Lindsey Stirling, Child of Light – Téma měsíce leden 2016

Pokračujeme v našem tématu měsíce, který se v lednu věnuje orchestrálním verzím Lindseyiných originálních skladeb 🙂 Dnes si na paškál bereme Child of Light, tedy orchestrálku k písni Shatter Me.

Originální píseň Shatter Me vzbudila nejen mezi fanoušky Lindsey velký rozruch. Vyšla na druhém stejnojmenném studiovém albu a speciální byla už jen tím, že byla jednou z pouhých dvou originálních skladeb, které se na albu nacházely. Lzzy Hale z kapely Halestorm se své pěvecké role zhostila víc než obstojně a ocenili to také posluchači v České republice, neboť se píseň například dokázala vydrápat na druhé místo hitparády radiové stanice Evropa 2.

V orchestrální verzi dostala píseň jiné pojmenování – Child of Light (Dítě světla) a to za účely propagace počítačové hry, která nese přesně toto označení. Videoklip k songu vyšel zhruba 14 dní po originálu, tedy 9. května 2014 a celé skladba pro orchestrální variantu samosebou postrádá hlas Lzzy Hale. Video zpracoval FifGen, který se podílel i na tvorbě Lindseyiných klipů k Game of Thrones, Star Wars a All of Me. Posledně jmenovaná píseň, na které Lindsey spolupracovala s Johnem Legendem, byla taktéž využita ke hře Child of Light. Speciální efekty ke klipu vytvořil Warialasky a kompletní hudební úpravu provedl Stephen Anderson.

Lindsey v klipu vystupuje v tématickém cosplayi hlavní postavy Aurory a objevuje se v několika krásných přírodních scenériích. K dnešnímu dni se video dočkalo téměř 5 a půl milionu zhlédnutí a co se zpracování týče, tak i díky doprovodným textům rozhodně patří k těm nejzajímavějším. No a aby bylo jasné, o čem je řeč, tak si na závěr tradičně klip společně pustíme 🙂 V uplynulém tématu měsíce díky albu Shatter Me na Child of Light také došlo, a to díky Káji. V jejím článku se například můžete dozvědět i to, o čem přesně videohra je a další zajímavé informace 🙂 http://www.lindseystirling.cz/child-of-light-tema-mesice-prosinec-2015/