Lindsey Stirling, Hallelujah – Téma měsíce únor 2016

Ode mě poslední příspěvek k únorovému tématu měsíce, ve kterém si přibližujeme ostatní Lindseyiny covery. Ještě jeden byste určitě měli mít od Žanetky 😉 Dnes je na řadě vánoční zpracování songu Hallelujah.

Tato líbezná, pomalá píseň spatřila světlo světa v roce 1984 v rámci alba Various Positions kanadského písničkáře a skladatele Leonarda Cohena. Původní verze této písně nezaznamenala nějaký výraznější úspěch, ten přišel až s jejími cover verzemi, především pak díky zpracování pro animovaný film Shrek v roce 2001. Ve filmu byla použita varianta Johna Calea, na soundtracku pak zazněla ta od Rufuse Wainwrighta. Právě tento film a tato zpracování způsobila nebývalý boom v přehrávání v rádiích i v cover verzích dalších umělců. K těm nejúspěšnějším kromě uvedených patří například ty od Jeffa Buckleyho nebo Alexandry Burke. V České republice se pak o své zpracování pokusila i Lucie Bílá.

Lindseyina varianta byla vydána jako jedna z jejích dalších, dá se říct i tradičních vánočních skladeb. Na YouTube se objevila 7.12.2015 a ihned zaujala už jen tím, že v ní Lindsey téměř není poznat (nebo teda ti nejskalnější ji poznají určitě hned, ale víte, jak to myslím 🙂 ). Má na sobě obyčejné oblečení doplněné o velmi výraznou paruku (sami pak můžete určit, jestli je modrá, zelená nebo ještě jiná 🙂 ), no a ke všemu navíc hraje ve stanici metra mezi nic netušícími cestujícími. Lindseyin videoklip má jasné poselství – vyvolat správnou vánoční náladu a připomenout si důležitost Ježíše Krista. Doplněn je o různé záběry z koncertů i Meet & Greet a nás může těšit, že se kromě dalších českých fandů v klipu objevily i kolegyňky Katka a Kája. Lindsey pak závěr klipu věnovala právě Ježíši Kristovi a bylo na ní celkem znát, že tento konec točila po Gaviho smrti a že je ze všeho velmi otřesená. K dnešnímu dni má video téměř 13 miliónů zhlédnutí a my si jej, jak je dobrým zvykem, na závěr pustíme 🙂