Marko G: Lindsey si nikdy na nic nestěžovala

Tak nás ty rozhovory začly tak bavit, že jsme zašli zase o kus dál. Přinášíme Vám rozhovor s člověkem, který stojí za prvními úspěchy Lindsey. Produkoval skladby Crystallize, Elements nebo i Electric Daisy Violin. Jeho jméno je Marko Glogolja, my všichni ho známe pod pseudonymem Marko G 🙂

Na začátek bych na tebe měl takovou celkem očekávatelnou otázku. Kdy a kde jste se s Lindsey potkali prvně?

12 let jsem bydlel v Los Angeles, než jsem se přestěhoval do Prova v Utahu. Po asi osmi měsících, co jsem tam byl, jsem začal pracovat jak s místními utažskými umělci, tak s těmi právě z LA. Lindsey jsem potkal díky kamarádovi (Brandon Cummings), který ve studiu, kde jsem působil, hrál na bicí. Slyšel moje beaty a myslel si, že bych se měl setkat s Lindsey. To bylo v době, kdy finišovala v Amerika má Talent a kdy se snažila o nahrávání několika skladeb.

Když s Lindsey pracujete na skladbách – je práce s ní více zábavou a nebo opravdu prací?

Tvoření hudby je s Lindsey určitě mnohem víc zábavou než prací. Je tak snadné s ní spolupracovat a tvořit. Co se mi na ní obzvlášť líbí je to, že je otevřená novým věcem. Mnoho hudebníků vázne na tom, že se snaží nahánět zaběhlé trendy. Ale Lindsey se nových nápadů nebojí.

Když se budeme bavit o Lindsey jako o osobnosti – co na ní máš nejraději a co naopak tě při práci s ní znervozňovalo?

Moc se mi líbí, že má Lindsey velmi dobrou morálku a je to neskutečně dobrá osobnost. Snaží se udělat to nejlepší pro to, co je správné a ani náhodou není sobecká. Opravdu zbožňuje své fanoušky. Jen si přeju, abychom měli více společného času ve studiu k tvoření další stovky skladeb!

Který z těch songů, který jsi pro ni produkoval, máš nejraději a proč?

Mým oblíbeným je Crystallize, neboť je to velmi speciální skladba pro všechny, kteří se na ní něčím podíleli. Melodie je tak krásná, skladba jako taková je perfektním dubstepovým mixem a to video je pastvou pro oči. Byl to song, který z ní udělal opravdovou hvězdou.

Co říkáš na její kariérní postup?

Upřímně si nejsem jist, jak na tuto otázku odpovědět, neboť od té doby ji nesleduju den za dnem. Obvykle jsem ve studiu a když už pracujeme spolu, tak si to vždycky užijeme. Věřím tomu, že její manažeři odvádějí skvělou práci a poměrně nedávno jsem viděl její obří portrét na Times Square!

Jak dlouho obvykle pracujete na jednom songu?

Zhruba 3-5 dní trvá, než dokončím beat, zhruba jeden den nám trvá nahrávání houslí a další 1-2 dny to všechno mixujeme a dáváme dohromady.

Je Lindsey náročnější než ostatní hudebníci? Mívá snad nějaké zvláštní požadavky?

Ani ne. Nijak to nepřehání. Možná má velice těsný rozvrh, ale když už jsme ve studiu, tak vše odsýpá velmi plynule. Když jsme spolu začali pracovat, tak jsem byl stále ve fázi výstavby mého studia v Provu v Utahu. Museli jsme tedy pracovat v domě bez klimatizace, ona si ale nikdy na nic nestěžovala.

A co Marko G? Popiš se prosím pár slovy.

Pocházím z Californie a odjakživa jsem se učil poslouchat všechny hudební žánry. Moji rodiče pocházejí z Chorvatska a já tam každé léto jezdím do oblasti Baska na pobřeží. Stejně tak jsem navštívil i Záhřeb. V těch dobách jsem hodně poslouchal house ještě před tím, než se stal populárním v USA a před tím, než tomu začali říkat EDM. Byl jsem od malička velkým fandou elektronické hudby a v době dospívání v Bay Area v Californii jsem přicházel na chuť heavy bassu. To je taky možná důvod, proč dnes dělám dubstep s příměsí trance.

Když nepočítáme Lindsey, s kým dalším spolupracuješ?

Aktuálně pracuji na několika nových projektech. Spolupracuji s několika velmi talentovanými umělci zde v Utahu. Byl jsem také součástí několika originálních materiálů, které jsou na mém oficiálním soundcloudu (Soundcloud) a které jsem ale ještě oficiálně nevydal. Spolupracuji také s různými skladateli a DJs, někteří z nich měli hit č.1 na Beatportu, např. s Jimmym Osmondem a se skladatelem, který napsal „Atmosphere“ pro Kaskade. Stejně tak pracuji na filmových a televizních projektech.

Kde všude můžeme najít tvou hudbu?

Už jsem uvedl svůj soundcloud, stejně tak se můžete podívat na webovky http://marko-g.com .

Na závěr něco odlehčenějšího… víš něco o ČR nebo SR? 🙂

Nikdy jsem tam nebyl, ale moc rád bych to napravil! Vím moc dobře, že spousta lidí odtamtud jezdí na letní dovolené do Chorvatska. Budu určitě moc rád, když k Vám někdy budu moci zavítat se svým setem na nějakou tu akcičku.

Marko, moc ti děkujeme za tvůj čas a za tvé odpovědi 🙂