Lindsey Stirling: Nové album Shatter Me vysvětlí „mou cestu“

Přečtěte si další přeložený článek, který byl vydán ještě před oficiálním vydání alba Shatter Me:

29. dubna 2014 Lindsey Stirling vydává Shatter Me, její druhé studiové album. Tančící houslistka, kterou na jejím hlavním kanále sleduje 4,6 milionu lidí, je jedním z nejproslulejších YouTube tvůrců a Shatter Me bude obsahovat dubstepový houslový styl, který jí pomohl stát se tolik populární.

Zároveň bude Shatter Me pro Stirling krokem do nového teritoria. Setkali jsme se s ní na křtu jejího alba v YouTube Space v Los Angeles, kde vysvětlovala, jak „těžce kopala za toto album, jen abych popsala svou cestu“. Výsledkem je „plné album, které vypráví příběh“ a vyjadřuje se o jejím statusu jako o nezávislé umělkyni a „svobodné duši“.

Na rozdíl od svého debutového alba, o kterém Stirling říká, že „nemělo žádný plán“, je Shatter Me vyvrcholením dlouhého tvůrčího procesu. „Posledních osm měsíců to byla krev, pot a slzy, prostě jsem pracovala a myslela na to album nonstop“, vysvětluje. Součástí tohoto tvůrčího procesu bylo vydávání konkrétních písní jako „singlů“ namísto „YouTube videa ke každé skladbě“. Druhý sing (po Beyond the Veil) je Shatter Me, titulní skladba s doprovodným videem, které přenáší hlavní témata alba do plného zobrazení.

Jak Stirling vysvětluje, motiv skleněného vězení vyjadřuje hlavní téma Shatter Me:

„Hodně lidí se mě ptá „Jsi tak šťastná“, „Miluješ sama sebe“. Je to pouze můj příběh o tom, jak jsem se stala touhle osobností. Nebyla jsem vždycky taková. Prošla jsme si obdobími, kdy jsem se cítila být v pasti. V těch časech jsem cítila, jako bych v sobě křičela, „Prosím, osvoboďte mě, prostě rozbijte můj svět a osvoboďte mě z toho vězení, ve kterém nechci být“, ale přišla jsem na to, že to musím udělat já sama. Musela jsem rozbít ty stěny. Takže je to o tom nebát se…Měla jsem pocit, že s vírou se mi to rozbít podaří a občas je třeba mít víru, abychom našli svou svobodu.“

Shatter Me se samo o sobě opírá o Lindseyinu tvůrčí svobodu, kterou získala díky popularitě jejího prvního alba, nahrávky, jíž se prodalo téměř milion kopií. Například Target ze začátku nebyl nadšený, že její první album nese její jméno, pak ale vysvětlovala, že tento prodejce „prosil“, aby měl práva k prodeji Shatter Me. Samozřejmě, že míra její popularity pramení z její kariéry na YouTube, které je stále její múzou. „Nikdo mi nemůže říkat, jak se má album jmenovat, nebo jaký má mít přebal. Kompletně to všechno pochází z mé hlavy“, říká. „YouTube vám umožňuje dělat věci bez pravidel. YouTube vždy bude mou pomůckou k úspěchu, a to po celou kariéru.“

Svou kopii Shatter Me si můžete vyzvednout u většiny velkých prodejců. Stirling se také vydá na dvouměsíční turné, které startuje v půli května. Data koncertů naleznete na jejím webu.

Originální článek: zde