Téma měsíce, prosinec 2016 – Lindsey a Vánoce – 2. část

V první části tématu Lindsey a vánoční tradice jsme si přiblížili jednu z nich. Dnes si popíšeme některé zbývající.

V průběhu prosince je Stirlingova domácnost plná známých zvuků, vůní a činností, které přinášejí vzpomínky z minulosti, které mě naplňují tak, jako je drahý hrnek naplněn horkou čokoládou. Patří k tomu i skřípání starého gramofonu, který přehrává naše oblíbené vánoční melodie, každoroční vánoční focení v našich nových pyžamech, sledování vánočního příběhu s čínským jídlem u toho, čichání k domácímu banánovému chlebu, štědrovečerní přespávání v pokoji mé malé sestry a rodinné hraní karet. To jsou jen některé z tradic, které prošly bouřemi změn, které byly součástí mého domova.

Psaní dopisů

Velmi milou tradicí je také psaní dopisů. Vše spočívá v tom, že každý člen rodiny napíše druhému členu dopis, ve kterém popíše, co konkrétně pro daného člověka po celý rok vykonával pro jeho dobro, a proč si zrovna zvolil to či ono. Napsaný dopis zalepí do obálky a dá pod stromeček, aby si je všichni na následující vánoční ráno přečetli.

Jelikož je celá rodina Stirlingů nábožensky založená, další zajímavou tradicí je psaní dopisu Ježíši. Vždy na štědrý večer každý člen vč. Lindsey napíše dopis Ježíši, ve kterém si určí jakýsi duchovní cíl. Právě takový dopis nám minulý rok Lindsey ukázala. Dopis je psán v roce 2010. Byla to doba, kdy Lindsey procházela velmi náročným obdobím a vyjadřuje se ke změně sebe sama.

“2010. Chci se naučit milovat samu sebe, protože Kristus mě miluje a ví, že jsem hodna toho, aby pro mě trpěl. Půjdu na terapii a vyřeším své problémy… Opravdu na nich zapracuju. Tím, že se naučím milovat samu sebe, se stanu lepším nástrojem spasitelovým při žehnání ostatním. Budu schopná milovat a pomáhat ostatním lépe, pokud nebudu sžírána vlastními problémy. Abych to mohla dokázat, potřebuji se přiblížit ke spasiteli a věřit v jeho schopnost uzdravit mě.”

Vánoční řemesla

Pokud byl předchozí odstavec poněkud vážný, následující Vás jistě rozveselí. Tradice vánočních řemesel patří mezi Lindseyiny nejoblíbenější. A není se čemu divit. O Lindsey víme, že je manuálně velmi zručná a dokáže si vyrobit téměř cokoliv. Sama si navrhuje kostýmy, které si dokáže i ušít. Není tedy žádné překvapení, že následující tradice je její favorit. Vše spočívá v tom, že se celá rodina sejde a společně na Vánoce vyrábí nejrůznější věci. K tomu použijí všelijaké rozličné potřeby, které jim dům nabídne. Ponožky, knoflíčky, zkrátka co se dá. Důležité je, že každý rok je určeno nějaké konkrétní téma. Samotná Lindsey nám zdokumentovala výrobu sněhuláků a například v minulém roce výrobu vánočních svetrů.

Při tvoření dílka si samozřejmě celá rodina užívá spousty legrace a vzájemnou blízkost. A o tom všem tato tradice je. Je to o sdílení vzácných chvil se svou rodinou. A tímto nám může jít Lindsey všem příkladem. Ale dost bylo slov. Pojďme si užít vánoční atmosféru z následujícího videa.

A jako bonus přikládám video, které obsahuje sestřih Lindseyiných snapchatů právě z období Vánoc. Uvidíte atmosféru tak, jak nám ji sama zachytila. Včetně výroby svetrů. A mimochodem. Je to právě rok, co si Lindsey nadělila ten největší dárek. Víte o kom mluvím? Haf ! No přece o Luně 🙂

Vánoční stromeček nemůže chybět

Je to skutečně tak. Co by to bylo za Vánoce bez pořádného stromečku. Kupodivu zde rovněž probíhá každoroční tradice. I zde celá rodina společně vyrazí na nákup vysněného stromečku. A my díky Lindsey můžeme být opět u toho 🙂 Mimochodem minulý rok zvolili velmi neobvyklou metodu. Když se nemůže rozhodnout rodina sama, musí to udělat někdo jiný. Aneb strom, který počůrá Clover ( pejsek Brooke ) jako první, je vítěz. Věřme, že má dobrý vkus 🙂

A jsme pomalu u konce. Věřím, že Vás náš malý průvodce soukromím Lindsey potěšil a přiblížil Vám atmosféru, která panuje u ní doma. Předchozí řádky jsou jasným důkazem, že výjimečná osobnost, kterou Lindsey je, není vůbec náhodná. A na závěr připojuji ještě dvě vánoční fotografie. Svátky Lindsey netráví celé u rodičů, ale rovněž doma v Los Angeles se svými spolubydlícími. Ale to nic nemění na tom, že atmosféra je stejně úžasná.


Přejeme Vám krásné prožití Vánoc 🙂