Téma měsíce květen – Lindsey a Devin

Pro měsíc květen jsme si pro vás já a Monča připravili téma o Lindsey Stirling a Devinu Grahamovi. Lindsey všichni známe, tak začněme představením, kdo to vlastně Devin Graham je.

Devin Graham se narodil 29. července 1983 v Provu v Utahu. Vystudoval režisérství na BYU (Brigham Young University). Stejně jako Lindsey je Devin nábožensky spřízněn s Církví Ježíše Krista Svatých posledních dnů, jež je největší z mormónských církví. (Příslušnost k této církvi není v Utahu žádnou nezvyklostí.)

Devin Gragam - Manfrotto Tripod and Fluid Head

Devin se zabývá hlavně natáčením videí na YouTube, ve kterých vystupuje jako režísér/kameraman, takže ho málokdy ve výsledném videu uvidíme. Jeho hlavní kanál je devinsupertramp. Pro natáčení používá jak kameru v ruce, tak i ostatní pomůcky, jako jsou například rádiem řízení droni, se kterými může pořizovat záběry z výšky, Glidecam stabilizátory, které mu dovolují natáčet za běhu, aniž by se kamera třásla nebo houpala. Videa jsou z větší části věnována adrenalinovým činnostem, ať už jde o seskoky a akrobacii s padákem, skoky ze skály na laně, parkur či filmové adaptace jako například Mad Max. Devin na toto vše samozřejmě není sám, má k dispozici celý tým lidí, kteří jsou i jeho přáteli a spolu připravují veškerá bezpečnostní opatření před samotným kouskem. Není divu, že veškeré přípravy někdy trvají i déle jak den a z toho všeho pak vyjde několika minutové video. Někomu by se mohlo zdát, že je to práce vskutku snadná, ale tak tomu není. O tom se můžete přesvědčit na jeho druhém kanále, kde můžete nalézt záběry z natáčení, ze zákulisí, ale i pár návodů jak natáčet a informace o technice, kterou k natáčení používají. Jeho název je devingraham a já si myslím, že tento kanál rozhodně stojí také za pozornost.

sp_devinsupertramp

Čas od času dá Devin na svůj Facebookový profil výzvu kdy a kde bude, podmínky, za kterých se můžete jeho natáčení zúčastnit, a tím být i součástí výsledného videa. Pokud se podíváte na některé z jeho videí, hned uvidíte, jaká skvělá energie z něj srší, jelikož se lidé během natáčení mají hlavně pořádně pobavit a užít si den. To fanoušci Lindsey určitě velmi dobře znají, jelikož je to patrné z videí, která pro Lindsey Devin v jejích začátcích natáčel, a která jsou stále velmi oblíbená.

To byl ode mě malý úvod o Devinu Grahamovi a v dalším článku vám Monča řekne více o spojení Devina a Lindsey. Pokud byste měli dotaz či připomínku, neváhejte mě kontaktovat na naší Facebook stránce. Děkuji za pozornost.