Lindsey Stirling, Thrift Shop (w/ Tyler Ward) – Téma měsíce únor 2016

S menším zpožděním se dostáváme k úplnému závěru Tématu měsíce pro únor 2016. Posledním coverem, kterým se budeme zabývat, je Thrift shop.

Na originálu se podíleli tři američtí umělci, konkrétně rapper Ben Haggerty (proslulý pod jménem Macklemore), hudební producent, grafik, fotograf a DJ Ryan Lewis a zpěvák Michal Wansley (známější jako Wanz). Song se objevil na Macklemorově debutovém albu The Heist, které bylo finálně vydáno 9.10.2012. I přes to, že před singlem Thrift Shop byly vydány ještě další 3 z tohoto alba (konkrétně šlo o Wing$, Can´t Hold Us a Same Love), byl to až on, který sklidil větší úspěch a zároveň k němu dopomohl i dalším nahrávkám. V lednu 2014 si dokonce odnesl 2 ceny Grammy, a to za nejlepší rapový počin a nejlepší rapovou píseň. A jak už to u oblíbených skladeb bývá, můžeme na internetu najít spoustu coverů, k těm více populárním patří například ten od Pentatonix či Alex G.

S Lindsey se na coveru podílel pop-rockový zpěvák Tyler Ward. Ten má sice za sebou mládí plné sportu, ale pravou vášeň prý našel až v hudbě. Díky tomu můžeme na jeho YouTube kanále najít nejen spoustu coverů, písně Thrift Shop včetně, ale i originální tvorbu. Tyler již také absovoval několik turné, v rámci kterých dokonce dvakrát potěšil i české Wardinators (oficiální název pro jeho fanoušky). Ti ho mohli poprvé spatřit 30.10.2012 v pražském klubu Roxy a následně pak 5.11.2013 v Chapeau Rouge. Stejně jako například u Starships došlo u tohoto songu ke změně textu, a to opět v pasážích, kde jsou v originále vulgární výrazy. Videoklip byl vypuštěn do světa 15.1.2013 a do dnešního dne byl přehnán více než 4 928 000 krát.

A já myslím, že svůj den byste si jím měli zpestřit i Vy… 🙂