Lindsey Stirling, We Found Love (w/ Alisha Popat) – Téma měsíce únor 2016

 Jak už přede mnou zmiňoval Petr, únorové téma měsíce se zabývá dalšími Lindseyinými covery. Jedním z takových je i We Found Love, kterému se dnes podíváme na zoubek…

Originální song je dílem zpěvačky Rihanny a je zařazen v jejím 6. studiovém albu, které nese název Talk That Talk a svět ho poprvé uslyšel 22.9.2011. Text k němu stvořil skotský hudebník Calvin Harris, který se zároveň stal i jeho producentem. Barbadoská zpěvačka za tuhle píseň sklidila několik nemalých úspěchů, jako příklad můžeme jmenovat cenu Grammy za  nejlepší videoklip, 10 týdnů na špici žebříčku Billboard hot 100 nebo cenu MTv Video Music Award. Klip původní verze zachycuje milostný příběh, přičemž Rihannin protějšek si v něm zahrál anglický model Dudley O´Shaughnessy. Dvojice nejdříve společně prožívá romantické chvíle, v druhé polovině však přijdou hádky, nechybí záběry na užívání drog a na konci Rihanna svého přítele opouští.

Oproti tomu se Lindseyina verze liší nejen textem, ale zároveň, narozdíl od originálu, nedává prostor modernímu městu, nýbrž obsahuje záběry z Keni. Tam se houslistka vydala společně s Devinem Grahamem, a to na základě pozvání cestovní společnosti VenTribe. Lindsey na své cestě navštívila domorodé kmeny a v každé vesnici stihla zahrát na housle. O své výpravě na africký kontinent mluví jako o jedné z nejvýznamnějších cest v jejím životě. Zpěvu se zde chopila africká zpěvačka Alisha Popat a celý videoklip vyšel na Lindseyině kanále 7.5.2012 a do dnešního dne si zasloužil přes 35 miliónů shlédnutí.

A nám nakonec nezbývá nic jiného, než se na něj podívat. 🙂