Spolupráce z Brave Enough – Don´t Let This Feeling Fade

„Pokud se příliš soustředíme na to být na jednom místě, uniká nám radost z cestování. Ztrácíme tu krásu, kterou přináší vytváření vzpomínek a budování přátelství. Cesta životem skrz tunel plný vizí nás možná dostane do cíle, ale obvykle se k němu dostaneme osamocení. Užívejte si každou Vaši chvilku.“

Text, který v rámci alba Brave Enough doprovází skladbu Don´t Let This Feeling Fade. Skladbu, kterou Lindsey dala dohromady s Riversem Cuomem, Lecrae Moorem, Peterem Hannou a Taylor Bird. No a právě první dva jmenování jsou součástí skladby nejen jako autoři, ale i jako interpreti. A to je cílem tohoto malého projektu – představit Vám ty, kteří s Lindsey spolupracovali na albu Brave Enough jako spoluúčinkující.

RIVERS CUOMOrivers-cuomo

Rivers Cuomo se narodil 13. června 1970 v New York City. Jeho původ, jak napovídá i příjmení, je zčásti italský, z menší části pak britský a německý. Ačkoliv se narodil ve Velkém Jablku, vychováván byl především v Connecticutu. Své křestní jméno dostal od matky proto, že se narodil na Manhattanu, tedy „mezi řekami“. Už na školách se věnoval hudbě a hudebním projektům, spolupracoval třeba na školním zpracování muzikálu Pomáda.

Největší jméno v hudebním světě si pak udělal jako zakladatel a člen kapely Weezer. Tato roková skupina vydala od svého vzniku v roce 1992 10 studiových alb a má na svém kontě bezpočet koncertů a dalších hudebních vystoupení. K jejich největším hitům určitě patří songy jako Buddy Holly nebo Beverly Hills, které získaly několik prodejních ocenění.

Pokud jde o osobní život, je Rivers ženatý a má dvě děti. Manželka Kyoko je japonského původu. Rivers je hluboce věřící a přiklání se k buddhismu. Ač je američanem, jeho nejoblíbenějším sportem je kopaná a je velkým fandou klubů Los Angeles Galaxy a Sheffield Wednesday. V roce 1994 podstoupil velmi náročnou proceduru, která mu srovnala délku obou nohou. Výškový rozdíl mezi nimi byl od narození 44 mm.

LECRAE

Lecrae Devaughn Moore přišel na svět 9. října 1979 v americkém Houstonu. Jako malý se velmi často stěhoval a vychováván byl pouze matkou. Jako malý a dospívající neměl jednoduchý život. Vyrůstal bez otce, který podlehl drogám a v útlém věku byl také sexuálně zneužíván ženou, která jej chodila hlídat. Ve chvíli, kdy mu strýc ukázal zbraň, se rozhodl si také jednu pořádit a stát se členem gangu. Tady začala jeho dráha uživatele a dealera drog. lecrae-with-grammy-win

Ačkoliv se věnoval tomu, čemu se věnoval, neustále při sobě pro štěstí nosil bibli. Jednou vyprávěl o tom, jak ho bible ochránila před vězením. Při prodeji drog byl zadržen policistou, který když uviděl, že má Lecrae při sobě bibli, jej propustil s podmínkou, že se podle té bible bude chovat. Samozřejmě mu ještě nějaký čas trvalo, než se tak opravdu stalo. V pozdějším dospívání si uvědomil, že stojí ve slepé uličce a díky své spolužačce ze školy začal docházet na biblické lekce. Zde se začal věnovat naplno hudbě.

Tvořil vlastní skladby, spolupracoval s dalšími hudebníky a to i na charitativních projektech. Na jednom z nich se objevil i s rapperem Jay-Z a nebo americkým prezidentem Barackem Obamou. Dnes je Lecrae označován jako „křesťanský rapper“ a je držitelem velké spousty ocenění. Ty největší, dvě ceny Grammy, mu pak přineslo album Gravity a spolupráce na písni Messengers.

V současnosti žije Lecrae v Atlantě a s manželkou Darragh má tři děti. Je absolventem Univerzity Severního Texasu. Je součástí křesťansky hudebního projektu 116 Clique.