Keep Spreading Lindsey Love na Festivalu Fantazie 2015

„Vzali jsme plakáty? A co buttony?“, takhle nějak jsme „jančili“ před odjezdem na jubilejní 20. Festival Fantazie, který se pro nás konal v Chotěboři mezi 1. a 6. červencem 2015. „Máš někde tu malou ceduli? Vějíř? Jinou plácačku, se kterou na sebe můžu mávat, abych nevypotil i obsah žaludku?“, takto pak pokračovaly naše debaty na místě. Po celou dobu nás trápila a týrala nesnesitelná vedra, která neklimatizovanou sokolovnu, kde jsme po celou dobu naší účasti měli stánek, dělala doslova a do písmene téměř neobyvatelnou. Ale neměli jsme na výběr a nemohli dělat nic jiného, než se nechat grilovat.

20150701_175523

I přes tuto „drobnou“ překážku se však ale opět jednalo o báječnou akci, která Lindsey přinesla nové fanoušky, ty stávající potěšila pomocí nových předmětů, které jsme jim nabídli a nám přinesla nové přátele a zajímavé lidi, se kterými jsme si mohli popovídat nejen o naší oblíbenkyni. Vypili jsme snad hektolitry kofol, piv, malinovek a dalšího pitiva, ale stálo to za to 🙂

K dispozici jsme pro fanoušky měli stále velmi oblíbené buttony, kterých jsme při příjezdu měli 100 kusů a zbylo nám jich všehovšudy 29. Nabídli jsme také „stará“ černá fanklubová trika, která nám zbyla už jen 2 a k dispozici byla i nová oranžová trička, která už také našla více než desítku nových majitelů. Bohužel díky složitější dostupnosti z našeho dodavatelského obchodu jsme tentokrát měli k dispozici pouze dvě alba Lindsey Stirling, obě jsme samozřejmě dokázali prodat nadšeným fanouškům 🙂 Velmi žádanou novinkou byly také plakáty nebo hrnky a našli se i čtenáři, kteří si zakoupili knížku Erilian od Terky Janišové, se kterou spolupracujeme. Zbývající předměty nabídneme všem, kteří se rozhodnou přijít na náš after sraz po sobotním koncertě Lindsey a to, co nám zbyde, pak nabídneme k dalšímu prodeji přes aukro 🙂 Pokud bude o některé předměty větší zájem, tak je samozřejmě necháme dovyrobit 🙂 Chybět nemohla ani naše přednáška o Lindsey, kterou jsme letos trochu více upravili a která opět slavila u 25 návštěvníků, kteří na ni přišli, velký úspěch 🙂

11693029_10207085622888643_668881352_n

Festival Fantazie jako takový byl jinak stejný, jako jsme ho znali z loňska a nebo z posledního PragoFFestu. V sokolovně, kde jsme měli stánek, se opět slezli především fandové počítačových a konzolových her a bylo celkem fajn, že hned za námi se nacházel x-box s kinectem a tak jsme si delší chvilky krátili především hrou bowlingu 🙂 A ačkoliv bych v reálném bowlingu s prvním hodem pravděpodobně rozflákal vše, co by mi přišlo do cesty, tak tady se mi místy i celkem dařilo :)) I letos, stejně jako loni, jsme se s hudbou „přeřvávali“ s konzolí Wii, na které nadšenci „pařili“ Just Dance 4, po dvou dnech už jsme si na to ale celkem zvykli 🙂 Se stánkem jsme pak v sokolovně nebyli sami – opět nám „společnost“ dělali kluci z Gamlery, po PragoFFestu jsme opět sousedili se slečnou ze světa Otaku, anime apod. a nově nám společnost dělala slečna Hanka se stánkem Sony, díky níž potom pro 32 nejrychlejších, kteří si objednají nějaký ten náš Lindsey předmět, budeme mít k dispozici 40 % slevu na přenosné nabíječky (tuto slevu je možné uplatnit do konce tohoto července, k objednávkám je tedy budeme přikládat buď do vyčerpání a nebo nejpozději do 28.7. tak, abyste je stihli uplatnit). Příjemnou společností byl také fanda Vašek, který měl na starosti konzole a který od nás dostal plakát Zeldy jako poděkování. Další 3 plakáty jsme pak věnovali pořadatelům FF do tomboly. Bylo rozhodně znát, že na letošním FF chyběl CraftCon a YouTubeři obecně, s nimi by tam určitě bylo mnohem více lidí a i my bychom předmětů určitě udali ještě více. I tak si ale cestu na tuto akci našlo obecně poměrně velké množství nadšenců, ať už těch oblečených „normálně“ a nebo v Cosplayi svých oblíbených fantasy a sci-fi postav.

Ačkoliv jsem to původně nezamýšlel, tak je dost možné, že se vydám i na podzimní Festival Fantazie, který se koná na stejném místě. Sice není tak velký, ale zjistil jsem, že takováto „práce“ je naprosto úžasný relax a stejně tak je skvělé se neustále setkávat s novými lidmi, kteří mají rádi Lindsey, nebo kteří ji neznají a poznat chtějí.

 

11714531_10207120672324857_984035513_n

Rád bych tímto poděkoval následujícím za to, že ta akce byla taková, jaká byla:

Dominikovi Frýdlovi děkuju za to, že celou akci propotil se mnou, také mu děkuju za přípravu hudby, za ubrus i za monitory. Martinovi Tůmovi děkuji za konstrukci stánku, zvukovou techniku, za bannery, projektor i za celkovou úpravu stánku, Katce Vaculové děkuji za celkovou přípravu veškerého merche, za přípravu a moderování přednášky (které zvládla skvěle), Míše Zuchové alias Meshe za výpomoc, účast a za to, že této akci obětovala i své vlastní osobní volno, Markétce Šádkové za výpomoc a fotografie, Danovi Hlouškovi a Martinovi Kantorovi za výpomoc a Ondrovi Drašarovi a Valentině Doupovcové za přípravu merche. Stejně tak děkujeme penzionu Lanete (www.penzionlanete.cz) v Golčově Jeníkově za skvělé služby a za pohostinnost. Poděkování si zaslouží i společnosti Miroslav Smrčina, DiS., Nightmare Napajedla, Letáky4U a InetPrint za výrobu merche a děkujeme také panu Fraňkovi z nakladatelství Albatros za vstřícné jednání.

Už teď se těšíme na další společnou akci. Pokud ještě letos chcete zavítat na FF, máte možnost, koná se až do 12.7.

V sobotu na koncertě ahoj.
Petr Brdičko
zakladatel a administrátor fankubu