První Evropské turné 2013

Píše se podzim 2012 – popularita Lindsey Stirling stále roste a to nejen v USA či Kanadě, ale také na Evropském kontinentě. A tak se den sešel se dnem a bylo oznámeno historicky první Evropské turné Lindsey Stirling, a to konkrétně na začátek roku 2013. Lindsey už před tím v Evropě vystoupila, to ano, nešlo však o celou šňůru lidmi narvaných koncertů.

Jako první se v této šňůře dočkalo Německo a jedno z jeho velkoměst – Köln (nebo Kolín, chcete-li počeštěně). 14.ledna 2013 se Lindsey představila v klubu Luxor na Luxemburger Strasse. V rámci Německa samozřejmě nemohlo chybět i hlavní město Berlín, kde byl koncert Lindsey Stirling stejně jako v Kölnu vyprodán. Hlavní město však překvapivě Lindsey nenavštívila v sousedním Nizozemsku, kde v dalších dvou dnech dostala přednost města Tilburg a Groningen. V Tilburgu se na Lindsey fanoušci mohli těšit v Dommelsch Zaal (místní jej znají také jako 013) a v Groningenu se naše oblíbenkyně zastavila v De Oosterpoortu.

V rámci turné nesměly chybět zastávky ani v největších městských lákadlech světových turistů – řeč je samozřejmě o Londýně a Paříži. 18.1.2013 se v La Maroquinerie dočkal i náš administrátor Martin Kantor, který si samozřejmě nemohl nechat ujít ani osobní setkání s Lindsey. Severní Londýn a jeho klub The Garage se pak objevil na seznamu koncertů o tři dny později, tedy 21.1.2013 a byla to jedna z mála možností, kdy si Lindsey mohla opravdu odpočinout, co se tohoto turné týkalo. Na Britských ostrovech Lindsey zůstala až do druhého dne, kdy si na své přišli i fanoušci ve skotském Glasgow.

Tato část turné pak byla s jednou zpětnou zastávkou v Německu (konkrétně v Hamburgu) zakončena v zemích Skandinávie, a to konkrétně v Dánsku (Kodaň), Švédsku (Stockholm) a Norsku (Oslo).

Každá zastávka měla až na výjimky stejný setlist, tedy seznam skladeb. Z alba nechyběly nejoblíbenější hity – Moon Trance, Spontaneous Me, Shadows, Electric Daisy Violin, Elements, Zi-Zi´s Journey, Crystallize a Transcendence. Z těch „mimoalbumových“ zněly nejčastěji skladby jako We Found Love, Skyrim či Phantom of the Opera, jako bonus měla Lindsey pro své fanoušky přichystáno Michael Jackson Medley nebo Good Feeling od Flo-Ridy, no a ten, kdo měl štěstí v podobě VIP vstupenky, si poslechl i Song of the Caged Bird.

Na základě velkého úspěchu, který tuto tour potkal, se samozřejmě Lindsey spolu se svým managementem rozhodla návštěvu Evropy opakovat v daleko rozsáhlejším měřítku, v roce 2013 však bohužel pro nás vynechala jak Českou republiku, tak Slovensko. Naděje však umírá poslední a věříme, že v roce 2014 už se „svého“ koncertu dočkáme J