Dva roky (ve) fanklubu !!

DSC_3089

Slavíme druhé narozeniny v restauraci i na internetu.

Jak určitě někteří z vás ví, tak 16. srpna tohoto roku jsme slavili již druhé výročí fanklubu (Oficiální narozeniny jsou 17. – pozn. aut.). Za tento úspěch samozřejmě můžeme vděčit mým kolegům administrátorům, za jejich někdy doslova i těžkou práci, ale největší dík patří právě vám našim fanouškům. Díky vaší podpoře nás naše práce baví a víme, že jí neděláme nadarmo a jako určitou formu našich díků, můžete brát soutěže, které pro vás děláme. Za dobu naší existence se nám povedlo mnoho věcí například: Festival Fantazie, Adopce pandy, Pomoc dětskému domovu, srazy (v Brně, Ostravě, Bratislavě, Kutné Hoře a především v Praze), účast v České Televizi, překlad různých Lindseyiných videí do češtiny/slovenštiny, vlastní tvorba videí, ale v neposlední řadě oboustranná komunikace s vámi. Tím však naše práce rozhodně nekončí, toho se bát nemusíte. V budoucnu chystáme další věci, které však v tuto chvíli nerad zmiňoval, ale bude nač se těšit, ale mohu zmínit například již probíhající projekt, v podobě daru pro Lindsey – pro více informací, klikněte zde.

Nicméně kromě toho, že fanklub existuje již dva roky, tak i setrvání některých administrátorů se blíží této době (kromě Petra, který samozřejmě jakožto zakladatel slaví dva roky spolu se založením) a jak jste již mohli uhodnout, tak i já jsem jedním z oněch administrátorů. Tím se samozřejmě nijak nepovyšuji, všichni v týmu jsme si rovni a každý má nějakou práci ve fanklubu a pokud je náhodou třeba zasáhnout, tak to rozsoudí náš všemocný šéf 😉 . Ale abych stále nechodil jen kolem horké kaše, tak vám konečně sdělím, k čemu tento článek směřuje. Chtěl bych vám tak nějak osvětlit, nebo ukázat tu dvouletou cestu s fanklubem a to dění z mého pohledu.

První hlavička nesoucí naší oficialitu

Abych se dostal nějak k našim počátkům, musím vám nejprve říct o dění před fanklubem. Jde o to, že jsem se dal do řeči s pár lidmi (čechy a slovákem) na mezinárodním fanklubu a promysleli jsme existenci našeho vlastního fanklubu. Nicméně když jsme se dohodli na jeho založení, tak jsme narazili na již existující Cz/Sk fanklub, který dostal oficiálnost a vzápětí o ni také přišel. Rozhodli jsme se tedy nezakládat další a postupně jsme atakovali tento fanklub novinkami, jelikož se zdál tak trošičku pozadu s informacemi (samozřejmě jsme u toho seděli velikou část času a už dvě hodiny po informaci nám přišlo pozdě). Po týdnu se nám Petr svěřil, že na tom není časově úplně nejlépe a tak mi nabídlo místo v administraci fanklubu, které jsem s radostí přijal. Pár dnů na to, nám byla opět navrácena oficiálnost a my se tak stali skutečně prvním oficiálním fanklubem Lindsey. Petr se vzdálil z administrace kvůli časové tísni a já časem nabral i zbytek známých lidí na pozice. Fanklub se dal do pohybu. Začali jsme pravidelně přidávat novinky, sdíleli jsme s lidmi naše znalosti o Lindsey a šířili fanklub do povědomí lidí. Pomalu jsme začali pracovat i na grafice facebooku, tvorbě youtube kanálu a především videí na něj… Následujících několik měsíců jsme dělali vše ve stejném režimu – sdíleli novinky, překládali videa, tvořili díly ZLM, ale chtěli jsme se trochu posunout. Uspořádali jsme vůbec první sraz a s pomocí dvou účastníků, jsme vymysleli nový postup fungování (do dnešního dne jsou tito dva účastníci v administraci a jedná se o Martina Kantora a Martina Tůmu).

Natáčení pozvánkového videa v Bratislavě

Natáčení pozvánkového videa v Bratislavě

Chápu, že lekce z dějepisu fanklubu nemusí být pro všechny záživná, ale věřím, že jsou i tací, které to bude zajímat, ale pojďme zpět… Rozhodli jsme se, že se pokusíme dostat Lindsey k nám v rámci evropského turné a začali jsme vymýšlet jak na to. Součástí toho byl i náš videoprojekt – Pozvánkové Video, který dodnes nebyl dokončen, ovšem nevylučujeme jeho dokončení. Současně někdy v této době nás opustila většina původních administrátorů (lidí z mezinárodního fanklubu) a došlo k obměně i díky výběrovým řízením. Pomocí srazů, letáčkové a nálepkové propagace fanklubu různě po obou zemích jsme se snažili dostat do povědomí a částečně to asi i zabralo. Od začátku roku 2013 nás totiž docela dost přibylo a v květnu jsme obdrželi první videovzkaz od Lindsey samotné. Bylo očividné, že si našeho skoku někdo povšiml a díky narůstajícímu počtu (právě vás) fanoušků se její první album začalo prodávat i u nás. Jenže to nám tak úplně nestačilo, takže jsme chtěli Lindseyinu pozornost něčím upoutat, něčím nezvyklým. Napadlo nás, že právě dárek k narozeninám by mohl být ten správný způsob, jen bylo potřeba vymyslet jak. Chvíli to trvalo, ale pak díky Martinu K. jsme se rozhodli pro adopci pandy, která byla adoptovaná hlavně díky vaší pomoci a příspěvkům. Panda měla samozřejmě veliký ohlas a to jsme přesně chtěli, ale koncert už v Evropě nebyl a tak jsme pokračovali dál v našich projektech. V té době jsme rozjeli více překládání videí, jelikož se k nám připojila Katka a následně i Michal, který byl vybrán během našeho vůbec prvního Livestreamu. Kdyby nám někdo v začátcích řekl, že budeme dělat něco podobného jako živý přenos, tak bych mu nevěřil, ale my to dokázali a opět s vaší podporou. Do konce roku jsme samozřejmě uspořádali i nějaké soutěže s čímž jsme také do té doby neměli žádné zkušenosti, ale podařilo se to. Díky naší „vynalézavosti“ jsme byli schopni to nějak utvořit. Nicméně to stále není to hlavní, jelikož po pandě následovala pomoc fanklubu dětskému domovu v Dolních Počernicích, jako reakce na Lindseyinu výzvu v innova violin contestu na pomoc druhým… Málem bych zapomněl zmínit, že jsme se vlastně v roce 2013 poprvé postavili před kameru a to především pro zlepšení kvality pořadu „Zpátky do Lindseyiny minulosti“, který měl lepší ohlasy díky tomu a ujalo se to i v dalších našich videích.

DSC_2600

Natáčení v ZOO pro ČT:D

A dostali jsme se do roku 2014, který byl velmi zajímavý a plný překvapení, dalo by se říct. Spustili jsme konečně webové stránky (ano myslím tyto 😀 ) a následně i vlastní fórum. A Petr začal překládat Lindseyin blog u nás.Navázali jsme pár spoluprací, například s restaurací Na Tahu či youtuberem, který vystupuje pod nickem McCitron.Ale to nejhlavnější bylo oznámení koncertu v Praze, ten který byl tak dlouho očekáván všemi českými i slovenskými fanoušky. Čas šel postupně dál, a když už se zdálo, že se nemůžeme posunout nikterak dál, tak jsme byli pozváni do ČT:D, do hitparády povídat o Lindsey. Musím říct, že to považuji za neskonalý úspěch a v dřívějších dobách by mi to přišlo jako ještě větší pohádka než živé přenosy. V návaznosti na to došlo ve velmi krátkém čase k obměně několika pozic administrátorů a došlo tím snad k vůbec největší revitalizaci týmu doposud. Člověk by řekl, že se toho za první čtvrtletí stalo už celkem dost a že jsme si to vyplácali na celý rok, ale nebylo tomu tak. V brzké době na to jsme jeli na Festival Fantazie, který považuji za super akci a příští rok určitě musíme jet zase (více z akce čtěte zde), no a k této akci jsme dostali druhý videovzkaz od Lindsey. Ale na Festivalu Fantazie se odehrála ještě další důležitá věc a tou byla přednáška Petra, kde mluvil o Lindsey pro všechny, kteří do sálu přišli. Z mého pohledu se to Petrovi opravdu hodně povedlo a věřím, že to ještě vypilujeme k větší dokonalosti, ale hlavní důvod proč to je tak důležité, je ten, že si to Lindsey dle slov Jenny několikrát pustila na YT i bez titulků a nemohla uvěřit, že by to pro ni někdo udělal. Ani nevíte jak nás (teda mě určitě 🙂 ) to potěšilo. Navíc jsme díky tomu tak trochu pomohli s novým CD v našich končinách, vyrobili jsme dlouho očekávaná trička a takovým bonusem mohou být odznáčky. Abych nezapomněl, tak jsme ještě stihli do narozenin rozjet i překlady videí do slovenštiny, díky našemu externímu překladateli.

DSC_1213

S vámi (fanoušky) v pražské Zoologické zahradě

Nebudu tu historii rozebírat už nikterak podrobněji, protože bych to taky mohl psát týden a nikdo by to nedočetl, ale tímto shrnutím naší historie jsem chtěl porovnat, jak se myšlení fanklubu i postup naší práce změnil. Přestali jsme do projektů našlapovat a doslova jsme do nich skočili a snažili jsme se naši práci zkvalitnit na úkor toho, že to třeba trvalo déle. Dále jsem chtěl poukázat na fakt, že není vůbec jednoduché se sžívat se změnami v administraci, ale také na fakt, že revitalizace a obměna také není špatná, ba naopak. Je sice pravda, že jsme se občas pohádali mezi sebou, když jsme příležitostně řešili neaktivitu členů, ale svým způsobem hlavně díky občasné obměně máme nové nápady a jiné způsoby realizace projektů, ale jsem neskutečně rád, že když už k nějaké změně musí dojít, tak každý nový člen rychle zapadne a všichni jsme si nápomocni. Za ty dva roky co sloužím, už se několik administrátorů prostřídalo a vždy mi to bylo tak nějak líto, ale zase člověk věděl, že se něco změní a budeme dělat třeba něco lépe a tím vám uděláme radost a díky tomu budeme mít radost i my. Ve výsledku se toho zase tolik nezměnilo, ale na druhou stranu se změnilo úplně všechno. I nadále je interní fungování fanklubu velmi podobné jako dřív, ale to vnější, co jde mezi vás, je absolutně jiné, než to, co jsme tvořili před dvěma lety. Další věc, na kterou se snažím poukázat, je ta, že vy fanoušci, máte svým způsobem neskutečnou moc a fungujeme hlavně díky vám a fungujeme samozřejmě především pro vás. Vaše podpora a nápady jsou jedním z pohánějících faktorů naší práce a jsme za to vděční. No a tím se postupně dostávám i k poslednímu bodu, kterým je fakt, že na tomto shrnutí minulosti můžete vidět, že vykonané práce a projektů je s postupem času stále více. Je možné, že se občas některé projekty opozdí nebo posunou kvůli jiným, ale je to především kvůli časové vytíženosti a ve výsledku těch projektů je stejně více. Takže pokud máme náhodou s něčím menší zpoždění, tak nás omluvte, určitě to napravíme.

To by bylo asi vše k tomuto textu. Je to už delší dobu, co jsem psal nějaký ten článek, takže omluvte menší nedostatky. Pokud jste došli až ke konci a něco si z toho opravdu odnesete, pak je to úžasné a já mohu být jedině rád, že mé vysvětlovací techniky nejsou až tak hrozné a bude to známka toho, že občas mohu napsat nějaký ten textík častěji. Snad jsem vás neokradl tímto článkem o moc času, ale přišlo mi tak nějak vhodné na výročí rozebrat fungování i z pohledu administrátora, jako jedince 😉 .