Pomozte nám vysadit Alej Lindsey Stirling

Náš fanklub už nějaký ten čas chystá projekt s názvem “Alej Lindsey Stirling”. V rámci tohoto projektu by náš fanklub chtěl na předem vybraném místě zasadit několik stromů, které budou sloužit jako místní dominanta. Jak už jste si možná domysleli z názvu akce, chceme toto stromořadí pojmenovat po Lindsey. Zároveň bychom chtěli pojmenovat i jednotlivé stromy po lidech z Lindseyina okolí (rodina, kolegové a ti, kteří přispěli k její kariéře).

Aktuálně vybráno 118 % » 17 690 Kč z 15 000 Kč

Vysazená alej by měla sloužit lidem ve svém okolí a doufáme, že dopadne-li vše dobře, vydrží stromy na místě stát třeba i 50 let. To z tohoto projektu činí ideální propagační akci. Kromě stromů tedy využijeme příležitost a na místo instalujeme i vhodnou informační tabuli s informacemi o stromech, jejich jménech, vazbě na Lindsey, lidech, kteří se podíleli na realizaci či přispěli apod.

Kromě výše zmíněného bychom ale také chtěli, aby projekt sázení stromů fanklubem byl i akcí, která tu bude pro fanoušky. Chceme vás zapojit nejen do průběhu příprav, ale i do samotného sázení a pokud se vše vydaří, budete se také moci na alej jezdit dívat. Sázení stromů je unikátní komunitní projekt fanklubu. Je to příležitost, jak se zapojit do činnosti fanklubu, je to možnost, jak se sejít i jinak než na srazu a je to možnost, jak se stát součástí příběhu, který se určitě dostane i k Lindsey samotné a v neposlední řadě, který může potěšit lidi z jejího okolí. Ty, po kterých budou stromy pojmenovány.

Jak bude alej vypadat, kde bude a jaké tam budou stromy?

Po domluvě s organizací Sázíme stromy, z.ú., která nám s celou akcí pomáhá, bude alej vysazená ve slezském městečku Hradec nad Moravicí. Alej bude vypada tak, že bude součástí menšího parčíku, který třeba bude možné postupem času rozšířit. Parčík se nachází v místě, kudy směrem k vyhlášenému zámku (kde pobývali třeba i Beethoven nebo Mozart) projde od nádraží každý turista. Součástí základního parčíku bude 10 stromů, součástí této desítky budou duby, lípy, javory nebo třeba I borovice.

Jak a kdy to celé bude probíhat?

Jako fanoušci se budete moci do akce zapojit třemi možnými způsoby:

  • Volba jmen stromů (ukončeno)
  • Sbírka (ukončeno)
  • Vysazení stromů (21.10.2017, sraz bude přímo v Hradci nad Moravicí v 10:30 hod)- případné termínové změny budou zavčas oznámeny

Volba jmen stromů (ukončeno)

Jak bylo zmíněno výše, plánuje náš fanklub jednotlivé vysazené stromy pojmenovat podle osob z Lindseyina okolí. Protože rozpočet akce závisí na vybraných penězích, pravděpodobně budeme muset vybrat jenom některá jména. V tuto chvíli očekáváme, že stromů budeme sázet minimálně 10 kusů, finální číslo bude spočítáno podle vybraných peněz mínus náklady na informační tabuli.

Vy jako fanoušci budete moci hlasovat o tom, čí jméno byste chtěli v aleji u stromu vidět. Jako fanoušek máte 10 hlasů, můžete tady vybrat až 10 jmen. Po ukončení hlasování budou vybraná jména seřazena podle počtu hlasů a stromům budou přiřazována podle pořadí, a to tolik jmen, kolik vyjde na počet sázených stromů, mínus ty stromy, které budou realizovány skrze preferenční hlasy (viz dále).

I přesto všechno se může stát, že se na vašeho oblíbence nedostane. Proto chceme dát příležitost skalním fanouškům, kteří by chtěli mít jistotu, že v aleji budou mít strom se jménem svého oblíbence. Bez ohledu na hlasování, pokud přispějete na alej více než je cena jednoho stromu, můžete nás kontaktovat a dát preferenční hlas svému oblíbenci. Taková osoba pak bude v aleji zařazena bez ohledu na výsledky hlasování.

V případě, že by jméno už preferoval někdo před vámi nebo bylo zmíněné jméno zahrnuto do skupinově pojmenovaného stromu, budeme vás o tom informovat a bude-li to počet stromů umožňovat, umožníme vám dát preferenční hlas jiné osobě.

Seznam osob a skupin, pro které je možné hlasovat:

Alex Boye: Zpěvák britsko-amerického původu, který vyhledává spolupráce s rozličnými umělci na YouTube. Spolupracoval s Lindsey Stirling na coveru skladby Bruno Marse Grenade v roce 2012.
Addie Byers: Jedna z doprovodných tanečnic, která se poprvé objevila na turné The Music Box tour v roce 2015. Spolupráce tímto nekončila, tančila spolu s Lindsey i v rámci Brave Enough tour v letech 2016 a 2017.
Kuha´o Case: Rozený hudební génius, který se přes svůj handicap dokázal sám naučit hrát na klavír. Přestože je slepý, má skvělý hudební sluch a doprovázel Lindsey i improvizačně při hraní jejích originálních skladeb. Mimo jiné spolu natočili videoklip O Come, Emmanuel jakožto vánoční poselství v roce 2013.
Stuart Edge: YouTuber a Lindseyin dávný kamarád. Lindsey s ním v počátcích spolupracovala na několika videích, zmínit můžeme Complimenting Strangers nebo Magic Cake Trick.
Eppic: Další z hudebníků, který jako první spolupracoval na skladbách s Lindsey. Spolu s Eppicem Lindsey spolupracovala především na písni By No Means, spolu jsme je pak mohli vidět třeba i v klipu písně Come With Us.
Zach Felber: Jeden z několika Lindseyiných manažerů ze společnosti Friends at Work. Kromě ní zastupuje i takové umělce, jakými jsou Ciara, Alicia Keys nebo John Legend.
Adina Friedman: Manažerka Lindsey, která se stará o všechny každodenní aktivity, mezi něž řadíme koncerty, rozhovory, veřejné akce a podobně. Zároveň je jako Lindseyina kamarádka oporou a slaví s ní každý dosažený úspěch.
Jason Gaviati: Spolu s Drewem Steenem první člen Lindseyiny kapely a nedlouho poté také její nejlepší přítel, velká Lindseyina opora. V roce 2015 mu byl diagnostikován Burkittův lymfom, na který v listopadu toho roku zemřel. Brave Enough je album věnované převážně jemu.
Marko Glogolja [Marko G]: Spolupracoval s Lindsey na skladbách prvního a druhého alba. Je spoluautorem skladeb, jakými jsou Crystallize, Elements nebo Electric Daisy Violin.
Ashley Gonzales: Jedna z doprovodných tanečnic, která se poprvé objevila na turné The Music Box tour v roce 2015. Spolupráce tímto nekončila, tančila spolu s Lindsey i v rámci Brave Enough tour v roce 2016. Na jaře 2017 byla nahrazena Loni Olson.
Devin Graham [devinsupertramp]: V roce 2010 navázal po America´s Got Talent spolupráci s Lindsey a z velké části stojí za jejími prvními úspěchy. Klipy jako Electric Daisy Violin, Crystallize nebo Elements vznikaly pod jeho taktovkou.
Peter Hollens: Jeden z prvních hudebníků, který s Lindsey spolupracoval na společných skladbách. Mají za sebou práci na skladbách jako Star Wars, Game of Thrones nebo Skyrim.
Marina Inagaki: Pochází z Ruska a do rodiny Stirling byla spolu s bratrem Vladimirem adoptována, když byla Lindsey v teenagerovských letech. Jedná se tedy o Lindseyinu mladší, adoptovanou sestru.
Erich Jackson: Spolupracuje s Lindsey od jejího prvního turné. Nepostradatelný člen týmu, blízký přítel, který se stará o to, aby Lindsey měla na turné vše, co potřebuje.
Steve Jones: Spolu s Peterem Stylesem Lindseyin první “koncertní tanečník”. Oba se účastnili Lindseyina světového turné v roce 2014.
Rob McWhorter: Stejně jako Erich i Rob spolupracuje s Lindsey od samých začátků. Stará se o koncertní zvuk, tedy o to, aby při vystoupeních ladilo vše tak, jak má. Lindsey spolu s Drewem a Gavim věnovala Robovi píseň Rob´s song, kterou lze nalézt i na jejím YT kanále.
Mackenzie Madsen: Převzala roli po Whitney Marné. Lindseyina pravá ruka v rámci koncertního turné v roce 2014. Zároveň jde o kamarádku z vysoké školy. V roce 2015 jí byla diagnostikována Plicní venookluzivní choroba, nemoc, která napadá dýchací cesty a bez nákladné a řádné léčby je nemocí zhoubnou.
Whitney Marné: Lindseyina dávná kamarádka, zároveň její pravá ruka na jejích prvních koncertních šňůrách, které odstartovaly již v roce 2012. Její úlohu poté převzala Mackenzie Madsen.
Malece Miller: Jedna z doprovodných tanečnic, která se poprvé objevila na turné The Music Box tour v roce 2015. Spolupráce tímto nekončila, tančila spolu s Lindsey i v rámci Brave Enough tour v letech 2016 a 2017. Mimo turné také účinkuje v Lindseyiných videoklipech.
Michelle Miller: Maskérka a módní poradkyně, která se stará o Lindseyino líčení, účesy a celkovou vizáž. Jezdí na turné, pomáhá u focení nejen pro magazíny a také své umění promítá do videoklipů a ostatních videí, jež Lindsey natáčí.
Kit Nolan: Po smrti Jasona Gaviatiho zaujal jeho místo za klávesami. Od roku 2015 tak doprovází Lindsey na jejích turné a neméně energicky vystupuje po jejím boku. Ovládá nejen klávesy, ale také akustickou i elektrickou kytaru, kterou do vystoupení hojně zapojuje.
Lonni Lin Olson: Členka doprovodných tanečnic, která se k týmu přidala v roce 2017 v rámci Brave Enough tour v Evropě. Kromě tance na pódiu účinkuje také v Lindseyiných videoklipech.
Luna: Lindseyina milovaná čtyřnohá psí kamarádka, kterou si adoptovala po tragické životní události, odchodu Jasona “Gavi” Gaviatiho na věčnost. Od té doby ji doprovází všude kde může a stala se nedílnou součástí Lindseyina profesního i osobního života.
Brooke S. Passey: Mladší vlastní sestra Lindsey. Doprovázela ji na několika turné a spolupracovala na správném chodu koncertů a v zákulisí. Mimo to pracuje jako lektorka jízdy na koni a vlastní svůj ranč.
Phelba: Nedílná součást Lindseyiny osobnosti, která ztvárňuje její “vnitřní sociálně neakceptovatelné já”. Je také na slovo vzatou fanynkou číslo jedna, ve vtipných scénkách se snaží dostat k Lindsey a tím fanoušky nejen baví, ale také poodkrývá zákulisí života na cestách. Poprvé se objevila v roce 2012 v New Yorku.
Kurt Schneider Jeden z dalších hudebníků, který se podílel na skladbách, na kterých Lindsey spolupracovala s dalšími hudebníky. Mají za sebou spolupráce na skladbách jako Pokémon, A Thousand Years nebo Halo.
Drew Steen: Člen nejbližšího Lindseyina týmu, a to tříčlenné kapely. Od prvního koncertu v roce 2012 doprovází každý koncert na bicí, u čehož neskutečně překypuje elánem. Také se zúčastnil nahrávání několika skladeb či vystoupení v televizi a rozhlase.
McKay Stevens [the Vibrant Sound]: Skupina the Vibrant Sound (a její frontman McKay Stevens) přizvala Lindsey ke svým vystoupením, když ještě nikdo moc nevěděl, kdo to Lindsey Stirling je. Jedná se tedy o jednoho z prvních podporovatelů její hudební kariéry. Lindsey se McKayovi později odměnila tím, že jej vzala na své turné jako předskokana.
Diane Stirling: Lindseyina matka, ve kterou naše oblíbenkyně od samého začátku své touhy po hře na housle pokaždé dokázala najít velkou oporu. Ne zřídka se Diane účastní Lindseyiných koncertů, doprovodila ji i na celé její první turné s kapelou Stomp on Melvin.
Jennifer Stirling: Starší vlastní sestra Lindsey, která vypomáhá se stykem s fanoušky a řídí fanouškovskou základnu. Našemu fanklubu pomohla v nespočtu případů, za což jí patří velké díky. Její povolání je hasička a máma na plný úvazek.
Ruth Fotheringham Stirling: Lindseyina babička, velká fanynka a podporovatelka. Lindsey se o své babičce několikrát zmínila ve svých příspěvcích, představovala ji jako svou velkou inspiraci. Babička nosila zrzavou barvu vlasů, což bylo Lindsey vzorem pro její obarvení, které jsme znali, než přešla na blond.
Stephen Stirling: Lindseyin otec, který v ní probudil lásku k vážné hudbě, čímž odstartoval zářnou hudební kariéru. Neodmyslitelnými symboly patřící ke Stephenovi byly klobouk a šála. Byl pro Lindsey velkou oporou, o to větší tragédií byl jeho odchod na věčnost poté, co prohrál boj s rakovinou v roce 2017.
Vladimir Stirling: Pochází z Ruska a do rodiny Stirling byl adoptován spolu se svou sestrou Marinou, když byla Lindsey v teenagerovských letech. Jedná se tedy o Lindseyina jediného bratra, leč adoptovaného.
Stomp on Melvin: Úplně první hudební kapela, jejíž součástí Lindsey byla. De facto odstartovala její hudební kariéru. Několik videoklipů kapely je k vidění na YouTube (včetně účasti Lindsey).
Peter Styles: Spolu s Stevem Jonesem Lindseyin první “koncertní tanečník”. Oba se účastnili Lindseyina světového turné v roce 2014.
Anže Škrube: Profesionální tanečník slovinského původu byl tanečním partnerem Lindsey v soutěži Dance Showdown. Sice přes skvělé výkony neobsadili první místo, ale otevřela se příležitost další spolupráci, jako například choreografie a taneční výkon v klipu Stars Align či sestavení choreografie k turné The Music Box tour.
Savannah Timeus: Jedna z doprovodných tanečnic, která se poprvé objevila na turné The Brave Enough Tour v roce 2016, kdy nahradila Amy Yakimu.
Tyler Ward: Zpěvák a Lindseyin kamarád, se kterým natočila několik videoklipů. Mezi ně se řadí cover známé skladby Thrift Shop, píseň Some Kind of Beautiful či Fields of Gold, na níž se podílel také Peter Hollens.
Ryan Weed: Přítel Lindsey, se kterým začala chodit v červnu 2016. Je její osobní oporou, životním partnerem, hlídačem milované čtyřnohé psí kamarádky Luny i inspirací pro novou tvorbu.
Amy Yakima: Jedna z doprovodných tanečnic, která se poprvé objevila na turné The Music Box tour v roce 2015. Od roku 2016 ji nahradila Savannah Timeus.

Hlasovací formulář naleznete na konci této stránky.

Sbírka (Ukončena)

Jakýkoliv finanční obnos můžete poslat na účet 2100429284/2010, do zprávy pro příjemce uveďte heslo Alej. Pokud posíláte částku 1500 Kč a vyšší, uveďte k heslu i jméno té osoby, jejíž jméno chcete, aby některý ze stromů nesl. Prosíme, nepište nám, že chcete mít jméno jednoho ze stromů pro Lindsey. Po Lindsey se jmenuje celá alej, stromy budou pojmenovány po ostatních, jí blízkých osobách.

Vysázení stromů

Jako fanoušci se budete moci zapojit (či jen se přijet podívat) také do samotného sázení stromů. Termín akce zatím není znám, ale předpokládáme, že proběhne někdy o víkendu v říjnu či listopadu 2017. Detaily akce budou včas zveřejněny. Účastnit se bude moci kdokoliv bez ohledu na účast v předchozích dvou fázích.