Lindsey Stirling, Game of Thrones – Téma měsíce říjen 2015

A můžeme pokračovat v našem tématu měsíce, které se věnuje Lindseyiným coverům na herní a filmové melodie. Dnes přichází na řadu cover na motivy hudby z populární serie Hra o trůny (Game of Thrones).

Seriál Hra o trůny poprvé vyšel 17. dubna 2011. Je to jedna z mnoha sérií televizní stanice HBO a základy k jejímu vytvoření položili Daniel Brett Weiss a David Benioff na motivy fantasy ságy Píseň ledu a ohně od spisovatele George Raymonda Richarda Martina. Dodnes zatím vyšlo pět desetidílních řad tohoto seriálu, které se setkaly s velkým úspěchem a pozitivním ohlasem na jedné straně a s kritikou vůči častému zobrazování nahoty a násilí na straně druhé. Sám herec Stephen Dillane, který v seriálu hraje, přirovnal časté používání explicitních scén k německému pornu ze 70. let. I tak si seriál získal miliony fanoušků po celém světě a v přípravě je šestá řada. Kromě Stephena Dillanea ztvárnili hlavní role v seriálu herci jako Sean Bean, Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Liam Cunningham nebo Nikolaj Coster-Waldau. Natáčí se hned na několika místech – od Velké Británie, přes Maroko a Maltu až po chorvatský Dubrovnik.

Lindsey vydala videoklip ke svému coveru na hudební motivy tohoto seriálu 5. září 2012. Jak je známo, nenatočila jej sama a spolupracovala na něm s Peter Hollensem. Celý videoklip je pak výsledkem práce studia FifGenFilms, původní hudbu jako takovou pak složil Ramin Djawadi. Zajímavostí celého videoklipu je to, že pro jeho natočení byl použit jeden jediný hlas (Peterův) a jedny jediné housle (Lindseyiny), pomocí kterých bylo nahráno 140 různých stop a ty byly poskládány do sebe. Veškeré kostýmy pak připravila (jak už to tak často u Lindsey bývá) Shannon Cheek. Na Lindseyině kanále má klip již přes 8 miliónů zhlédnutí, na Peterově pak dosáhl 3 600 000 zobrazení 🙂 No a jak už je u našeho seriálu zvykem, videoklip si na závěr tohoto povídání spolu pustíme 🙂