Stephen J. Stirling: Lindsey Stirling, opravdová záležitost

Stephen J. Stirling není nikým jiným, než otcem Lindsey Stirling. Tady si můžete přečíst, co napsal o Lindsey:

Můj čas byl v poslední době do značné míry obsazen úpravou mého románu, Persona Non Grata, který vyjde v květnu. Ale v průběhu této „náročné práce“ jsem si udělal trochu času na několik důležitých věcí. A těmi důležitými věcmi myslím skutečné „lidi“ a věci, které s fikcí nemají co dočinění. Věci, které znamenají skutečný život. Lindsey Stirling věnuje hodně pozornosti věcem, které znamenají život. Zatímco je většina z nás zabalena do toho, čemu já říkám „tloušťka hubených věcí“, Lindsey věnuje svůj čas tomu, aby byla součástí „tloušťky tlustých věcí“.

Tak například minulý měsíc, 21. března, Lindsey přispěla svým talentem do „One Night for One Drop“, benefiční akce pořádné Cirque du Soleil na propagaci a podporu celosvětového přístupu k vodě. Celovečerní akce, která se konala v Las Vegas, byla oslňující dobročinnou akcí, která nasbírala stovky a tisíce dolarů, stejně tak upozornila na to, že skutečně žijeme v žíznivém světě. Lindsey tam byla, hrála na housle a tancovala pro tu spoustu národních boháčů, kteří se shromáždili v Michael Jackson ONE Theatre. Byl to galavečer a všichni, kteří tam byli, věnovali svůj čas a dary pro dobrou věc.

Ale den předtím Lindsey přispěla svým talentem v jiné části města, daleko od zářivých světel. Přijala obyčejné pozvání – tančící houslistka se objevila ve dvou školách pro děti se zvláštními potřebami na okraji Las Vegas. Ukázala se bez fanfár, bez publicity a bez své kapely. Byla to prostě jen holka s houslemi, která jen zapojila svůj ipod do zvukového systému. A hrála a tančila. Děti, jejichž potřeby jsou základní a jejichž srdce jsou obrovská, poslouchaly a zářily jako prskavky na čtvrtého července, když se hudební zázrak dotkl jejich duší. Hiphopová houslistka mluvila kouzelným jazykem k pravděpodobně méně než stovce speciálních malých lidí, kteří našli radost a aplaudovali s úsměvy a rozzářenými srdci. Pro Lindsey Stirling je to při takových příležitostech dostatečná ovace. Miluje tato jednoduchá a kouzelná místa.

Před týdnem Lindsey přijela na jeden den domů. Událost: speciální benefiční akce v Mese v Arizoně pro dobrého přítele, McKenzieho Pattona, který statečně bojuje se vzácným onemocněním krve. Lindsey hrála celou hodinu. Když aplaus skončil a ona vystoupala na provizorní platformu, která byla jejím podiem, byla vyčerpaná a nadšená zároveň, že měla tu příležitost dát světu něco, čím ji tolik Bůh obdaroval. Ale to je ten způsob, jak pracuje Lindseyin mozek i srdce. Žije naplno, miluje hluboce a rozdává zdarma. Bůh jí hodně dal a život je jí požehnáním. Je si toho dobře vědoma a je za to hluboce vděčná. A tak to tímto oplácí. Lindsey Stirling je opravdová záležitost.

Originální článek: zde