rival, Take Flight nebo Master of Tides. V říjnu 2014 se Lindsey mimo jiné vrátila zpátky do Evropy a 20.10.2014 konečně zavítala i do Prahy, konkrétně do Incheba Areny (info zde). Lindsey je držitelkou několika ocenění, ke kterým patří Billboard Music Award, YouTube Music Award nebo Streamy Award. Její videa na YouTube již dnes přesahují jednu miliardu celkového počtu zhlédnutí. Na 11.7.2015 byl pak ohlášen druhý koncert Lindsey v Praze, který se tentokrát uskutečnil v areálu Žlutých lázní. Na přelomu let 2015 a 2016 pak Lindsey ve spolupráci se svou sestrou Brooke vydala svou autobiografii s názvem The Only Pirate at the Party. V létě 2016 přišlo vydání klipu k songu The Arena, následně pak nemohlo chybět ani vydání celého nového alba Brave Enough.

V roce 2017 pak Lindsey již potřetí zavítala do Prahy. Pro velký zájem dokonce odehrála dva koncerty dva dny po sobě. V druhé polovině roku se pak zúčastnila soutěže Dancing with the Stars (kde skončila druhá) a dočkala se vydání již čtvrtého, tentokrát čistě vánočního alba Warmer in the Winter. K tomu se pak pojilo severoamerické turné, které mělo za úkol nové album propagovat. I s jarem 2018 přišlo oznámení koncertní šňůry, při ní se Lindsey tentokrát spojí s kapelou Evanescence. Opět šlo o koncerty uspořádané v USA a Kanadě a od července do září jich bylo celkem 32. Celé turné doprovodil orchestr. Lindsey jsme také mohli vidět v seriálu The Outpost.

V roce 2019 pak Lindsey ohlásila nové evropské turné, které v říjnu zahrnuje i zastávku v Praze, konkrétně v O2 Universum. Představí na něm své další, v pořadí již páté album s názvem Artemis. Toto album také podporuje v srpnu 2019 uspořádáním tzv. virtuálního koncertu, který vysílá na webovkách i sociálních sítích.

Další informace se můžete dozvědět z našeho amatérského pořadu Zpátky do Lindseyiny minulosti ! Informace o Lindsey Stirling pro Vás aktualizujeme i na české wikipedii.