Lindsey Stirling, Into the Woods – Téma měsíce říjen 2015

Předposlední část říjnového tématu měsíce vyšla hezky na náš státní svátek 🙂 No a budeme si v ní povídat o Lindseyině coveru na melodii z filmu Čarovný les (tedy Into the Woods).

Film Čarovný les měl svou premiéru v prosinci 2014 a vzhledem k jeho obsazení i poměrně velkým PR akcím se od něj čekalo hodně. Několik pohádek spojených dohromady (Popelka, Rapunzel, Jack a fazolový stonek, Červená karkulka a další), působivá hudba a Meryl Streep, Emily Blunt, Anna Kendrick, Christine Baranski nebo Johnny Depp, to vše opravdu zní jako něco, co by mohlo znamenat úspěch. Diváci jej ale přijali spíše s průměrnými až podprůměrnými odezvami. Na největší filmové databázi imdb.com byl film ohodnocen na 60 % ze 100 možných, české filmové databáze csfd.cz a fdb.cz byly ještě přísnější, když filmu přisoudily 49 %. I tak film vydělal přes 200 miliónů dolarů (oproti padesátimilionovým nákladům) a dočkal se několika nominací na různé ceny (včetně tří nominací na Oscara). Proměnil jich ale jen hrstku.

Autorem hudby k filmu je Stephen Sondheim, který je zároveň autorem muzikálu, ze kterého celý film vychází. Na natáčení klipu se Lindsey domluvila přímo se společností Walt Disney, jeho výslednou podobu pak dal dohromady (jak je poslední dobou zvykem) Everdream v čele s režisérem Joem Sillem. Lindsey videoklip na svém kanále uveřejnila 3. dubna 2015 a dodnes má přes 2,7 miliónu zhlédnutí. Pohádková atmosféra je ve videu vykreslena úžasně a klip jako takový udělal na diváky a posluchače velký dojem. Najít jej můžeme také na DVD k filmu ve speciálních bonusech, což opět znamená pro Lindsey další zajímavý kariérní posun. No a jako vždy si na závěr video spolu pustíme 🙂