Lindsey Stirling bude TOP debutem v hitparádě Billboard 200

Další z našich přeložených článků, tentokrát z webu billboard.com, který se v dubnu zmiňoval o Lindseyině novém albu Shatter Me.

Klasická crossover umělkyně Lindsey Stirling je nachystána na nejlepší debut v hitparádě alb Billboard 200 v příštím týdnu.

Její nové album Shatter Me, které spojuje tanec a klasiku, vyšlo v úterý 29.4.2014 a může do hitparády vstoupit na druhém místě – tak tedy aspoň mluví prognózy. Zdroje uvádějí, že by se ho během prvního týdne sledování do 4.května mohlo prodat 50 až 70 tisíc kopií.

Nový žebříček TOP 10 Billboard 200 bude znám ve středu, 7. května.

Její nezávisle distribuovaný set písní je pokračováním jejího průlomového debutu, který byl vydán v roce 2012 a podle Nielsen SoundScan se ho prodalo přes 321 000 kopí. Album strávilo 37 týdnů v kuse na prvním místě hitparády klasických crossover alb, což je šestá nejdelší řada v její dvacetileté historii. Dva týdny také bylo na prvním místě hitparády tanečních/elektronických alb.

Pokud Shatter Me odstartuje s více než 50 tisíci prodeji, tak jí to okamžitě zajistí nejúspěšnější prodejní týden. Její debut, který je jejím nejlepším počinem a který pojmenovala Lindsey Stirling, přišel znovu v listopadu 2013, kdy jeho deluxe reedice tlačila své prodeje nad 10000 týdně (na konci týdne končícího 3.listopadu). Tato reedice taktéž pokořila své nejlepší umístění v Billboard 200, když se dostala ze 198. na 23.místo.

Mezitím se štěstí ve 13. týdnu hitparády dočkal soundtrack k „Frozen“, který se v hitparádě Billboard 200 dostal na první místo. Ačkoliv je brzo na to říci, kolik kopií se prodá v týdnu do 4.května, tak zdroje naznačují, že by měl stále ještě být před Shatter Me Lindsey Stirling.

Originální článek: zde

Článek byl vydán 22.4.2014