Lindsey Stirling: Ráda bych natočila klip pod vodou

Jak jistě víte, poslední týdny jsme pro Vás přinášeli sérii rozhovorů s administrátory různých fanklubů ve světě. Dnes si dáme takovou pauzičku a tu vyplníme rozhovorem s tou nejdůležitější. Po roce a půl jsme vyzpovídali samotnou Lindsey Stirling. (na čemž má opět lví podíl Jennifer, za což jí velmi děkujeme).

Ahoj Lindsey, už je to docela dlouhá doba, kdy jsme spolu mluvili naposledy. Tehdy jsem se ptal na své otázky, teď jsem nechal prostor hlavně administrátorům našeho fanklubu, takže otázky pochází přímo od nich 🙂 Takže se hned dostáváme k té první od Dominika Frýdla. Rád by se tě zeptal, v jakém nejneobvyklejším místě bys chtěla natočit svůj klip?

To je velmi zajímavá otázka. Vždycky jsem si myslela, že nejepičtější by bylo natáčet nějaký videoklip pod vodou.

Tak hlavně, aby ses nám neutopila 🙂 I další otázka pochází od Dominika – Můžeme od tebe čekat nějaký cover na téma Star Trek?

V současné době žádný cover Star Treku neplánuju, ale ta možnost tady samozřejmě existuje. 🙂 Když jsem byla malá, tak na to rodiče koukali každý týden a společně jsme tak viděli každý film, tudíž mám pro tuto show ve svém srdci určité místo.

..což myslím, že Dominika i další fandy Star Treku určitě potěší. Do třetice zůstáváme u něj. Rád by věděl, kdy se dočkáme Final Fantasy?

Upřímně si nejsem úplně jistá, jestli to vůbec bude vydáno či nikoliv. Je to jeden z těch projektů, které byly odloženy a já jsem se k němu zatím nikdy nevrátila. Ráda bych dokončila s Devinem přípravy, abychom video mohli natočit, ale je poslední dobou hodně zaneprázdněný.

Já myslím, že si určitě moc rádi počkáme. Teď přicházejí na řadu otázky od Martina Kantora. Rád by věděl, jaké skladby najdeme na tvém novém albu, jestli tam bude nějaký hudební styl, který bude převažovat, zda bude podobné tomu prvnímu albu a kolik skladeb na něm bude?

Tohle Ti přeci nemůžu říci, to je překvapení! 🙂 Zkusila jsem spolupracovat s několika novými producenty, protože jsem se nejvíce bála toho, že si lidé pustí nové album a řeknou si: „Zní to úplně přesně jako její první album“. Stejně tak jsem ale zase nechtěla, aby vše znělo úplně jinak, než věci na prvním albu. A to byla ta největší výzva, najít takový zlatý střed. Mohu prozradit, že naprosto všechny skladby jsou elektronické, spolupracuji s několika talentovanými zpěváky. Na albu bude celkem 12 skladeb a já věřím, že s výsledkem budete spokojeni 🙂

Nadále se ptá Martin Kantor a vrací se k hlasování na WeDemand, které Praha vyhrála. Čímž se sama nabízí otázka, jestli tedy do Prahy dorazíš a jestli uvažuješ i o návštěvě Bratislavy?

Vím, že Česká republika i Slovensko mě od samého začátku kariéry velmi podporují. Pamatuji si, když jsem si zadávala do vyhledávačů heslo „Lindsey Stirling“, tak na první místě byla téměř každý týden Česká republika. Žádám svého booking agenta, aby mi tam zarezervoval místo a já myslím, že něco určitě vymyslíme!!

No my ani s ničím jiným nepočítáme 🙂 Teď se dostáváme ke zvířátkům. Admina, který si říká Le Backo, zajímá, jestli máš kromě Clover nějakého mazlíčka a jestli jsi nějakého měla v dětství?

Oh, no…hmm…ano. My jsme totiž doma měli prakticky celou zoo 😛 Měli jsme fretku, králíky, křečka, andulky, koně, kuřata, psy, kočky, ryby, žáby, šneky…Měli jsme taky hodně zvířátek, kterým mamka psala písničky :)) Jennifer je dodnes má a určitě Vám je ráda pošle 🙂

The Stirling Zoo stirling-zoo

 

Zůstáváme u stejného administrátora, rád by se totiž zeptal, jaké jsi měla ve škole známky?

Já jsem byla chytrá! Většinou Áčka! No… dobře, asi ne tak docela, haha 😛 Ale ve škole se mi dařilo. I obě mé sestry (Jennifer a Brooke) byly chytré. Brooke dokonce neměla daleko k tomu, aby školu zakončila s nejlepšími výsledky. U mě bylo získávání „Áček“ trochu obtížnější, jelikož jsem měla mírnější podobu dyslexie, což dělalo mé čtení a veškerou přípravu do školy složitější. Byla jsem samozřejmě velmi kreativní a tak jsem raději tvořila nějaké věci, pracovala na projektech, nebo cvičila na houslích, než abych se učila. A ačkoliv jsem nikdy nebyla žádný literární genius myslím, že jsem se známkama nikdy nechodila pod „B“.

Le Backo by se rád ještě dozvěděl, jestli máš ráda plyšáky?

No samozřejmě! Především ty, které se dají použít jako polštář. Mnohem měkkčí a příjemnější, než ty normální!

Mám tu ještě otázku od Martina Kantora. Obecně vzato má hodně lidí rádo tvůj zpěv. Dočkáme se třeba na novém albu více tvého zpěvu? Uvažovala jsi někdy o tom, že bys ve skladbách více používala svůj hlas?

Určitě na albu můj hlas uslyšíte. 🙂 Některé hlasy v pozadí jsem si zpívala sama. Co se týče větších pěveckých částí, ty přenechávám profesionálům. Chci se soustředit především na housle, ale jsou samozřejmě skladby, které potřebovaly text. A tak jsem ho tam přidala. 🙂

Katka Vaculová by ráda věděla, jestli je tvá choreografie spontánní a nebo jsou tvé taneční kreace připravené?

Určitě to není zcela spontánní, ale snažím se hudbu „cítit“ a vytvářet něco, co je stylisticky příjemné a unikátní (samozřejmě je to jen to, co jedinec může udělat s jedním „setem“ končetin haha). Mým cílem je hlavně dělat choreografii takovou, která je působivá, zábavná na pohled a spíše na hudbě přidává, než jí ubírá.

Já myslím, že jeden set končetin určitě stačí 😉 Katka by pak ráda věděla i jinou věc – kdyby ses měla převtělit v nějaké zvíře, jaké by sis vybrala?

Ráda bych byla ptákem! Kdo někdy nechtěl letět? Speciálně bych chtěla být orlem bělohlavým, protože je u nich nejmenší pravděpodobnost, že je něco sní (jsou na vrcholu potravinového řetězce) a stejně tak je nepravděpodobné, že je zastřelí nějaký lovec (jsou na seznamu chráněných, haha). Navíc bych se stala americkým symbolem (neboť je orel bělohlavý státním symbolem USA).

Martin by se rád zeptal, kolik máš doma houslí a jak se jmenují?

Myslím, že jich mám…10? Spoustu z nich jsem dostala od firem, které si tím chtěly udělat reklamu. Prostě po mně za to chtěli, abych jejich housle použila ve videoklipu. Housle od Rotha se jmenují Excalibur, housle z karbonových vláken od Luise a Clarka se jmenují Nero. Oboje jsem si pořídila u Roberta Cauera v Californii (vřele doporučuji!!). A mám samozřejmě své senzační housle Ingrid, koupené za 40 dolarů na ebayi. Také vlastním staré Yamahy (ty zase nemohu doporučit), novější Yamahy (mohu doporučit), dále housle Barcus Berry, Mark Wood Viper (bílé), dále Inova V-80, housle, které jsem používala na střední a mé začátečnícké housle (říkám jim Itty Bitty 🙂 ).

Tomu říkám sbírka 🙂 Martin by rád ještě věděl, jestli jsi někdy zkoušela hrát na jiné nástroje?

Na základní škole (to mi mohlo být tak 12) jsem se začala učit na zobcovou flétnu, protože jsem chtěla hrát ve skupině, ale asi po roce jsem se rozhodla, že v tom pokračovat nebudu.

Když bychom se tě zeptali na tvůj největší úspěch v roce 2013, co by to bylo?

To je dost těžké vybrat jediný, protože to byl naprosto úžasný rok! Byla jsem nadšená z toho, že se Crystallize stalo zlaté v USA, že mé album se stalo zlaté v Polsku, Švýcarsku a Německu. Je až těžké uvěřit tomu, kolik se toho v tom roce přihodilo. Cítila jsem se díky tomu velmi požehnaně a pokorně.

No a jedna otázka na konec, a ta je ode mě. Jak jsi poprvé reagovala, když ses dozvěděla, že tvým narozeninovým dárkem od Českého a Slovenského fanklubu je adopce pandy červené? Dozvěděla jsi se o tom opravdu až na své narozeniny, nebo jsi něco tušila u před nimi?

Myslím, že jsem na stránce určitě viděla něco o červené pandě a přišlo mi to moc roztomilé, ale ne úplně jsem rozuměla tomu, o co vlastně jde, haha. Takže když mi Jennifer předala ten certifikát a to video, které jste udělali, cítila jsem se v tu chvíli moc šťastně a dojatě, že mohli čeští a slovenští fanoušci pro mě něco takového udělat! Za což Vám ještě jednou děkuju! Stejně tak jsem nadšená toho, že logo fanklubu je vidět u výběhu! No a ten chlapík je absolutně úžasný!

Já ti moc děkuji Lindsey za tvůj čas i rozhovor, děkuji za tebe i hudbu, kterou děláš a v Praze a Bratislavě se na tebe moc těšíme!