Jennifer S. Fletcher: Jsem Lindseyin první zaměstnanec

Řada administrátorů nám poskytla rozhovory, které jste v posledních týdnech mohli vidět na našem webu. Oslovili jsme i ostatní, bohužel jsme se reakce nedočkali a nutit do toho samozřejmě nikoho nemůžeme. Rozhovory jsme vyšperkovali o dvě perličky. Přestávku v rozhovorech vyplnilo interview se samotnou Lindsey Stirling. No a dnes si můžete přečíst, jak vypadal rozhovor s její sestrou a asistentkou v jedné osobě, s Jennifer S. Fletcher.

Takže Jenny, jestli budeš chtít, tak já jsem na rozhovor připravený. 🙂

Zní to skvěle, pojďme na to 🙂

Věřím, že to nezabere moc času, kdybys nerozuměla nějaké otázce, tak řekni, znáš mou angličtinu 😀 Jak se ti dnes daří?

Daří se mi skvěle 🙂

To rád slyším. Spousta fanoušků ví, že jsi Lindseyina sestra i asistentka v jednom. Ale kdybys měla říci něco o sobě, co by to bylo? 🙂

Že jsem dříč, jsem vytrvalá, čestná a nevzdávám se snadno. Jsem také velmi loajální. A mám ráda lidi. Jsem samozřejmě neskutečně hrdá na Lindsey a jsem velmi poctěna tím, že jsem jí mohla dopomoci k jejímu úspěchu.

Myslím, že spoustu z toho můžu potvrdit, i když jsme se ještě neviděli, tak zase moc dobře vím, cos už pro nás udělala. A myslím, že na takovou sestru by byl hrdý určitě každý 🙂. Když už jsme tak u jejího úspěchu… jak vypadá takový den asistentky Lindsey Stirling (když na chvíli pomineme to, že jsi její sestra)?

Já vlastně pracuji doma. Takže to vypadá tak, že mi manžel pomůže s přípravou dětí do školy a pak se věnuji domácím pracím (zalévám zahradu, trhám plevel, peru, chystám jídlo, uklízím). V momentě, kdy jsou děti pryč, reaguji na emaily, odpovídám na otázky, řeším problémy na Facebooku, starám se o obchod s hudebními notami, chodím na poštu pro Lindseyiny zásilky, vyřizuji telefonáty, atd. Přepisuji všechny její sólové notové části a starám se o všechna další opatření okolo. Právě jsme uzavřeli dohodu s musicnotes.com,takže její hudba tam bude brzy k mání. Právě teď pracuji na Lindseyiných notách pro vydavatelství J.W.Pepper a pomáhám získat licenci na její hudbu pro gymnasty. Řeším také některé z jejích obchodních záležitostí.

Jakmile se děti vrátí ze školy, pomáhám jim s domácími úkoly, připravuji je na cvičení (ve zpěvu, atd.). Občas, když je dokážu zabavit filmem nebo tím, že je pošlu ven za kamarády, tak se věnuju dalším domácím pracím. Po večerech obvykle chodíme běhat do okolí. Udělám jednoduchou večeři, přečtu jim něco a ukládám je do postele. A pak se opět věnuji práci.

Jinými slovy nemáš za celý den čas sama na sebe?

Pokud bych chtěla čas sama pro sebe, tak bych se musela přinutit, abych s něčím přestala nebo se třeba podívala na film, věnovala se manželovi atd. A já se opravdu nezastavím. Odpočinek je něco, co mi opravdu nejde 🙂 Vždycky to tak u mne bylo.

Třeba ve škole jsem toho dělala až moc 🙂 Jediný moment, kdy jsem se dostala ke spánku, bylo tehdy, když jsem neustále pracovala. Pracovala jsem v autě, pracovala jsem při obědě, atd. Jsem prostě efektivní a nikdy neztrácím čas.

Hledám si cestičky, jak být multifunkční. Je to jeden z důvodů, proč mě lidé obdivovali, ale potkala jsem jen málo přátel, se kterými jsem vše podnikala. Snažím se být v tomto ohledu lepší a dávám lidem více času. Často se mi stává, že pokud chci udělat něco pro sebe, tak to odložím na později. V daný den na to prostě není čas. Ale pokud se v průběhu dne třeba věnuji hraní si s dětmi, tak zase na později odkládám práci. 🙂 Byla bych nadšená, kdybych potřebovala.. řekněme.. 2 hodiny spánku.To by bylo skvělé. Všechno bych stíhala :))

Čímž máme něco společného, když nejsem v práci, jsem doma a věnuji se fanklubu nebo mám zápas. Ale to všechno i s tou přípravou dětí, chystání jídla, uklízením.. musím říct, že tě za to docela obdivuju. Koneckonců od samého začátku, co se známe, moc dobře vím, že jsi úžasný člověk. A ano, všechno bys stíhala, ale taky bys mohla „zničit“ sama sebe, a to si myslím, že nikdo nechce 😉 O Lindsey víme, že hraje na housle od malička. Hrála jsi i ty na nějaký hudební nástroj?

Jistě, hraji na trumpetu. Když jsem byla mladší, tak jsem cvičila každý den (kamarádi si mysleli, že jsem blázen) a stálo to za to. Studovala jsem hraní na trumpetu na jedné z pěti nejpřednějších univerzit v zemi (Arizona State University) a specializovala se na vystupování s trumpetou. Nedala jsem se na profesionální kariéru jen proto, že jsem víc chtěla rodinu. Ale dávám domácí lekce v hraní a vystupuji v kostele ve velikonočních a vánočních obdobích. Jsem také dobrovolníkem v této skupině, která je naprosto úžasná: http://www.millennial.org/east-valley/ . A u více než poloviny skladeb hraji hlavní trumpetu na tomto CD: https://itunes.apple.com/us/album/o-holy-night/id766263788, http://www.cdbaby.com/cd/millennialchoirsandorche3, http://www.amazon.com/gp/product/B00H5UA01M/ref=dm_ws_sp_ps_dp?ie=UTF8&qid=1386703654&sr=8-49 . A hrála jsem také na jedné z Lindseyiných karaoke skladeb (Pump It!) v jejím Play Along sešitě od Hala Leonarda (http://www.shopbenchmark.com/lindseystirling/books/lindsey-stirling-play-along-sheet-music-book.html) .

Vydána byla také jedna má skladba. Tady je: http://www.hickmanmusiceditions.com/TheBells.mp3

Na trumpetu jsem se učila hrát klasickým způsobem. http://www.hickmanmusiceditions.com/select2.asp?page=3&selection=35

No tak to je úžasné, hned jakmile dokončíme rozhovor, tak si to poslechnu (mám totiž velmi pomalý počítač a kdybych si to pustil teď, tak je náš rozhovor u konce :D). Myslím, že o zmíněné věci budeš moci v nejbližší době zaregistrovat zvýšený zájem 😉 Takže jste hudební rodina? Přemýšleli jste třeba někdy o nějaké rodinné skupině? Něco jako jsou třeba The Corrs? 🙂

Ne, to ne 🙂 Byli jsme hudební rodina, to ano. Ani jeden z rodičů není nijak zvlášť hudebně nadaný, ale hudbu mají rádi. Moje mamka to hlavně brala vždycky tak, že nikdy nedostala šanci k tomu, aby svůj talent rozvíjela. A tak pro ní bylo hodně důležité, že jsme tu šanci dostaly my. Jakmile se někdy stalo, že jsme vyjádřily sebemenší zájem, obětovala vše proto, abychom mohly plnit své sny.

A to si myslím, že je jeden z důvodů, proč lidé Vaši rodinu mají tolik rádi. Na Lindseyině blogu jsme si mohli nejednou přečíst, že jste to neměli lehké, přesto jste šli za svými sny, pomáháte si navzájem, co to jde, a na každé fotografii vypadáte tak spokojeně a šťastně a to je na tom to nejlepší. Myslím, že by to bylo moc fajn být členem Vaší rodiny 😉 Co jste si vůbec prvně ty a rodina mysleli o tom, že se Lindsey přihlásila do Amerika má Talent?

Samozřejmě jsme z toho byli velmi nadšení. A všichni jsme se také byli podívat na její vystoupení v Los Angeles.

Moc dobře víme, co znamenaly výroky porotců pro Lindsey. Stejně tak věřím, že podobné pocity jste jako její rodina měli i vy. Co sis vůbec myslela o výrocích poroty ty?

Bolelo to dost. Ale bylo to samozřejmé, že ji zničí, udělali to takto totiž všem, které tam nechtěli. Věděli jsme, kvůli čemu to bylo. I tak to bylo těžké. Chtěli totiž Lindsey v show představit jako „rebelující“ Mormonku.  A ona s tím nechtěla souhlasit. Jinými slovy si mysleli, že by na sebe nedokázala strhnout pozornost a tak ji chtěli dostat pryč. Tu noc před vystoupením si hráli s jejími emocemi. Poté, co měla vše připravené, jí řekli, aby změnila několik věcí a říkali jí, jak špatně její vystoupení vypadá a zní. Bylo prostě zřejmé, že ji chtějí „připravit“ k tomu, aby selhala.

A neudělali to jen jí. Později pak přišla na to, že to dělali i dalším soutěžícím. Jo, a taky nechali hrát hudbu na pozadí hlasitěji, než měli.. pravděpodobně úmyslně. Ve skutečnosti to funguje tak, že tam podepisuješ právní vyjímku, která jim zaručuje, že je nesmíš žalovat, pokud budeš potřebovat psychiatra na základě svého působení v show. A oni sami měli zaplacené psychiatry k tomu, aby analyzovali soutěžící a manipulovali s nimi tak, jak jen oni chtěli.

A porotci už dopředu velmi dobře věděli, co řeknou, ještě před tím, než soutěžící vystoupil. Mají scénáře, jsou to jen herci. Hodně jsem se díky této zkušenosti naučila. Ale ačkoliv jsem všechno tohle věděla, bylo těžké vidět Lindsey takto poníženou. Mamka to nesla obzvlášť těžce.

Vůbec si to neumím představit, na druhou stranu můžeme děkovat, že to takhle dopadlo, protože kdo ví, co by se dělo, kdyby například vyhrála 🙂 A ano, například hudba na pozadí mi určitě přišla hlasitější, než měla být. Jak říkám, neumím si to představit, zase je teď ale díky tomu mnohem odolnější. Myslím, že ten email, který jí někdo z Amerika má Talent naposledy poslal, pro Vás musela být celkem sranda, ne?

No to tedy byla :D.  A rozhodně je teď velmi odolná. Ačkoliv jsem s ní mluvila minulý týden a připomněla to, že někdo o mně něco řekl u toho rodinného videa a že se mě to docela dotklo :D. A já ten komentář smazala (yey :D)! Psali tam, že se hrozně oblékám a mě se to dotklo asi možná i proto, že je to trochu pravda 😛 Nikdy jsem neměla nejlepší smysl pro módu, protože jsem nechtěla ztrácet čas oblékáním a hýčkáním se, funguju pořád ve stylu „jedu, jedu, jedu“ 🙂

Ale co tím chci říct je to, že Lindsey přiznala, že jí lidé říkávají, že ji nelichotivé komentáře za chvíli přejdou. Odpovídá jim na to, že se mýlí, i ty průměrné a nelichotivé komentáře bolí. Ale myslím, že už se naučila to házet za hlavu.

Je s tebou legrace, víš to? 😉 Neřeš to, co lidé říkají o tvém oblékání, všude vypadáš velmi dobře 🙂. A myslím, že v nejbližší době se to určitě naučí házet za hlavu velice snadno. Přesto si dovedu představit, že to bolí, přeci jen každý se snaží dělat to nejlepší, co jen umí 🙂 Chtěla vždycky Lindsey dělat to, co dělá teď? Kdy to vlastně přišlo? Nemyslím si, že by to bylo od momentu, kdy poprvé vzala housle do ruky 🙂

To ne, vůbec nikdy nemyslela, že bude dělat něco takového. Měla housle jako svůj koníček. Myslím, že to začalo hned potom, co natočila Pump It. Dostávalo se jí větší pozornosti a usoudila, že by s tím mohla začít dělat něco profesionálnějšího. Přátelé jí říkali, že by měla zkusit Amerika má Talent. Takže si to šla vyzkoušet, tato zkušenost jí ukázala, jak vlastně vypadá taková živá scéna a myslím, že si na tom vypěstovala jakousi závislost.

Takže sice to, co si tam prožila, nebylo nejšťastnější, ale také to bylo něco, co ji nakoplo dále k tomu, co dělá dnes, takže si myslím, že Amerika má Talent bylo asi i to nejlepší, co jí kvůli její kariéře potkalo 🙂 Ale to je jen má domněnka. A co ty a její hraní na housle? Byla jsi vždycky její oporou a nebo jsi byla taková ta sestra, která seděla ve vedlejším pokoji a říkala si „kdy už konečně skončí“? 🙂

Je pravda, že v jednu chvíli jsem ji musela povzbuzovat k tomu, aby dokončila své vzdělání (když si na to vzpomenu, tak to byly špatné rady), ale až na tohle jsem její největší fanoušek od samého začátku. Před tím, než naplno začala, jsem byla jediná, která ji podporovala u svých přátel a pomáhala je povzbuzovat k tomu, aby ji sdíleli dále. 🙂

Jednou se takhle přihodil incident, kdy management Mari Ben Ari nechal stáhnout Lindseyino „Pump It“ jen proto, že se stávalo populárnějším, než to její. Mimochodem proti Mari vůbec nic nemám, byl to její management, který toto udělal. Celá rodina byla naštvaná a tak jsem se rozhodla, že s tím něco musím udělat. Řekla jsem všem svým přátelům, aby si stěžovali na Mariin tým. Jeden z přátel mi dal i informace o právnících, kteří se tomuto věnují. Video jsme dostali zpět a celé se to zdokumentovalo. Když se Lindsey vrátila z mise, YouTube jí téměř nedovolil, aby byla jeho partnerem kvůli nárokům na autorská práva. Bylo to něco jako útok proti ní. Ale protože jsme vše měli zdokumentováno díky zmíněným právníkům, tak jí bylo umožněno být partnerem YouTube.

Byla jsem také její první zaměstnanec 😛 Potřebovala pomoci s webem a s posíláním plakátů. A já zase potřebovala peníze. A od té doby jsem s ní.

Tak právníci, kteří se tomu věnují? Také bychom takové potřebovali 🙂 To je to v té hudební branži opravdu takové? Zní to skoro jako válka. Ale myslím, že může být jen ráda za to, jakou má sestru. A to je to, o čem jsem mluvil, myslím, že jste nejúžasnější rodina, kterou znám a to myslím opravdu vážně. Plánuješ s ní někdy vyrazit na turné? Já vím, že je to díky času obtížné, ale kdybys dorazila například do Prahy, moc rád tě uvidím 🙂

Což by bylo skvělé. Ale nejsem si úplně jistá, jestli mě s sebou potřebuje. Je to další hladový krk navíc. A děti mě opravdu potřebují doma. Ale kdyby to byl třeba nějaký kratší výlet, tak to třeba vyjde. A i já tě ráda potkám. 🙂

Možná tě někdy do Prahy pozveme jako naši kamarádku 😉 I když věřím, že takových nabídek už jsi dostala dost 🙂 Rád bych docela věděl, co Jennifer S. Fletcher a hudba? Je mi jasné, že nejvíce posloucháš Lindsey, ale co něco dalšího?

Mám ráda veškeré druhy muziky, až na jeden. Pokud mě písnička osloví, mám ji ráda, pokud ne, tak ne. Jako dítě jsem měla ráda Fresh Aire III od Mannheim Streamroller. Z klasiky jsem vždy měla ráda Polovecké tance od Borodina a Šeherezádu od Rimského-Korsakova. Mám ráda trance a beaty. Jako teenager jsem měla ráda Backstreet Boys a mým nejnovějším objevem je Caleb Hyles. Nesleduju příliš umělců, ale jakmile jsem viděla jeho „Let it Go“, tak jsem z toho byla unešená. A Lindsey měla ráda podobnou hudbu. Ale jestli se jí líbili i Backstreet Boys, si nejsem moc jistá.

Já myslím, že každá teenagerka měla v té době ráda Backstreet Boys 😀 A co třeba filmy? Je pro tebe nějaký speciální?

Mám moc ráda Hvězdný prach, Nevinné tahy, trilogii Pána Prstenů, Harryho Pottera, Raubíře Ralfa a Věčný příběh. Ty jsou asi mé nejoblíbenější. Jo a ještě Čistá duše.

Hvězdný prach je taky můj velmi oblíbený 🙂 No, Jenny, nebudu tě více zdržovat. Rád bych ti moc poděkoval za tvůj čas, za tvoje odpovědi, věřím, že se na skypu brzy uslyšíme a stejně tak věřím, že se také určitě někdy shledáme. Jsi úžasná osoba a bylo by skvělé tě potkat. 🙂

Obdivuji tě, Petře, je v tobě hodně světla. Je to skvělý pocit, vědět, že jsou na světě dobří lidé, jako jsi ty.

Já myslím, že mohu prozradit, že za to, cos už pro nás udělala, pro tebe máme něco speciálního, co jsme nechali vyrobit. Pošleme ti to během několika dní, je to speciálně pro tebe a my věříme, že se ti to bude líbit. A je to… ne, je to překvapení 😛 A děkuju ti za ta hezká slova 🙂 Ty a Lindsey jste „ukradly“ naše srdce a je mi velkou ctí, že mohu říci, že znám lidi, jako jste vy. (rozhovor jsme dělali ještě před tím, než od nás dárek Jennifer dostala, foto níže)

Děkuji moc, Petře 🙂 Přeji ti hezký den/noc.

I já tobě 🙂

 

jenny1

jnny2

jnny3

jnn4