Darovací výzva

Hledání parkování v kampusu na BYU je nemožné! Kdykoliv mezi devátou a čtrnáctou hodinou je parkoviště nemilosrdnou džunglí, v které se prodírající auta snaží najít volné místo.

Zrovna minulý týden, když jsem právě projížděla parkoviště a beznadějně hledala volné místo, jsem uviděla gentlemana, který šel směrem k autům. Ruce i obličej schovával do bundy, aby se ochránil před tím hořkým vzduchem, ale jak jsem se na něj podívala, tak jsem dostala nápad. V hodině obchodního managementu jsme dostali za úkol dát něco někomu cizímu. Takže s lehce sobeckými motivy jsem k němu přijela, stáhla jsem okénko a nabídla mu, že ho dovezu k jeho autu. Vypadal trochu zmateně, ale když jsem svou nabídku zopakovala, usmál se a nastoupil. Než jsme dojeli k jeho vozu, tak jsme si povídali a jakmile odjel, zaujmula jsem jeho místo.

O více než 9 hodin později jsem se k autu vracela unavená z vyučovacích hodin a ze studování v knihovně. Když jsem nastoupila, uviděla jsem něco napsaného na mém čelním skle. „Ahoj krásná dívko. Děkuju za to, že jsi mě odvezla k autu. Doufám, že jsi měla úžasný den“ a napsal své jméno na konec. No, byl to docela okouzlující kluk, takže samozřejmě….facebook. 🙂 Teď jsme si vyměnili pár vtipných zpráv a on mi zítra kupuje horkou čokoládu.

Můj čin věnování byl méně než obdivuhodný, ale jeho prosté děkuji úplně změnilo můj den. Budu se snažit, aby i malé jednoduché věci dostávaly větší uznání. Chci psát více vzkazů, říkat více děkuji a skládat více komplimentů. Ať už jste Brad Pitt nebo matka 10 dětí, všichni jsme obyčejní lidé a každý z nás může vždy potěšit.

Chci Vás vyzvat, abyste někdy něco udělali pro někoho cizího. Může to být cokoliv; sušenka, objetí, zaplacení něčího jídla v restauraci, cokoliv chcete. Udělejte něco pro někoho cizího a pak mi o tom řekněte. Chystám se to také udělat znovu.

Tento příspěvek dala Lindsey na svůj web 14.2.2011.

Originální článek: http://www.lindseystirling.com/lindsey-blog/give-challenge/