Festival Fantazie 2014

Jak jste již možná vysledovali z našich příspěvků na facebooku, náš fanklub se zúčastní 19. ročníku Festivalu Fantazie (FF) v Chotěboři. Rádi bychom vás prostřednictvím tohoto článku informovali, co vše s námi budete moci na festivalu zažít, pokud se rozhodnete přijet. Nebo, co všechno vám unikne, pokud se rozhodnete nepřijet 🙂 , ale určitě svojí účast zvažte, Festival Fantazie je totiž příjemná akce, natož pokud tam budeme i my 😀

Co je to Festival Fantazie?

Festival Fantazie je každoročním největším setkáním fanoušků sci-fi a fantastiky ve střední Evropě. Je pořádán neziskovým občanským sdružením SFK Avalon a koná se v Chotěboři. Pokud náhodou nevíte, kde se Chotěboř nachází, tak je to malé městečko na Vysočině přibližně uprostřed České republiky.

Program zahrnuje například oblasti sci-fi, hororu, mýtů, historie, budoucnosti a technologií, vojenství, krimi. A to ať už ve filmech, seriálech, hrách, anime, knihách nebo komiksech. Účastníci mohou očekávat velké herny kde si budou moci zahrát videohry, účastnit se besed se známými osobnostmi, sály ve kterých lze sledovat filmy či seriály, přednášky od odborníků i fanoušků a mnohem více.

FF2014 ve faktech

Zahájení festivalu 27. 6. v 16 h.
Ukončení festivalu 6. 7. v 14 h.
Fanclub Lindsey Stirling na festivalu Místo: Sokolovna
Sobota 28.6. 10:00 – 20:00
Neděle 29.6. 10:00 – 20:00
Přednáškový program festivalu 8.00 – 1.00
Herní program festivalu 9.00 – 3.00
Cena vstupného 250 – 300 Kč / den
Kompletní ceník vč. slev zde

Slavné osobnosti na Festivalu Fantazie

V minulých ročnících se FF účastnilo také množství známých osobností. Na minulém ročníku v roce 2013 byli hostem například Tony Amendola a David Nykl (představitelé Bra’taka a Dr. Radka Zelenky ze seriálu SG-1). Ze spisovatelů to byl zas Michael A. Stackpole (autor knihy Star Wars). V minulosti jich bylo již mnoho, což také ukazuje na kvalitu FF.

Na letošním ročníku bude ze zahraničních herců k vidění např. Gary Jones (CMSgt. Walter Harriman ze seriálu SG-1), Jennifer Spence (Dr. Lisa Park ze seriálu Stargate Universe či jako Betty Robertson v Continuum) nebo Marcus Wilmes. Z českých odborníku se budet moci setkat s Dušanem Majerem (zakladatel specializovaného portálu kosmonautix.cz, autor pořadu Dobývání vesmíru).

Fanclub Lindsey Stirling na Festivalu Fantazie

Protože Lindsey se svojí činností nejednou dotkla různých herních a seriálových fenoménů dnešní doby (Skyrim, Zelda, Star Wars, Game of Thrones, Pán prstenů, Assassin’s Creed, Pokémon…) a mnoho jejích fanoušků z těchto komunit dokonce pochází, říkali jsme si, že právě na festivalu by mohla být spousta fanoušků (i těch potencionálních), kteří jistě ocení, že na této populární akci bude zastoupena i Lindsey. Kromě toho, věděli jste, že Lindsey má ráda seriál My Little Pony, které na FF má také svůj con?

Bylo tedy jen otázkou času než se do účasti na FF pustíme a ten okamžik přišel právě nyní. Náš fanclub bude na FF přítomen v sobotu 28.6. a neděli 29.6.2014. Náš stánek najdete v Sokolovně (konkrétní místo ještě doplníme).

Stánek Lindsey Stirling

Na našem stánku bude připraven bohatý program, a to po dobu obou dní. Kromě toho, že se budete moci setkat s některými administrátory našeho fanclubu a dalšími fanoušky, budete se moci také zeptat na cokoliv, co se Lindsey týče. To je ovšem úplně to základní, máme toho samozřejmě mnohem více. Ve 12 hodin a v 16:00 hodin se uskuteční jak v sobotu, tak v neděli soutěže pro fanoušky i nefanoušky s věcnými cenami. Budete mít možnost poslat Lindsey vlastnoručně napsaný vzkaz, na stánku budeme promítat vybrané klipy Zpátky do Lindseyiny minulosti a další materiály fanclubu.

V neposlední řadě, budeme mít na stánku také bohatý LS fanclub merchandise. Podrobnosti níže.

Extra Program

Kromě stánku nabídneme návštěvníkům festivalu také 2 přednášky. Jak jinak, tématem první přednášky bude „Kdo je Lindsey Stirling?“, v druhé přednášce se pak návštěvníci dozvědí něco ze zákulisí našeho fanclubu a nejen to, bude totiž věnována tomu“Jak se dělá fanclub“. Časy a konkrétní místnosti, kde se přednášky uskuteční ještě upřesníme.

Lindsey Stirling merchandise

Zajistit v České republice a Slovensku prodej merchandise byl jeden z největších oříšků, který jsme řešili od založení fanclubu. I když se stále nebude jednat o plnohodnotný prodej ekvivalentní eshopu v USA (jednání stále probíhají), tak návštěvníkům FF exkluzivně nabídneme:

 • originální CD – 300 Kč / ks
  • Lindsey Stirling deluxe edition (debut)
  • Shatter Me (aktuální album)
 • Fanclub trička (k dispozici budou i dámské verze a různé druhy velikostí) – 250 Kč / ks

Tricko

 • Lindsey Stirling odznáčky –  29 Kč / ks
  • Keep calm and Listen to Lindsey Stirling
  • Lindsey Stirling logo

Keep calm and listen to Lindsey StirlingLindsey Stirling odznak

 Všem, kteří si koupí celý balík tzn. CD+tričko+odznáček dostanou slevu 10% na nákup tohoto balíku. Slevu 5% na CD a/nebo tričko dostane také každý fanoušek, který přijde v cosplay jakéhokoliv videoklipu, který Lindsey doposud vytvořila (např. postavy z LOTR, GoT, AC, SW, Pokémon…) nebo fanoušek Lindsey, který bude vědět jaké zvíře máme adoptované v Pražské ZOO.

Nabídka zboží na FF je množstevně omezena, proto doporučujeme s nákupem neotálet 🙂 Platba bude možná pouze v hotovosti v korunách.

Kde najdu více informací o festivalu?

Informace o Festivalu Fantazie můžete najít na jejich internetových stránkách www.festivalfantazie.cz, kde se dozvíte vše co byste o festivalu rádi věděli a nebylo to zmíněno v tomto článku. Ať už jde o program současného ročníku, cenu vstupného, podrobnosti o místě konání, nebo detaily města Chotěboř.

Pokud na FF přijedete, nezapomeňte se přidat k události na FB: https://www.facebook.com/events/261202070734610