Fanoušek měsíce – Petr Dedek

Zdravím všechny fanoušky, kteří čtou tento rozhovor. Určitě se mnoho z vás diví, proč je Petr Dedek opět fanouškem měsíce. Proč, se dozvíte na konci rozhovoru (ale přečtěte si ho! 😛 )

Petře, ty jsi už jednou fanouškem měsíce byl. Mohl by ses ale prosím znovu představit a případně říct, zda se něco změnilo?

Zdravím všechny čtenáře tohoto rozhovoru. Opravdu se jmenuji Petr a ač se to zdá zvláštní, skutečně jsem již jednou fanouškem měsíce byl. Ono jde být 2x? Jsem trochu v šoku 😀 Jinak pocházím a celý život žiji v Ostravě, jsem šťastně svobodný muž a od posledního rozhovoru se změnila jedna podstatná věc. Je mi již 36 let. Zase o rok starší a zase o rok jsem déle fanouškem naší krásné Lindsey. O sobě snad mohu prozradit, že pracuji jako telefonní operátor a zajímám se o vše možné. Od historie až po vědu. Z každého “pytlíčku” něco 🙂

36? To už jsi starý pardál 😀 Ale neřekl jsi nic o své aktivitě, takže se tě ptám, co všechno děláš pro komunitu?
Co dělám nebo nedělám asi lépe posoudí jiní. Nicméně se snažím býti aktivní v naší soukromé komunitě oficiálního Fanclubu CZ/SK. Snažím se přinášet aktuální novinky, co se Lindsey a jejího nejbližšího okolí týká. Zveřejňuji aktuální informace (co právě dělá, co chystá), také každý týden v sobotu zveřejňuji sestřih videí z jejího Snapchatu, snažím se rovněž moderovat náš komunitní server na Plugu. Zkrátka se snažím zveřejňovat informace, které nejsou ještě příliš známé, a o kterých si myslím, že by mohly všechny fanoušky zajímat. Zda to dělám dobře nebo ne, je na posouzení druhých, ale dělám to rád a s láskou.

K fanouškovi měsíce patří i zpětná vazba, můžeš nám říct, jestli je tady něco, co bychom podle tebe mohli dělat lépe?
Zpětná vazba…já teď něco odpovím a už nebudu fanoušek měsíce 😀 Ale ne, vážně. Myslím, že budu mluvit za spousty jiných fandů, když řeknu, že fanclub pracuje na 100% a jsou za ním vidět výsledky. Za tento rok vyzdvihnu dva velké projekty. Turnaj Jasona Gaviatiho a snaha vydat knihu Jediný pirát na večírku. Skvělá práce na obou frontách. Který jiný fanclub se může něčím podobným pochlubit? Kdybych měl jmenovat každého admina za jeho přínos, byl bych tady dlouho. Každý je svým stylem jedinečný. Za mě, udržte laťku 🙂

To rádi slyšíme 🙂 Jako prvního vyhlášeného fanouška měsíce se tě musím zeptat, zda jsi četl i rozhovory s ostatními fanoušky měsíce.
No samozřejmě. Je vidět, že jsme všichni hodně různorodí, ale dokáže nás spojovat jedna věc a jedna vášeň k jedné osobě. A díky tomu nás dělá Lindsey lepšími lidmi 🙂

Když bys měl porovnat Lindseyinu hudbu před 3 lety a hudbu, která je obsahem Brave Enought, která se ti líbí víc? Jaký je tvůj názor na onen vývoj jejího stylu?
Do vydání nového alba ještě pár dní zbývá. Lindsey do této chvíle vypustila na veřejnost čtyři nové skladby. The Arena, Prism, Something Wild a Where Do We Go. Musím tedy vycházet prozatím ze současného stavu. Porovnání je velmi těžké. Na původních skladbách jsem s Lindsey vyrostl, jsou to naše děti, na které nedám nikdy dopustit. Na Lindsey hlavně miluji zvuk houslí, jejich čistotu a energii. Nejvíce mám rád orchestrální skladby. Doposud vydaná alba právě dávají do popředí hlavně její housle. To miluji. Nové album bude částečně jiné. Do popředí se krom houslí již dostává více nástrojů, zaznívá více elektronické hudby. Rovněž nové album bude obsahovat hodně spoluprací. Již to nebude taková “čistá” Lindsey jakou známe. Ale abych tomu dal nějaký výsledek. Lindsey se za ty 3 roky posunula ohromným směrem kupředu. Její hudba dostává novou energii, novou dynamiku, nebojí se experimentovat s různými hudebními styly. A to je moc dobře. Ačkoliv “starou” Lindsey miluji, člověk se vyvíjí a její styl také. A např. skladba The Arena je toho důkazem. Je to skladba plná energie, plná vášně, ale stále plná skvělých tónu jejich houslí. Za mě se na nové album velmi těším a již nyní mohu říci, že jsem nadšený. Tak jak se rozhodnout? Verdikt není zcela jasný. Každé Lindseyino tvůrčí období má něco do sebe a proto ji miluji. Její skladby jsou stále nezaměnitelné.

Na internetu existuje několik testů „Jak hodně znáš Lindsey Stirling“, zkoušel jsi nějaké? A jak jsi v nich případně uspěl?
Prozatím jsem se k žádnému testu nedostal. Ale vlastně ano, zvládl jsem váš fanclubový test ve vánoční soutěži, kde jsem si vysloužil nějakou tu výhru. Na to jsem obzvláště hrdý. Byla to opravdová maturita. Ale jinak díky za tip. Určitě se na nějaký podívám. Člověk si myslí, že Lindsey zná dokonale, ale mnohdy se plete.

Když jsem s tebou dělal rozhovor před rokem, bylo těsně před kocertem a ty ses na VIP velmi těšil. Jaké byly tvé pocity, když ses konečně setkal s Lindsey?
Jedním slovem NEUVĚŘITELNÉ. Jednalo se o splněný sen. Bylo to při posledním koncertě. Ta chvíle, kdy vidíte svůj idol na vlastní oči, jak se k vám blíží…A pak to přišlo. Byl jsem na řadě, pozdravila mě, zeptala se jak se mám a pak přišlo ono nádherné obejmutí. Řekl jsem jsi, ona je tak malá, tak křehká. Okamžitě se mi z hlavy vytratilo vše, co jsem se chystal povědět. Nakonec jsem ji přece jen dokázal poděkovat za vše, co dělá pro můj život. Byla milá, usměvavá. Zkrátka přesně taková, jakou ji všichni známe z fotek, videí. Po pár milých slovech a pochválení mého trika jsem ji nečekaně obejmul ještě jednou. Chudák to trochu nečekala, já taky ne 🙂 Přeji všem, aby se jim tento sen rovněž splnil. Určitě pokud bude možnost, rád se s Lindsey opět setkám.

Máš nějaká slovíčka pro čtenáře tohoto rozhovoru?
Vkládáš do mě velkou zodpovědnost. Budu tedy věřit, že ho alespoň někdo dočetl až sem. V každém případě bych chtěl všem poděkovat. Ať už vám adminům za vše, co pro nás fandy děláte a rovněž děkuji všem těm lidem, které jsem díky Lindsey mohl potkat. Některé již znám osobně, některé jen prostřednictvím internetu. Ať tak či onak, mohu říci, že jsme všichni bezvadná parta a jsem tomu upřímně rád. Rozhodně bych chtěl všem čtenářům popřát, aby jim Lindsey a její tvorba, její náhled na život přinášel každodenní radost do jejich vlastních životů. A pokud vám někdy bude úzko, nebudete se cítit dobře, neváhejte se obrátit na naši super komunitu. Jsou tady lidé, kteří dokážou poradit, pozvednout a myslím, že společně dokážeme zvládnout hodně. Užívejte si tedy krásné léto a nezapomeňte šířit Lindseyinu lásku. KSLL 🙂

Tímto bych rozhovor ukončil, děkuji ti za tvůj poskytnutý čas a měj se dobře 😉
Nemáš zač. Snad to někdo dočte až dokonce 😀

Na začátku jsem slíbil že vám řeknu, proč je Petr znovu fanouškem měsíce. Na to jsou dvě odpovědi. První je provázaná s druhou. V posledních měsících jsme měli stále více práce najít někoho, kdo by nějak přispíval fanouškovské komunitě. Pro poslední měsíc jsme nakonec nenašli nikoho. Padl návrh, aby se znovu udělal rozhovor s Petrem jako porovnání, co se všechno za rok změnilo. Spolu s tím jsem se rozhodl, že dočasně přeruším projekt ‚Fanoušek měsíce‘. Aktivitu fanoušků budeme nadále sledovat a třeba po dalším koncertě opět projekt rozjedeme.

Děkuji, že jste četli tyto rozhovory a těším se, až budu moct udělat podobný rozhovor i s dalšími zarytými fanoušky, mezi kterými budete určitě i vy 😉

Daniel Hloušek
[DH]