Předání darů útulku Šance pro život

Již začátkem října náš fanklub spustil každoroční vánoční sbírku na nějaký ten dobrý skutek. Po obdarování dětského domova v Dolních Počernicích nebo kliniky dětské onkologie a hematologie v Bratislavě jsme se tentokrát rozhodli potěšit zvířátka. Sbírku s fanoušky jsme se rozhodli věnovat útulku pro pejsky a kočičky s názvem Šance pro život, který sídlí v obci Hynčice u Města Albrechtice ve Slezsku.

Zprvu jsme měli pro věnování darů vybraný jiný útulek, na něj jsme však nedostali zrovna nejlepší reference. Naopak velmi dobře se pejskaři a kočičkáři vyjadřovali právě o Šanci pro život, kterou vede paní Helena Mikulcová z Krnova. Ihned jsme se s ní spojili a začali případnou pomoc řešit. Popsala nám, co by jako útulek potřebovali a my se snažili z finanční sbírky zakoupit právě určené předměty.

Jelikož jsme sbírku vyhlásili dost dopředu, tak nám první příspěvky začaly ve větším počtu chodit až v adventním období a kolem svátků. Bohužel kvůli několika osobním i neosobním záležitostem administrátorů se sbírka protáhla a proto jsme i fanoušky nadále vybízeli k přispění. Celkový výběr financí jsme nakonec zastavili 29. února, částka se tak vyšplhala na krásných 5 600 Kč. Následně pak přišly i dary s našimi kolegy, sourozenci Ngoovými a Martinem Tůmou a tak jsme mohli sumičku vytáhnout až na 7000 Kč.

Za vybrané peníze jsme pak zakoupili vše, co útulek potřeboval a přidalo se i něco navíc. V Hynčicích jsme v předávací den, 25.3.2016, s sebou měli prémiové krmivo pro pejsky i kočky, k dispozici byly pelíšky, domečky pro kočky, obojek, házedlo, ohrádka pro štěňátka, hračky pro kočky i škrabadla. Uvítací výbor v podobě devítileté fenky Báry, jejích mladších kamarádek Bely a Máji a také kočičího dua Damián/Sisi měl z dárků velkou radost a především pak kočičáci jako první zkoumali zejména pelíšky pro pejsky. Za fanklub se předání účastnili administrátoři Petr Brdičko, Michal Ngo a Pavla Ngoová, můj 9letý bratr Michal Křehlík, kterého Bára ve snaze získat míček škrábla na tváři a zanechala mu tak vzpomínku na tento den a s fotoaparátem Eliška Pavelková.

Paní Mikulcová má zvířátka na rozlehlém pozemku v Hynčicích, byť sama přebývá v Krnově, kde také má další zvířecí partu. Jak jsem uvedl, pozemek je rozlehlý, zvířátka mají dostatečné množství volného pohybu a k dispozici jsou jim i nové kotce. Paní Mikulcová se nám svěřila, že útulek táhne ze svých zdrojů a tak byla za dary velmi vděčná. Pověděla nám také o tom, že ve vlastním domě v Krnově obývá ze 4 pokojů pouze jediný, v dalších z nich má opečovávaná zvířátka. Nemá to tedy nejjednodušší, rozhodně se jí ale nedá odepřít velké nadšení a zarputilost, se kterými se o čtyřnohé mazlíky stará. Proto i nadále uvítá jakoukoliv finanční či věcnou pomoc a pokud tedy budete chtít útulku Šance pro život jakkoliv do budoucna pomoci, můžete poslat finanční obnos na účet 2300898560/2010 (Fio Banka) a nebo věcný dar na adresu:

Helena Mikulcová – Šance pro život
Karla Čapka 8
794 01  Krnov

Pokud byste měli zájem o adopci zvířátka, můžete mrknout na facebookovou stránku útulku: https://www.facebook.com/profile.php?id=273789399433031&ref=ts&fref=ts
No a pokud se na ně budete chtít přijet podívat, stačí se dostavit na adresu Hynčice 115 (u Města Albrechtice) a Bára s Damiánem a Sisi Vás třeba i za nějakou dobrou laskominu pustí dál 😉 Nebo se domluvte přímo s paní Mikulcovou.

Rádi bychom závěrem ještě jednou poděkovali všem, kteří se na sbírce podíleli:

Petr Brdičko
Petr Dedek
Josef Dvořáček
Dominik Frýdl
Martin Kantor
Michal Ngo
Pavla Ngoová
Radek Nohejl
Eliška Pavelková
Ondřej Pomkla
Petra Stenzelová
Martin Šádek
Kristina Šimečková
Martin Tůma
Kateřina Vaculová
Michaela Zuchová

My Vám na závěr přinášíme pár fotografií z předání darů a také krátké sestřihové video:

utulek utulek2
 1  2
 3  4
 5  6
 7  8
 předání1  předání2