Martin Tůma: Lindseyin videoklip z alchymistické Prahy by ocenil celý svět

Dnešní rozhovor nám poskytuje další z našich administrátorů, náš kameraman – Martin Tůma.

I tebe bych rád Martine poprosil, abys fanouškům o sobě něco málo pověděl 🙂

Je mi 28 let a pracuji jako elektroprojektant. Lindsey jsem poprvé objevil zcela náhodou před dvěma lety na YouTube ve videoklipu „We found love“. Hned jsem začal pátrat, kdo je ona sympatická hudební víla.

Netrvalo dlouho a měl jsem naposlouchané vše, co se dalo od Lindsey na internetu najít. Osudovým bylo ale rozhodnutí navštívit Pražský sraz Oficiálního Cz/Sk fanklubu Lindsey Stirling. 🙂

🙂 to znamená, že se ti její tvorba zalíbila hned? nebylo to až postupně?

Crystallize se mi zalíbil okamžitě, ale například k Shadows jsem se musel propracovat. Dnes ale Shadows považuji za jedno z nějlepších Lindseyiných děl, takže můj postoj se rozhodně vyvíjel.

A jak je to u tebe a Lindseyinou tvorbou ? Máš radši její originální skládání či snad její covery?

Rozhodně upřednostňuji její vlastní tvorbu. Covery považuji spíš za koření, které potěší a neublíží 🙂 I když za některé covery, jako třeba Phantom of the Opera, jsem opravdu rád.

Jak to vůbec bylo s tebou a fanklubem? 🙂 Jak jsi se dostal do admin týmu?

Bylo to v zimě. Venku mrzlo a já jsem se rozhodnul poprvé navštívit sraz Oficiálního Cz/Sk fanklubu LS v Praze. Po cestě jsem měl potíže s autem, neboť mi zmrzla voda v chladiči a málem jsem uvařil motor, ale touha po účasti na srazu byla silnější 🙂 Když jsem dorazil na místo setkání, netrvalo dlouho a již jsme čile debatovali o možnostech budování fanklubu.

Padnul tehdy návrh začít natáčet videa o aktuálním dění ve světě Lindsey a tak jsem se zapojil a dorazil na první natáčení v Praze na Letné. Následně jsem byl přizván do admin skupiny na Facebooku.

Takže to bylo takové malé dobrodružství 🙂 Za tu dobu, co jsi ve fanklubu… co považuješ za náš největší úspěch a co naopak myslíš, že se nepovedlo?

Dobrodružství je to stále:-) Myslím, že největší úspěch je fakt, že mezi světovými fankluby patříme k nejaktivnějším a rozhodně nehrajeme třetí housle 🙂 Akce, jako adopce pandy, nebo hlasování ve WeDemand je důkazem, že Cz/Sk fanklub žije, funguje a rozvíjí se. Osobně věřím, že bez podpory všech našich členů by pražský koncert letos vyhlášen nebyl.

Je těžké říct, jaké byli neúspěchy. Snad to, že náš koncert se o rok zdržel, ale také si myslím, že to nebylo způsobeno naší nečinností. Zkrátka manažerům neporučíš 🙂

To určitě ne a to už jsme si několikrát vyzkoušeli 🙂 můžeš fandům prozradit, jaké máš ve fanklubu úlohy? 🙂

Při natáčení dokumentů Zpátky do Lindseyiny minulosti dělám kameramana se svým Nikonem D3200. Starám se o některé technické potřeby fanklubu a když se mi pod ruku dostane něco zajímavého ze světa Lindsey, dám to na Facebook. V současné době dělám přípravy na Festival Fantazie v Chotěboři, kde bude mít Cz/Sk fanklub stánek.

Takže se určitě nenudíš 🙂 I o tobě myslím můžeme prozradit, že máš na koncert koupenou VIP vstupenku 🙂 Už jsi přemýšlel nad tím, co si s Lindsey řekneš?

Ano, VIP jsem považoval za jakousi milou povinnost. O tom, co budu Lindsey říkat, raději moc nepřemýšlím, protože tyhle věci nakonec bývají jinak, než si plánujeme. Ale jistě to budou vlídná slova úcty a obdivu. A také jí prozradím pár lákadel, která by mohla zaručit častější a snad i mimokoncertní návštěvy ČR a SK.

🙂 takže se pak můžeme těšit na to, že tu Lindsey bude častěji hm? :)) Dostáváme se tímto k poslední otázce 🙂 I tebe bych se rád zeptal, kdybys měl tu příležitost strávit s Lindsey jeden den, co by bylo programem tohoto dne?

Rozhodně bych jí chtěl ukázat Prahu a její mystickou historii. Věřím, že Lindseyin videoklip s alchymistickou tématikou odehrávající se mezi pražskými gotickými památkami by ocenil celý svět. 🙂

🙂 já myslím, že by to bylo určitě zajímavé 🙂 Tímto jsme u konce rozhovoru 🙂 Díky za něj i za tvůj čas

Já děkuji tobě Petře.