Lindsey Stirling, Halo theme – Téma měsíce říjen 2015

Každý třetí den pro Vás mám v říjnu téma měsíce, které se věnuje Lindseyiným coverům na melodie z her a filmů. Dnes přichází na řadu její cover na hudbu z hry Halo.

Hry Halo přišly poprvé na svět s prvním dílem již v roce 2001. Jednalo se o vojenskou science-fiction hru vydávanou především pro konzoli X-Box. Později byly první díly vydávány i pro počítače, dnes už jsou pro počítače vydávány běžně. Včetně prvního dílu jich doposud vyšlo jedenáct a další dva jsou v plánu. Hru vytvořilo studio Bungie, dnes je jejím vývojařem studio 343 Industries a vlastníkem a vydavatelem je společnost Microsoft Studios. I vzhledem k počtu dalších vydaných dílů této hry je evidentní, že se setkala s velkým ohlasem a na celém světě má miliony svých fanoušků. Za vše mluví i výdělky – prodej této hry přinesl jejím autorům a vlastníkům přes 3 miliardy dolarů.

Hudbu k jednotlivým dílům skládalo hned několik hudebních skladatelů, Lindsey využila hudbu orginální, kterou dohromady dali Martin O´Donnell a Michael Salvatori. K natáčení videoklipu byly opět využity krásné scenérie utažských kopců a k dispozici bylo hned několik herců pocházejících z různých koutů USA, které svými cosplayi oblékli členové 405th.com. Režie i kamery se ujal Devin Graham a jednalo se o (zatím) poslední spolupráci mezi ním a Lindsey. V klipu i skladbě samotné učinkuje i piano, na které hraje další z YouTuberů – William Joseph. Na YouTube Lindsey představila video 23. května 2013 a dnes má přes 13 miliónů zhlédnutí. Na Devinově kanále se pak o 4 dny později objevila i tzn. „Firefight“ verze no a my si na závěr dáme obě dvě 🙂