Lindsey Stirling si hraním vydobyla cestu do světel reflektorů

Ahoj. Našel jsem tento kraťoučký článek z internetových stránek amerických novin The Washington Post. Vesměs o Lindsey všude po světě píší velmi hezky, občas jen spletou písmenko v jejím příjmení. 😀 I když je tento příspěvek vcelku krátký, je vidět, jak se čísla kolem Lindsey za ten rok posunula. Děkuji za přečtění a přeji hezký zbytek dne.

Skladby na dvou albech Lindsey Stirling jsou působivé, ale nejlepší způsob, jak si užít její hudbu, je ji vidět. 28 letá (dnes 29 letá) houslistka přivádí své skladby k životu na koncertech a ve videích na svém YouTube kanálu. Tancuje, vystupuje a mění svou hudbu v kousky umění.

S takovou vizuální přitažlivostí se není čemu divit, že její YouTube kanál má více než 6.5 milionu odběratelů (dnes 7.6 mil.). Lindsey Stirling, čtvrtfinalistka v „Amerika Má Talent“ v roce 2010. Vydala videa ke svým originálním skladbám, coverům a spolupracím s umělci od Johna Legenda po Pentatonix.

Jako u mnoha ostatních crossover umělců, i Lindseyina hudba se obrací k mladšímu publiku, jak spojuje klasickou hudbu s Popem a Elektronickou taneční hudbou. V „Amerika Má Talent“ byla nazvána jako „hip-hop houslistka.“ Vytvořila předělávky písní od Popových (Grenade Bruna Marse, Radioactive od Imagine Dragons) přes hudbu z televize a filmů (Hra o Trůny, Pán Prstenů) k videohrám (Skyrim, Halo).

Lindseyin mladistvý elán spojen s jejími zdánlivě nekonečnými zdroji inspirací a zájmů, dává její hudbě energičnost a dělá z ní poutavě živou umělkyni.

https://www.washingtonpost.com/news/going-out-guide/wp/2015/06/15/lindsey-stirling-fiddles-her-way-into-the-spotlight/