Lindsey Stirling, Dragon Age – Téma měsíce říjen 2015

S dalším dílem říjnového tématu měsíce, ve kterém se věnujeme Lindseyiným coverům k herním a filmovým melodiím, se blíže podíváme na cover k hudbě z Dragon Age.

Lépe řečeno se podíváme na cover k hudbě ke hře Dragon Age: Inquisition, které se právě toto povídání týká. Jedná se již o třetí díl této RPG akční hry zasazené na kontinent zvaný Thedas. Hráč ovládá postavu vůdce inkvizice, která je součástí chaosu, jenž na Thedasu vypukl. Hráč má k dispozici spolubojovníky, může bojovat o území, zařizuje obchodní cesty a (nejen) tím ovlivňuje celou hru a prostředí. Zprvu je hráčova inkvizice poměrně slabá, její sílu ale zvyšuje pomocí svých skutků a činů. Hra je k dispozici hned pro několik platform, k nimž patří Microsoft Windows, Playstation 3 a 4, XBox 360, Mac OS X a XBox One. Premiéru si odbyla 21. listopadu 2014, tedy chvíli po debutu Lindseyina videoklipu. Vývojařem hry je firma BioWare Edmonton a distributorem Electronic Arts.

Hudbu ke hře složil hudební skladatel Trevor Morris. Lindsey natáčela klip k hudbě z této hry v Norsku, konkrétně ve městě Geiranger a jeho okolí. Režíroval jej Joe Sill a sám v záběrech ze zákulisí uvedl, že si vybrali k natáčení Norsko a jeho přírodu a krajinu právě proto, že se k celkové podobě hodí a proto, že nechtěli využívat zeleného plátna. Speciální efekty se Everdreamu, který celé video zpracovával, opravdu vyvedly. Fanoušky možná malinko zklamala krátká stopáž videa (2 minuty a 29 vteřin), přesto jako celek sklidil videoklip od příznivců vesměs pozitivní reakce. Lindsey jej vydala 18. listopadu 2014, dnes má přes 13 miliónů zhlédnutí a jako vždy se na závěr článku na něj podíváme společně i my 😉