Jak jsem rozesmál Lindsey Stirling

Ano… jsem tu zase se svým shrnutím toho, co přineslo období posledních několika dnů, týdnů i měsíců… Prostě období od prvního ohlášení koncertu pro Prahu na březen 2017. Stejně jako v případě prvních dvou koncertů v našich končinách i teď jsem se rozhodl, že by si to zasloužilo nějakou tu fajnovou tečku. Tedy pokud tak mohu označit své vyprávění o tom všem kolem.

Září… to byl ten měsíc, kdy přišla zvěst o tom, že se zase dočkáme…už potřetí. Lindsey přijede do Prahy! Potvrdila tím jen to, co tvrdila v případě prvních dvou vystoupení – v Praze se jí líbí a vždy se k nám ráda vrátí. A hned to začalo – hned jsme věděli, že přijde hromada práce, příprav, spousta dotazů od fanoušků, kteří potřebují kolikrát vědět opravdu….ale opravdu všechno 🙂 Samozřejmě mě neminulo ani co nejdřívější vyřízení VIP Meet & Greet a protože to přišlo ve finančně ne úplně vhodném období, musela mě založit Káťa, abych se za Lindsey vůbec dostal. Ale povedlo se a to byl základ všeho. Pak už jen shánění vhodného místa pro after sraz, domluva s pořádající agenturou na všem, na čem se domluvit dalo, no prostě vše frčelo v plné polní.

Nutno podotknout, že v jeden okamžik samozřejmě nevyřizujeme třeba jen koncert – blížil se Vánoční sraz i dobrý skutek, plánování účasti na PragoFFestu, vždy je toho vícero najednou. Vše to má ale dvě společné věci – děláme to pro Lindsey a děláme to rádi. Pokud ne, už bychom tuto činnost, která má opravdu pouze náplň zábavní a kromě potěšení z níc nic nemáme, dávno zabalili. Tím spíš, když si uvědomujeme, že se Lindseyin management snaží nůžky mezi ní a fandy rozevírat víc a víc, ale to asi úplně nepatří do tohoto článku.

Pořád existuje možnost se s Lindsey potkat a krátce s ní pohovořit. I tato záležitost je sice oproti prvnímu koncertu poněkud „oholená“, ale co s tím člověk nadělá, ten zážitek za to stojí. Všichni navíc dostali možnost se s Lindsey potkat dvakrát během dvou dnů, neb pro velký zájem přidali organizátoři spolu s naší oblíbenkyní druhý koncert na 28.2. Nepamatuju, že by snad Lindsey pro velký zájem přidávala nějakou show. Ano, jsou města, kde se hrály dva koncerty za sebou, ale bylo to tak vesměs plánováno dopředu, tohle myslím byla vskutku rarita. No a tak mě jako zakladatele a šéfa oficiálního fanklubu čekalo nevyhnutelné – zajistit si Meet & Greet i na tuto přidanou show. Člověk pak sice chvíli jí chleba a pije vodu, ale jak už jsem řekl – stojí to za to.

Před koncerty se povedlo to, co jsme si vytyčili jako základ – sehnali jsme prostory pro oba after srazy a dokonce nám Kristýna Koreis z Fource Entertainment věnovala do soutěží 4 vstupenky a 2 alba Brave Enough (mimochodem, kdyby všichni dělali svou práci tak, jak ji vykonává ona, měl by se svět hnedka lépe). Potěšili jsme 4 z těch, kteří by se třeba na koncert normálně nedostali a ještě polovině z nich jsme předali ta nejnovější alba, která mohou mít – no neužijte si ten pocit.

No a nastalo úterý, 28.2.2017 – v tu chvíli už mě tak tři dny v kuse bolela řepa, neboť dotazů a vyřizování všeho okolo bylo tolik, že si to muselo vybrat svou oběť. Ale znovu říkám, stálo to za to. Přišel jsem na místo s dostatečným předstihem a malá skupinka lidí už postávala před vchodem. Někteří už notné množství minut. Nastaly malé zmatky ohledně toho, kam se máme postavit, abychom se dostali na M&G, případně soundcheck, ale samozřejmě není nic, co bychom nezvládli 🙂

Uvnitř nám pak Lindseyina asistentka (shodou okolností též Lindsey) rozdala pokyny, jak se chovat při M&G, co dělat a nedělat a vyrazili jsme směr hlavní plocha. Tam už na nás čekalo plátno s motivem alba Brave Enough a po chvíli dorazila i naše největší hvězda. První den nás na M&G tolik nebylo (odhadem kolem 20-25) a tak měl každý možná i trochu větší prostor pro to Lindsey něco říci. Jakmile jsem na řadu přišel já, bylo hezké vidět, jak se Lindsey rozzářila očka :)) Dodnes vzpomínám na první koncert v Praze, při kterém mi řekla, že mě poznává a že ví, kdo jsem. Od té doby se na setkání s ní těším o to víc, zase kolik fanoušků na světě může říci, že je Lindsey poznává (ano, trocha narcismu neuškodí) 🙂 Poděkovali jsme si navzájem za to, co jeden pro druhého děláme, ochotně mi podepsala fotoknihu z koncertu 2015 (mimochodem ta se jí líbila tak, že mi skoro zapomněla podepsat plakát) a šlo se na soundcheck.

Tam Lindsey zodpověděla několik dotazů, zahrála nám píseň Hallelujah a zanechala nás spokojené čekat na koncert samotný. Sál se začal pěkně zaplňovat a s úderem 20.hodiny vše téměř přesně na vteřinu odstartovalo. Lindsey hned na úvod většinu lidí zmátla tím, že na své první tóny na podium vyslala tanečnici Malece. Poté už se ale na podiu objevila ona sama a předvedla hodinu a půl dlohou fantastickou show plnou světelných i magických efektů. Kluci váleli na své hudební instrumenty, holky předváděly taneční kouzla a řekl bych, že všichni odcházeli domů spokojení. Na obecenstvu to z poměrně velké části nebylo až tak znát, ale ti, co si koncert přišli užít, si jej dozajista užili plnými doušky.

Po koncertě následovala naše tradiční after party. V restauraci Globus (www.restauraceglobus.cz) jsme přivítali cca 40 účastníků, kteří si dali něco dobrého k pití, případně snědku a zkusili své štěstí v naší losovačce. Domů jsem pak dorazil před třetí hodinou ranní totálně vyčerpaný, ale maximálně spokojený…. no a pak…?

…no ve středu to samé hezky pěkně dokola. Dostat šanci vidět se s Lindsey dva dny po sobě a nevyužít toho? Pro mne to představovalo naprosto nesmyslnou myšlenku a přeci jen je to pro mne i tak trochu nepsaná povinnost tam být. Tentokrát při příchodu čekal venku již početnější hlouček osob, ke kterému pak mířil oblak lidí směřujících na M&G. Přidala se ke mně totiž již větší skupinka administrátorského osazenstva a setkání s Lindsey jsme si tak mohli užít pěkně společně.

Jakmile jsem již PODRUHÉ (!!!) během dvou dnů přišel na řadu na setkání s mou nastávající (sorry chlapi, ale je to tak), podařilo se mi ji rozesmát … nenapadlo mě totiž říct nic lepšího než „Já vím, že vidět mě dvakrát během dvou dnů musí být frustrující, ale víš jak to je…“, načež se Lindsey rozesmála a s evidentním pochopením mého fórku odpověděla „to si piš, pěkně mě to štve“… Ještě víc mě potěšila tím, když při středečním soundchecku zahrála místo Hallelujah song Mirror Haus, který patří k mým nejoblíbenějším a opět zmizela v zákulisí.

Druhý koncert byl pak i díky tomu, že na něj přišli (aspoň z mého pohledu) větší fandové, poněkud akčnější a živější (i sama Lindsey řekla, že jsme víc crazy než včera). Jinak šlo o stejně skvělou show, jejíž součástí byla i kromě výše zmíněného vzpomínka na Gaviho, která především mezi námi adminy nenechala jediné oko suché. I druhý after sraz se povedl, dorazilo na něj cca 50 lidí, kteří si rozebrali velmi zajímavé ceny v naší losovačce. Završil tak úžasné období plné těžkého zápolení na jedné straně, ale také plné neuvěřitelných zážitků na straně druhé. Zážitků, na které nikdo z nás jistě nikdy nezapomene.

Závěrem bych rád poděkoval všem lidem, bez kterých by tohle všechno, co se děje (a myslím tím i koncerty jako takové), nestalo:

Petr Dedek, Ondřej Drašar, Valentina Doupovcová, Dominik Frýdl, Peter Hausleitner, Daniel Hloušek, Ondřej Hoša, Emma Chalupová, Jakub Chmel, Martin Kantor, Kristýna Koreis, Monika Koutná, Mária Macková, Michal Ngo, Pavla Ngoová, Radek Nohejl, Marie Otová, Karolína Pangrácová, Michaela Perglerová, Žaneta Prokešová, Michal Strnad, Jiří Suda, Markéta Šádková, Martin Tůma, Kateřina Vaculová, Michaela Zuchová

Všichni jsme prožili zase jednou báječné okamžiky, které zůstanou hluboko v každém z nás. Tak hluboko, kam nikdo jiný nemůže. Já osobně k těm předchozím přidávám vzpomínku na to, jak jsem rozesmál Lindsey Stirling.

A co Vaše vzpomínky?

pokud se budete chtít podívat na vzpomínky z předchozích koncertů, můžete se podívat zde:

Jak jsem poznal Lindsey Stirling

Jak jsem objal Lindsey Stirling