Michaela Zuchová: koncert Pentatonix, Praha, 4.5.2014

Vzhledem k tomu, že se s kapelou Pentatonix pojí úspěch naší Lindsey v podobě ocenění YouTube Music Award, tak jsme na jejím koncertě v pražském Lucerna Music Baru měli (nejen) takovou naši „špionku“ Míšu Zuchovou, která nám z koncertu sepsala krátký report 🙂

 

Pentatonix 4.5.2014 dokázali, že rozhodně nepatří jen na scénu YouTube!

V neděli 4.5.2014 se krátce před osmou hodinou večerní táhla fronta nadšených fanoušků americké vokálové skupiny Pentatonix od vstupu do Lucerna Music Baru až za roh Vodičkovy ulice. Hned krátce po osmé hodině se prostory baru zcela zaplnily.

Následovalo napjaté čekání, které bylo narušováno několika vlnami jekotu nedočkavých fanoušků. Ve 21:05 jejich idoly spustily svou show. Skupina nastoupila za nepředstavitelného jásotu a bez dalšího prodlužování či jakéhokoliv úvodu Pentatonix rozproudili atmosféru svým mixem s názvem Daft Punk, čímž nastavili laťku celého vystoupení.

Nezůstalo však pouze u zpěvu, Pentatonix také například pobavili diváky historkou o postupném přibírání všech členů. K obecenstvu mluvili v anglickém jazyce, což bylo samozřejmě naprosto vyhovující.

Jak určitě víme, každý člen skupiny Pentatonix je něčím výjimečný a každý dostal svůj vlastní prostor. Kirstie vystupovala především jako zástupkyně ženského hlasu. Mitch ve finále také, ten nám však navíc předvedl pár sexy dámských pohybů. Scott se prezentoval jako hlavní showman a mluvčí, Avimu zase stačilo zamručet do mikrofonu a fanoušci šíleli!

Kevin předvedl jako vždy perfektní beatbox, přidal k tomu ale také svůj zcela speciální „celloboxing“, při kterém spojuje své umění hry na violoncello s beatboxem. Nebylo to ale jediné překvapení večera. V jednu chvíli se totiž Pentatonix začali poptávat po dobrovolnici a vybrali si rudovlasou Lucku, jak se dívka představila. Dívku posadili na čestné místo uprostřed pódia a věnovali jí celou píseň. Lucka byla tak dojatá a nadšená, že před odchodem ještě postupně objala celou skupinu.

Během koncertu jsme mohli slyšet songy jako Hey Momma, Telephone, Video Kill the Radio Star, Evolution of Music, Say Something, Evolution of Beyoncé, Cruisin´ for a Bruisin´, Happy a další. Závěr koncertu byl pak velmi nepředvídatelný. Opravdu silným okamžikem bylo to, když se na sobě nezávislá vřava fandů jako zázrakem a zčistajasna proměnila v naprosto jednotné skandování „P.T.X.“! Diváci tím vrátili ještě jednou Pentatonix zpátky na stage.

Obava, že vystoupení Pentatonix bude čistě akustickou záležitostí, se ukázala být naprosto lichá. Pentatonix se totiž rozhodně umí hýbat! Také prostory Lucerna Music Baru přispěly k doladění perfektní atmosféry, umožnily nádherné světelné efekty a led panel v pozadí fantasticky doplnil celkový dojem z koncertu.

Doufala jsem, že mají Pentatonix také nějakou samostatnou verzi pro Radioactive, je ovšem jasné, že bez Lindsey by to přeci jen nebylo ono. A tak nezbývá nic jiného, než se těšit na říjen a doufat, že fantastická Lindsey laťku, kterou Pentatonix nastavili, udrží a nebo ještě lépe – navýší!

Michaela Zuchová