Halloween…jaké masky nosíte?

Halloween je pravděpodobně můj nejoblíbenější svátek. Myslím to vážně, můžete se proměnit v identitu něčeho jiného na jednu noc a je to společensky přijatelný čas k tomu brát na sebe bizarní oblečení bez jakýchkoliv limitů. Je to noc, kdy větší znamená lepší. Bohužel některé slečny si to popletly a naopak si myslí, že méně je lépe. Je mi docela líto, že vysoké procento žen využívá příležitost tohoto svátku jako výmluvu k tomu, aby se převlékaly za lehké dívky.. Chodí všude kolem ve spodním prádle a myslí si, že pár kočičích uší na hlavě to vše dělá více omluvitelné. Nerozumím tomu, odkud tento způsob myšlení přišel.

Pamatuji si na svůj první rok, kdy jsme mé nejlepší kamarádky a já bydlely na kolejích a byly jsme malé naivní 18ti leté holky. Pečlivě jsme se připravovaly na Halloweenskou párty, na kterou nás pozvalo pár roztomilých chlapců. No, řekněme, že jsme byly docela šokovány, když jsme se tam dostaly. Byly tam zlobivé zdravotní sestřičky, zajíčci, chipové a daleové a další podobné věci, které si jen umíte představit. Připadaly jsme si tam jak bolavé palce. Já měla na sobě kostým skunka, který jsem si sama vyrobila a jedna z mých spolubydlících byla za anděla se svatozáří a s šaty až na zem. S tímto oblečením jsem si připadala jako bych šla na nějakou předškolní soutěž o nejlepší kostým. Správně bych asi měla třeba zdobit dýně, místo toho bezradně stojím uprostřed středoškolské párty. Haha, docela to té malé Lindsey otevřelo oči.

Tak jako tak mě tohle štve každým rokem a letos jsem se o tom rozhodla nahlas promluvit. Abych tak mohla učinit, oblékla jsem se s dalšími dvěma spolubydlícímí jako „antiplayboy zajíčci“ (tohle byl oříšek přeložit :D).

obr5

Abych to vysvětlila. Koupila jsem ten nejpříjemnější hnědý materiál, který jsem mohla a začala šít skromné králičí kostýmy. Udělala jsem uši až směšně dlouhé a některé z nich byly dokonce okousané. Tyto ošklivé kostýmy jsme pak doplnily dotekem playboye – křivými motýlky, manžetami a opravdu vysokými botami. A nosily jsme na něm nápis „Odmítáme“. Bylo to legrační a hlavním smyslem toho bylo jít proti Halloweenu. Radši než dělat něco nevinně zbytečného, to už jsme raději změnili něco rádoby sexy v něco zábavného, nevinného a trapného. Byla to zábava a všudy, kudy jsme šly, se nám dostávalo dobrých ohlasů.

Tento článek publikovala Lindsey na svém webu 3.11.2010

Originální článek: http://www.lindseystirling.com/lindsey-blog/halloween-what-mask-are-you-wearing/