Náš fanklub v České televizi

Na jaře 2014 jsme si začali jako fanklub psát s dramaturgyní pořadu Dé Pětka Alex Machačovou ohledně Lindsey a možnosti toho přijít si o ní popovídat 1do této hitparády, která běží na dětském kanále České televize ČT:D. Vzhledem k tomu, že byla zrovna do hitparády zařazena skladba Stars Align, tak se to ve finále celkem hodilo. Slovo dalo slovo a my jsme se opravdu domluvili na tom, že přijdeme do tohoto pořadu jako hosté povídat o Lindsey Stirling.

Měli jsme několik nápadů, co bychom mohli v TV ukázat, ale protože pro to nebyl časový prostor a samozřejmě jsme tam nebyli jediní, tak jsme se domluvili na čistém rozhovoru s moderátorem Adamem Mišíkem. Vše se domluvilo na státní svátek, čtvrtek, 8.5.2014. Českou televizi velmi zaujal náš nápad adoptovat jako narozeninový dárek pro Lindsey pandu červenou z pražské ZOO. Rozhovor se tak uskutečnil právě u výběhu tohoto zvířátka. Zároveň toho ČT využila k tomu, aby moderátorovi věnovala podobný narozeninový dárek. Původně jsme chtěli svolat i fanoušky a samozřejmě kdo přišel, mohl se na natáčení podívat. Záměr byl však zpočátku takový, aby nás bylo vidět v co největším počtu. Dramaturgyně pořadu však potřebovala do záběru max dva lidi a proto jsem si před kameru nakonec stoupl jen já s Katkou. Kromě nás byli natáčení přítomni i Dominik Frýdl a Martin Tůma, kteří fungovali jednak jako podpora a druhak jako dokumentace akce 🙂 Přidaly se i dvě fanynky, Julka s Žany, které nás posléze zaujaly vlastními Lindsey tričky (dnes jsou z nich naše adminky 🙂 ).

234

Rozhovor jako takový měl dvě části, každou na zhruba 3-4 minuty. Povídali jsme si s Adamem o Lindsey, o našem fanklubu, o tom, jak nás napadlo adoptovat pandu atd. Točit rozhovor se dařilo až na výjimky prakticky napoprvé. Až nakonec přišlo uvedení klipu ke Stars Align, kde si režisér přál zapojit nás i Julku s Žany, které stály celou dobu vedle. A tak jsme na motivy této skladby zazpívali a zatančili a klip se spustil. V neděli 11.5.2014 pak šel díl do vysílání a já myslím, že se to nakonec povedlo a pobavili jsme se. Hlavně to poukázalo na to, že když se dělá taková věc, jako je fanklub, s nadšením, tak to nezůstane bez odezvy i takových institucí, jako je Česká televize. Svou účast v tomto pořadu považujeme za náš velký úspěch 🙂

A tady se můžete podívat na záznam z našeho účinkování v pořadu: