Téma měsíce březen – Lindsey jako Geek

Lindsey jako geek – herní covery část 1


Sice s menším zpožděním, ale přece! Ondra a já jsme si pro vás připravili nové téma měsíce. Věřte, bylo to zajímavé 😀 Kdo nás zná, ví, že nejsme schopni říct větu aniž bychom dostali záchvat smíchu. Přestože se to zdá až neuvěřitelné, uspěli jsme a nyní bychom se s vámi rádi podělili o výsledek 🙂 

Lindsey, stejně jako jiní youtubeři, je technicky velice zdatná osoba. Konec konců, dokazuje nám to třeba když vypustí nové LindseyTime, které sama stříhá, streamy z Periscope, nebo právě tvorbou filmových, seriálových a herních coverů. Dnes si představíme její absolutně první počin v těchto tématických vodách… Zelda Medley! Ale všechno hezky popořádku. Nejdříve si vysvětlíme, co znamenají ta tajemná slova “geek” a “nerd”, se kterými se někdy Lindsey popisuje.

Slova “geek” a “nerd” jsou, dalo by se říct, téměř synonyma. Pojmenování “geek” může být vlastně přiděleno každé osobě, která má velice rozšířené znalosti o nějakém tématu. Nejčastěji se ovšem používá právě pro lidi, kteří jsou jakýmkoliv způsobem zapálení do IT. “Nerd” je označení prakticky pro totéž, jen s tím rozdílem, že se zaměřuje pouze na určitou část oboru (jako např. programování). Nerdi si také vytvořili vlastní subkulturu. Mezi její důležité části patří například využívání moderních technologií, hraní her, nebo také “zažrání” do sci-fi a fantasy filmů a seriálů. Krásnými příklady jsou například hlavní postavy seriálů Teorie velkého třesu a nebo Partička IT.
Příklad „nerdů“:

big_bang_theory

Prvním videoklipem, který Lindsey vydala z “herní sekce” byl Zelda Medley. A to 26. listopadu 2011. Jak můžeme vidět, Lindsey se zde převlékla za postavu jménem Link a cestuje po několika tajemných místech. Hra Legend of Zelda vyšla 21. února 1986. Z toho si můžeme spočítat, že tato herní série je o 7 měsíců starší než Lindsey sama! V této sérii se vyskytují postavy Link, princezna Zelda a Ganondorf. Link je hlavní postava, za kterou hrajete, Ganondorf je hlavní záporák. Lindsey by se dle jejích slov přirovnala k princezně Zeldě – trochu mýtická, trošku náladová, prý se to k ní hodí. No nevím, jestli jsme někdy viděli Lindsey jinak než usměvavou, ale dobrá 😀 Herní série má už 17 her (18. vyjde prý letos). Sice nevíme, kolik z nich Lindsey odehrála, ale já osobně si myslím, že je má odehrané všechny 😀 A protože v nich hrajete za Linka, Lindsey pro své klipy zaměřené na Zeldu používá právě jeho kostým.

A já myslím, že jako první článek toto stačí a zase za týden pro vás budeme mít připravený další, ve kterém se dozvíme malinko o Skyrimu a Pánu Prstenů. Děkujeme za přečtení a zase za týden 😉

[DH] a Padloct