Dominik Frýdl: Lindseyina cesta ovlivní každého z nás

Další administrátor, kterého dnes zpovídám, je jedním ze služebně nejstarších – Dominik Frýdl.

A jelikož ví, jak začínají všechny naše rozhovory, tak může spustit….. :))

Si věříš, že jsem je četl 😀 Ne, tak ahoj, já jsem Dominik, je mi 18 let a studuji na pražském gymnáziu Bankovní akademie. Většinu svého volného času se snažím věnovat právě práci na fanklubu, ikdyž ne vždy je to samozřejmě možné. Mezi moje záliby patří například vaření, hraní na cello, nebo stříhání videí 😀

Na cello říkáš, takže se můžeme do budoucna těšit na nějakou spolupráci s Lindsey? :))

No jasný, ale možná, že po mém hraní stráví několik měsíců rehabilitací, kvůli poškození sluchovodů 🙂

Já myslím, že to tak zlé snad nebude 🙂 Jak ty jsi vůbec přišel na Lindsey? Oblíbil sis ji hned a nebo jsi jí přišel na chuť až postupně?

Bylo to tak, že jsme s kámošem hledali nejpovedenější covery na hudbu k Pánovi prstenů. No on pak narazil na Lindsey a video mi poslal, čímž samozřejmě vyhrál, protože najít něco lepšího prostě není možné 😀 Její hraní mě oslovilo a začal jsem hledat na jejím kanále další skladby a hlavně jestli je vůbec ještě aktivní a není to něco staršího. Našel jsem si Spontaneous me, Transcendence a další videa. Do konce toho dne jsem projel její playlist několikrát dokola a nedočkavostí hořel až vyjde nové video.

Když tak mluvíš o Pánovi prstenů… jsi větší fanda její tvorby a nebo coverů?

Rozhodně vlastní tvorby a to v případě všech umělců, protože mi přijde, že těch coverů je nějak moc v poslední době. Neříkám, že některé nejsou pěkné, ale takhle by nikdo brzo nevymejšlel nic novýho a všichni by furt dělali na něco covery… Chce to rozhodně nové skladby 😉

Co se týče Lindsey jako takové… zapůsobila na tebe jen hudbou? Je třeba něco, čím ovlivnila tvůj život?

Rozhodně mě její hudba nabíjí pozitivní energií a navíc je vysoce návyková, takže pozor. A jako osobnost mě rozhodně naučila, že když něco nejde, tak se snažit dál a ono to nějak časem půjde samo.

Člověku, který sleduje její články z blogu a videa, kde dělala rozhovory, dojde, jak nelehkej měla život a obzvlášť tu cestu, než se stala, kým je. A já myslím, že to ovlivní nějak každého z nás.

My jako admini to samozřejmě víme, ale jak jsi se vlastně dostal k fanklubu ty?

No pokud si ještě dobře vzpomínám a ty mi to určitě můžeš potvrdit, tak jsem byl jako jeden z mála lidí velice aktivní na stránce. Odpovídal jsem na každej článek, psal jsem ti o novinkách atp.. No a ty jsi pak měl nějaké problémy s časem, tak jsem se k tomu dostal já a do týmu jsem následně zahrnul pár čechů, které jsem poznal v mezinárodní skupině. Oprav mne jestli se pletu, už je to vážně dlouhá doba 🙂

Myslím, že to tak nějak určitě bylo. 🙂 Už tehdy jste přišli s nápadem pořadu Zpátky do Lindseyiny minulosti, který funguje dodnes. Jak ten nápad vznikl a u koho?

Nápad vytvořit seznam informací, které by fanoušci o Lindsey rádi věděli, jsme měli tak nějak všichni, resp. jsme se chtěli s fanoušky podělit o všechno, co víme, ale nikdo nevěděl, jak na to. Jednoho večera, kdy nebylo vyjímečně o čem psát (tehdy toho bylo tolik, že to bylo s podivem, že nebyl žádný materiál), mě napadlo udělat krátkej text o našich znalostech o Lindsey. Vyšly celkem tři texty/články, které jsou možná ještě dnes dohledatelné. Po pár dnech mě napadlo, že bychom to mohli udělat formou videí na YT. Použil jsem texty, které jsem měl připravené pro čtvrtý článek a začal jsem se sběrem klipů pro video. Mezi tím Petr Slabý vytvářel vůbec první intro, které bylo jako nějaká nepovedená koláž z rodinného alba, nicméně to jsme tenkrát vůbec neřešili, protože nám šlo o informační obsah, ne jak to bude působit.

Během asi dvanácti hodin, jsem sestříhal vidoklipy, namluvil komentář a pak to poslal Petrovi, který přidal Intro a jelo to na YouTube.

Byl to neskutečnej amaterismus a musel jsem hlavou mlátit do stolu, když jsem posluchal svůj hlas 😀 Časem jsme to zdokonalili a dnes už dokonce stojíme i před kamerou a děláme prostřihy. Neskutečně mě těší ten pokrok.

Je to určitě super, kam to pokročilo a můžu myslím mluvit i za fandy, že se jim videa líbí (pomineme-li ty, kteří je považují za bolševistická, ale co už no, nezavděčíme se všem :D). Můžeš fandům popsat svou činnost ve fanklubu?

No od doby, co je nás v týmu více, mám přeci jen už méně práce, za což jsem teda i vděčný 🙂 Pro fanklub dělám ale i tak víc věcí: Starám se o náš YouTube kanál, příležitostně spravuji Twitter a Plug.dj, pravidelně kontroluji e-mail a odpovídám pokud možno na co nejvíce zpráv, jak jsem již zmínil, tak stříhám i videa, starám se o forum (připravujeme pro vás nové 😉 ), publikuju občas i nějaké články jak na webu, tak i na FB, jo a příležitostně překládám videa, ale to v poslední době skoro vůbec už. Toť asi vše…

:)) takže se vlastně nenudíš :)) je třeba něco, co ti ve fanklubu chybí nebo co by jsi změnil?

No chybí mi plat už rok a půl 😀 Tím, že teď hodláme rozjíždět vlastní studio, na které už mam zálusk delší dobu, tak si myslím, že jsem se vším spokojený 🙂 Já myslím, že akcí děláme hodně a další budou, práce pořád nějaká taky je, ikdyž někdy jí je méně samozřejmě.

Ikdyž jedna věc, co bych změnil, tu je, ale ne v rámci našeho fanklubu. Přál bych si, aby videa Lindsey natáčel opět Devin Graham, protože jeho klipy jsou prostě úžasné a k tý pozitivitě její hudby to jen přidává.

🙂 no, třeba se časem dočkáme nějakého comebacku 🙂 čmajznu teď trošku otázku Martinovi a zeptám se tě… co považuješ v dosavadním působení ve fanklubu jako takový náš největší úspěch? 🙂

Já myslím, že to je naprosto jasné. Rozhodě se jedná o nadcházející Lindseyin koncert, který bude v 20.října v Praze. Ale z těch, co se už udály, to je určitě naše Adopce, už jen to, že jsme si dokázali získat důvěru lidí, aby nám přispěli na adopci, samozřejmě s tím souvisí i Počernice. Rozhodně považuju za úspěch všechny rozjeté projekty od YouTubu až po webové stránky, které jsme slibovali neskutečně dlouho a nakonec se úspěšně podařilo je uvést do provozu. Považuju za úspěch, že máme tolik fanoušků v našem fanklubu a stále přibývají.

A za veliký úspěch považuju, že skladba našich administrátorů je skvělá, všichni si rozumíme a vycházíme spolu, jako bychom se léta znali.

🙂 to můžu jen potvrdit, jsme už taková menší Lindsey rodina 🙂 I tebe bych se rád zeptal, jelikož vím, že na koncert máš už VIP vstupenku, jestli už víš, co si s Lindsey v Praze povíš? 🙂

Vymyslet o čem bych si s ní chtěl povídat je neskutečně těžký a jak se znám, tak něco vymyslim až na poslední chvíli 🙂 Ale jak jsi zmínil, mohu jí nabídnout spolupráci, že bych hrál v nějakém jejím klipu na cello, takovou poctu nemůže přeci odmítnout 😀

:)) no já myslím, že by to byla originální debata 🙂 dostáváme se tímto k poslední otázce (a opět ji kradu Martinovi :D). Čistě teoreticky, kdybys měl možnost s Lindsey strávit celý den, co bys podnikl?

Hmm to je skvělá nabídka a velmi těžká otázka.. Určitě bych jí ukázal kulturu v Praze a přizval bych k prohlídce samozřejmě i adminy a fanoušky. Nechal bych ji ochutnat naší kuchyni a udělal s ní video-interview pro fanklub 😀

No, nezbývá, než doufat, že se třeba něčeho takového dočkáš ;)) Já ti děkuji za tvůj čas i rozhovor 🙂

Vůbec není zač, já děkuji. Budu se těšit na veliké množství českých a slovenských fanoušků na koncertě 🙂 Přeji pěkný den všem