Exkluzivní rozhovor s Lindsey Stirling

Jak jsem slíbil zde i na Facebooku, mám pro České a Slovenské fandy větší překvapení
(no, možná to přeháním, ale pro někoho to snad překvapení je 🙂 . Dodal jsem si kuráže a požádal Lindsey o menší rozhovor pro náš fanklub. A co myslíte? Samozřejmě mi ho poskytla. Byl jsem malinko nervozní, abych se neptal na nějakou blbost a byl jsem samozřejmě i nervozní z toho, že jsem v kontaktu s někým, jako je Lindsey. Samozřejmě došlo i na to, že jsem jednu otázku zvrtal a sama Lindsey příliš nevěděla, jak na ní odpovědět, takže pro mě nastala malinko trapná situace, ale přeci jen je to Lindsey a brala vše s naprostým klidem a úsměvem jejím vlastním (navíc jsem odpověď dostal následně). Přepis následuje vzápětí. Rozhovor je samozřejmě kratší vzhledem k tomu, že Lindsey poslední dny nemá příliš času vzhledem k přípravám na turné 🙂

Jaká byla tvá první reakce, když jsi se dozvěděla o vzniku našeho Česko-Slovenského fanclubu?

Ve skutečnosti jsem tím byla velmi poctěna 🙂 Můj asistent mi sdělil, že mu Google Trends řekl, že je v rámci Evropy mé jméno nejvyhledávanější právě v Československu (hehe 🙂 -pozn.red. ), což je pro mě dost velký úspěch a já Vám za to moc děkuji!

Velké množství fandů miluje styl tvé hudby. Musím však říci, že jsem nikdy neslyšel o tvých oblíbených hudebnících. Můžeš nám prozradit, kdo byl tvůj idol v dětství a kdo je to teď?

Mám ráda od všeho něco! Zbožňuju poslech/sledování Bond a Barrage (houslové skupiny, resp.soubory – pozn.red.), vyrostla jsem na kapele Weezer 🙂 a spoustu svých tanečních kreací mám z pozorování Michaela Jacksona a krasobruslařů. Naopak nejsem fanda country a hard metalu.

Jak dlouho obvykle pracuješ na jednom songu? Práce na skládání písní musí být celkem složitá, ne?

V poslední době se přiznám, že jsem měla při psaní písní malinko křeč. Snažila jsem se psát písně tak, aby každá byla odlišná a nezněla i třeba jen trochu podobně jako některá, kterou jsem napsala už předtím. Bylo to celkem obtížné, ale jsem opravdu spokojená s písněmi, které jsem napsala k mému novému albu (vychází 18.9. – pozn.red.). Doufám, že s ním budete spokojeni. Každá píseň je odlišná … obvykle na jedné písni strávím třeba i měsíc, ale posledních pět písní jsem musela stihnout během tří týdnu, což mě téměř zabilo 🙂 ! Ale mise byla úspěšně dokončena!

Před pár měsíci jsi navštívila Keňu. Řekni nám o tom něco víc. Kde ten nápad vznikl?

Ve skutečnosti jedna turistická společnost v Africe zaplatila Devinu Grahamovi (na YouTube devinsupertramp), aby přijel do Afriky natáčet. Jako odměnu ho ještě finančně podpořili v jeho cestovatelském bádání a umožnili mu vzít s sebou kamaráda/kamarádku (mě!). Zde je video, které z našeho výletu natočil a přikládám i jeho video o Africe:

Co tvé nové album? Můžeš nám prozradit nějaké detaily? 🙂

Hmmm… bude na něm dubstep a nebo třeba úvodní melodie z Halloweenu 🙂 Myslím, že se vám to bude líbit!

A co Lindsey Stirling a filmy? Máš nějaké své oblíbené snímky? Česko-Slovenské fandy zajímají veškeré detaily 🙂

Miluji filmy…ale poslední dobou jsem neměla moc příležitostí nějaké zhlédnout. Mezi mé nejoblíbenější patří Anne of Green Gables, Jih proti Severu (což jsou starší snímky) či Mezi řádky. Jako dítě jsem milovala Rainbow Bright či My Little Pony 🙂

Musím říct, že jsem od některých Českých fandů slyšel, že jsi pro ně inspirací v hraní na housle. Měla bys pro ně nějaké rady?

Určitě si stanovit nějaká měřítka a cvičit. Vím, že je to nudné a otravné, ale to utrpení bude stát za to, slibuji. Je dobré pro začátek získat si základy pro vibrato. Pokud je to možné, mít dobré učitele, i kdyby to mělo být jen na pár vyučovacích hodin. Je dobré řešit s ním chyby před tím, než se stanou zvykem.

Nakonec 3 odlehčující otázky 🙂 Viděl jsem fotografii, na které jsi oblečena v Brazilském národním dresu. Když ti pošleme náš národní dres, uděláš v něm podobnou fotografii? 🙂

Zcela určitě! Kontaktuj mou asistentku, ta ti napíše adresu a následně mi to předá. (kontakt jsem samosebou dostal, určitě se nebudete zlobit, když ho zde nebudu zveřejňovat 🙂 – pozn.red)

Malý test pro tebe – když řeknu Česká republika nebo Slovensko, co se ti vybaví?

Musím se přiznat, že toho o ČR moc nevím, ale o Praze jsem určitě slyšela. 🙂 Právě jsem se koukala na obrázky a vypadá nádherně!

Náš závěr je možná obvyklý, ale přesto … můžeš vzkázat něco svým fandům v Česku a Slovensku?

Děkuju děkuju moc za to, že mi pomáháte měnit mé sny v realitu! Nemohla bych dělat hudbu či jezdit na turné (Evropa je další!) bez Vaší podpory! Za své úspěchy vděčím Vám! Všechny Vás miluji!

Děkuji Lindsey za odpovědi, děkuji Lindsey za vše, děkuji Lindsey za tvou hudbu a děkuji Lindsey za tebe samotnou! V Česku a na Slovensku tě zbožňujeme a těšíme se na to, až tě uvidíme v Praze či Bratislavě! 🙂

Děkuji moc a rozhodně plánuji navštívit Českou republiku ve velmi blízké budoucnosti!

Měj se krásné Lindsey, přejeme ti všichni úspěšnou tour a do budoucna jen to nejlepší!
A závěrem se omlouvám za svou angličtinu… musím si vzít nové lekce!

Tvá angličtina je lepší než má čeština! 🙂