Lindsey a její boj o osvobození sebe sama

To, že Lindsey překonala mentální anorexii, je hlavním tématem songu Shatter Me a inspirací pro celé album Shatter Me. Ale jak se to vlastně stalo? Co jí pomohlo překonat tuto nemoc?

Ve Face to Face se Lindsey podělila o svou zkušenost s anorexií. Lindsey také řekla: ,,Měla jsem nejspíše všechno, co by ostatní považovali za šťastné. A přesto jsem nikdy nebyla tak nešťastná jako v tomhle období.”

Lindsey začala trpět anorexií v době, kdy byla na střední škole. Postupně ji anorexie stahovala níž a níž. Navíc anorexie také pozměnila její myšlení, takže si ani neuvědomovala, že jí trpí. Takto to pokračovalo do Lindseyiných 20 let, kdy poznala, že trpí právě touto nemocí. Bylo to v době, kdy pracovala v léčebném centru pro teenagerky při jednom telefonátu s její matkou, která jí opakovaně říkala, že se Lindsey chová nějak jinak. A opravdu tomu tak bylo – byla uzavřená a izolovala se od ostatních. (No představte si izolovanou a uzavřenou Lindsey…) A Lindsey v ten moment “docvaklo”, že má její matka pravdu. Její tehdejší stav je “popsán” v songu Shatter Me.

Lindsey je uzavřena ve skleněné kouli jako v ochranné skořápce, která ji drží v bezpečí. Její porcelánová kůže je symbolem dokonalosti. Nemůže se hýbat a nemůže cítit emoce. Ale časem si uvědomí, že se chce hýbat, tančit, hrát na housle. Ale když tak učiní, její kůže se začne trhat, protože na to není stavěná. A v jeden moment se zastaví a podívá se na ty trhliny a zhrozí se. Pomyslí si: ,,Pokud se rozbiji, zbude tu ze mě ještě něco?“

Až do takového stavu se Lindsey dostala. Měla vybudovanou “ochranou skořápku” z jejích představ a nemohla se podívat za ně. Vzhled a váha – to jediné bylo pro Lindsey podstatné. Ale když se po telefonátu s její matkou začaly tyto představy bortit, byla naprosto vyděšená, protože nevěděla, jestli z ní něco zbude, když se zbaví těchto ideálů. Ale ona pokračovala ve své snaze zbavit se této nemoci. Začala chodit dokonce na skupinové terapie. Každý den se snažila změnit cestu, jakou její mozek přemýšlí. A tento dril jí výrazně ulehčila její víra v Boha. Ta ji mimo jiné naučila, že tzv. pozemské statky (úspěch, krása apod.) ji neudělají skutečně šťastnou. Podle úmluvy ,,Nechť myšlenky tvé ctnost zdobí neustále; pak musí růsti sebedůvěra tvá.” (LDS DC 121.45). Lindseyin lék byl dostatek sebedůvěry. Protože lidé s anorexií trpí nedostatkem sebedůvěry, její posílení jim může pomoci se této nemoci zbavit.

A stejně jako v songu Shatter Me se jí podařilo rozbít tu ochranou kouli kolem sebe a stala se svobodnou. Jak říká Lindsey: ,,Není úplně perfektní, ale je volná.” Těžkým každodenním drilem se jí podařilo se této poruchy úplně zbavit.

[DH]