Spolupráce z Brave Enough – Something Wild

„Pohodlí a předvídatelnost mohou přijít k těm, kteří jdou po bezpečné cestě; nicméně osobní naplnění a dobrodružství je na dosah těm, kteří věří ve svůj vnitřní hlas a následují to, co ten hlas říká.“

Tento text náleží v rámci informací k albu Brave Enough k písni Something Wild. Skladba byla využita k soundtracku k filmu Můj kamarád drak a Lindsey na ní spolupracovala s Andrewem McMahonem. Toho si teď v předposlední části našeho malého projektu přiblížíme.

ANDREW MCMAHON

Andrew Ross McMahon se narodil 3. září 1982 v americkém Concordu. V mládí vyrůstal nejprve v Ho-Ho-Kusu v New Jersey a poté v Bexley v Ohiu. I později se díky otcově zaměstnání Andrew často stěhoval, až se nakonec rodina usadila v Kalifornii. K hudbě se Andrew dostal tak, že začal hrát na počest svého strýčka, který se sám hudbě věnoval. V devíti letech začal hrát na piano, v čemž mu hodně pomáhala i jeho maminka.

Hudební kariéru rozvíjel jako člen skupin Something Corporate a Jack´s Mannequin. Největších úspěchů se mu ale dostalo jako sólovému interpretovi. Na svou vlastní dráhu se dal v roce 2012 a ještě v ten samý rok se stal jedním ze skladatelů k novému seriálu Smash. V roce 2014 Andrew vydává nové album s názvem Andrew McMahon In the Wilderness. V rámci propagace tohoto alba vyráží na své turné a také si u písně Something Wild nechá říkat názvem celé své desky. Jeho nejúspěšnějším hitem je píseň Cecilia and the Satellite, kterou pojmenoval po své právě narozené dceři.

Andrew je se svou ženou Kelly sezdaný od roku 2006. Je zakladatelem nadace, která pomáhá lidem nemocným rakovinou a leukémií, se kterou sám v roce 2005 úspěšně bojoval.

Protože má píseň Something Wild svůj klip, můžeme si jej teď tady společně pustit.