Lindsey Stirling, Who Wants to Live Forever (w/ The Tenors) – Téma měsíce únor 2016

S menším zpožděním se k Vám dostávám s dalším tématem měsíce. S kolegyňkou Žanetkou si s Vámi budeme „povídat“ o vybraných dalších coverech, na kterých Lindsey pracovala. No a jako první jsem si vybral jednu z nejčerstvějších skladeb – cover k hitu Who Wants to Live Forever.

Tato píseň vznikla v roce 1986, vydána byla konkrétně 15. září. Brian May ji jakožto autor složil pro film Highlander s Christopherem Lambertem a Seanem Connerym v hlavních rolích. Ačkoliv v žebříčcích hitparád tento song nijak zvlášť nevynikal, tak se zcela určitě stal jedním z největších hitů fenomenální britské kapely Queen. Píseň se dočkala hned několika cover verzí v podání dalších velkých jmen hudebního showbusinessu. Patří k ním tací interpreti, jakými jsou či byli Elaine Paige, Seal, Jennifer Rush, Luciano Pavarotti, Dune, Sarah Brightman nebo Shirley Bassey a především verze od Dune dosáhla solidních úspěchů.

Dojímavý text i pěkná hudba ke coveru nalákaly právě i The Tenors. Původně The Candian Tenors dnes tvoří čtveřice Remigio Pereira, Victor Micallef, Fraser Walters a Clifton Murray a jak z původního názvu vyplývá, pochází všichni z Kanady. Jejich společná předělávka s Lindsey vyšla na jejich YouTube kanále 27.10.2015 a dodnes se dočkala přes 350 tisíc zhlédnutí. Velké překvapení pak s tímto klipem, kde chlapci z kapely představují upíry, které má zachránit anděl v podobě Lindsey, čekalo na české fanoušky. Režisérem videoklipu je totiž mladý český režisér Matěj Pichler a naprostá většina štábu pak pocházela z České republiky. Většina scén se točila na středočeském hradě Točník, pouze Lindseyiny záběry byly natáčeny v Los Angeles. Klip je to velmi působivý a možná je trochu škoda, že se neobjevil i na Lindseyině kanále. My si jej každopádně teď spolu připomeneme 🙂