Lindsey Stirling, Phantom of the Opera – Téma měsíce říjen 2015

Rád bych Vás přivítal u dalšího téma měsíce, které se tentokrát bude věnovat Lindseyiným coverům ze světa her a filmů. Jako první si trochu více řekneme něco o hudbě z Fantoma opery.

Základním kamenem světoznámého muzikálu Andrewa Lloyd Webbera byl samozřejmě stejnojmenný román, jehož autorem je Gaston Leroux a který poprvé vyšel v roce 1909. Právě na motivy tohoto literárního díla dal Webber dohromady velmi zajímavou melodickou hudbu, jejíž muzikálový přednes na světových divadelních prknech dodnes láme rekordy. Kromě České republiky jej diváci mohli vidět v další 26 zemích na světě a od roku 1986, kdy byl poprvé uveden, se dočkal již více než 9 500 repríz. Nejznámějšími skladbami muzikálu určitě jsou The Phantom of the Opera, All I Ask Of You nebo Music of the Night. Muzikál sám o sobě byl pak předlohou i k filmovému zpracování, které v roce 2004 natočil Joel Schumacher a které si získalo i tři nominace na Oscara. Nemalé části fanoušků samozřejmě neunikl ani ten fakt, že se při jedné ze svých londýnských návštěv Lindsey setkala právě i s panem Webberem.

alw

Lindsey svůj cover k melodii z tohoto muzikálu uveřejnila na svém YouTube kanále 31. července 2012 a dodnes má téměř 29 a půl milionu zhlédnutí. Natáčelo se v Capitol Theatre v Salt Lake City a také v rockovém klubu Velour v Provu. Na jeho vzniku se podílela i Lindseyina kamarádka Debi Johanson, kterou v klipu můžeme vidět za klávesami a nemenší zajímavostí může být i to, že se jedná o jediný videoklip, jehož režie se ujala sama Lindsey. Dalšími hudebníky, které můžeme ve videu zahlédnout, jsou bubeníci Drew Steen a Brandon Cummings a kytarista Mike Fjerstad. Fanoušci si pak cover jako takový hodně užili při posledním turné, neboť právě hudba z Fantoma opery zakončovala všechny koncerty, které byly součástí  tohoto turné.

No a když už tu máme povídání o videoklipu, tak by určitě byla škoda, abychom si jej na závěr toho povídání nepustili 🙂 Užijte si ho! 🙂