Maximalizujete svou minutu, nebo si užíváte každý moment jak nejvíc to jde?

Mám problém. Na moment jsem se toho bála… ale víc a víc si uvědomuji, že začínám být moc zaneprázdněná. Jak plním úkol za úkolem, dostihují mě nejen věci, na které jsem zapomněla, ale i ty, které stále dělám. Jistě, že je dobré být produktivní, ale „každá ctnost, která se dožene do extrémů, se může stát zlozvykem…milníky se stávají zátěží.“ President Uchtdorf.

jj

Mám občas pocit, mé vlastní hodnoty jsou závislé na délce seznamu „musím udělat“. Ale jak neustále funguji v kruhu, tak přicházím na to, že jak dělám ty věci, o kterých si myslím, že jsou dobré, tak stejně tak vynechávám ty, které jsou pro mě lepší.

Následující frázi jsem slyšela na výroční konferenci, kterou vysílala mormonská církev. Věříme, že dnes existuje prorok a 12 učedníků – stejně tak, jako tomu bylo v dobách Kristových. Dvakrát do roka tyto inspirující bytosti mluví k lidem a ukazují nám, jak můžeme zvládnout tyto těžké časy. Vždy jsem si sama dokázala odpovědět na své vlastní otázky a věděla jsem díky tomu, že Bůh nás neopustil.

Kdybych byla nějaká stará dáma, tak bych se zeptala: „Maximalizuješ svou minutu a nebo si užíváš každý moment jak nejvíc to jde?“ Zeptala jsem se takhle sama sebe a musím říct, že je to velmi dobrá otázka. Jak řekl president Uchtdorf.. dělala jsem vše, co nejrychleji to šlo, zároveň jsem ale stejně rychle meškala vše ostatní. I mí nejbližší se stávají překážkou v tom, co dělám. Když jsem byla příliš zaneprázdněná, nejen, že jsem zapomínala starat se sama o sebe, ale také jsem zapomínala starat se o ty, které mám ráda. Mám ráda lidi; bavit se s nimi, smát se s nimi, pomáhat jim – to vše mi dělá radost, ale v průběhu toho, jak utíká můj život, tohle všechno mizí.

(jen tak mimochodem, tyto „běhové“ analogie jsou velice zajímavé, neboť jsem na střední běhala závodně – na trati jsem byla vždy jako želva. Dodnes občas běhám a zrovna včera mě předběhla dáma s bílými načechranými vlasy. Aby toho s pocitem, kdy mě poráží žena starší možná i než moje prababička, nebylo málo, stačila jsem si všimnout, že na svých nohách měla i závaží)

KAŽDOPÁDNĚ…

Připomínám si, že nejdůležitější věcí v mém životě je budování vztahu se svým nebeským otcem.  Je třeba ho poznávat. To je ta správná cesta, jak mohu poznat to, co je v životě nejdůležitější a co mi opravdu dává to nejlepší.

Řeč prezidenta Uchtdorfa byla skvělá. Bylo to něco, co jsem potřebovala slyšet. A bez ohledu na náboženské přesvědčení si myslím, že by to mohlo být prospěšné pro všechny. Takže, pokud máte možnost, klikněte na odkaz a podívejte se na to:

http://www.lds.org/general-conference/2010/10/of-things-that-matter-most?lang=eng

Lindsey vložila tento příspěvek na svůj web 6.10.2010

Originální článek: http://www.lindseystirling.com/lindsey-blog/are-you-maximizing-your-minute-or-making-the-most-of-the-moment/