Jsem Lindsey Stirling a jsem Mormonka

Ahoj, já jsem Lindsey Stirling

Jsem houslistka a milovnice počítačových her, ráda trávím čas společně s mojí rodinou a ráda jím cereálie.

O mně

Když jsem byla malá, naše rodina měla vždy hluboko do kapsy, ale i přes to bych své skromné dětství za nic na světě nevyměnila. Tehdy jsem se totiž naučila, že s pomocí nůžek a plechovky barvy můžu snadno proměnit kartonové krabice ve vesmírný koráb a odletět až třeba na Mars, že mé otrhané růžové šaty se můžou rázem proměnit v plesovou róbu nebo že jezení cereálií s mým tátou na zemi v obývacím pokoji je nejlepší část dne. Místo toho, aby mě tato omezení ještě více limitovala, jsem se právě v těchto letech naučila snít o velikých věcech, tvrdě pracovat a užívat si prosté a drobné životní chvíle.

Tehdy jsem se začala učit hru na housle, nastoupila jsem na filmovou školu Brigham Young University, odjela jsem na mormonskou misii do New Yorku, poté jsem své studium v oboru rekreační terapie úspěšně ukončila a začala pracovat s problémovými dětmi v různých rehabilitačních centrech. Teprve v roce 2010 jsem se rozhodla splnit si sen a vydat se na svou hudební kariéru – zkusila jsem soutěž America’s got talent. Tamní porotci a další profesionálové mi neustále opakovali, že nejsem nijak výjimečná a že nikdy nebudu moci nikde vystupovat. To mě ovšem neodradilo a ta malá holka z krabicové rakety nepřestala snít o své hudební kariéře. Na Youtube se mi podařilo získat miliony odběratelů z celého světa a nyní konečně cestuji s dalšími hudebníky a žiji svůj sen.

Proč jsem mormonkou

Jednou nastalo období, kdy jsem ztratila veškeré své nadšení a ambice, neměla jsem žádný cíl a začala jsem se nenávidět. Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů přinesla do mého života tolik potřebné světlo a naději, která mi pomohla začít s tím, abych se měla opět ráda. Vždy jsem věřila, že má Bůh pro mě nějaký plán, ale až díky bibli, osobnímu zjevení a díky Jeho slovům vyřčeným jeho prorokem, jsem se stala dcerou Boha a zjistila, že Jeho plán je plný štěstí. To pro mě změnilo vše: objevila jsem své vášně, znovu získala touhu něco dělat a objevila ztracené štěstí. Jsem ráda za Knihy Mormonovy a vím, že jsou pravdivé. Pokaždé, když je čtu, tak se cítím dobře a jsem mnohem klidnější. Objevila jsem v nich odpovědi na mnoho osobních otázek a pomohly mi více se sblížit s Ježíšem Kristem. Když nebudu brát v potaz svou víru, Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů a její morální učení mi přináší štěstí, které nemohu popřít. Když nastanou důležité momenty v životě, které mě sužují nebo děsí, jdu ráda do kostela, kde se mohu modlit a číst bibli a zde si také připomenu co je opravdu v životě důležité. V neustále se měnícím světě je pro mě Bůh pilířem, který je tu pro nás vždy a nenechá nás samotné.

Jak žiji se svou vírou

Hudební průmysl má své vlastní standarty. Již nespočetněkrát mi v zákulisí byly nabízeny drogy nebo jsem byla pozvána na akce, které by mohly ublížit mně nebo ostatním. Žiji evangelium každým dnem a rozhoduji se podle svých morálních hodnot. Jsem cestující muzikantka a mám ráda, když je v našem autobuse prostředí bez drog a plné respektu a bezpečí. Slyšela jsem spousty příšerných příběhů o životu na cestách, a jak je s ním automaticky spojeno mnoho špatného. Ovšem díky zásadám, na kterých při cestování lpím, se těmto hrůzám úspěšně vyhýbám a všichni, co spolu jezdíme, jsme nejlepšími přáteli, kteří zažívají nejlepší období svých životů. Ať už mě turné zavede kamkoliv, vždy najdu kostel Svatých posledních dnů a účastním se tamních nedělních mší, díky kterým se cítím opět jako doma.

Zdroj: http://mormon.org/me/b1nv

Překlad: [Gff]; Korekce: K*

Pojďme si připomenout Lindseyino úžasné vystoupení se sborem Mormon Tabernacle Choir Mormon Tabernacle Choir, kdy zahrála orchestrální verzi svého songu Elements: