Přežiju

survive

Hraji na housle v country kapele Charleyho Jenkinse a minulý týden jsme hráli na národním kongresu „Stampin Up“. Nemyslím si, že to byla nějaká velká či vzrušující show, ale když jsme naběhli na podium, byli jsme v sále plném 2000 nejšílenějších žen středního věku, které jsem kdy viděla. Asi do půlky to byla zábavná show. Tak jak bylo plánováno, zpěvák řekl: „Lindsey vám zahraje mále hip-hopové číslo“ a následně pak zbytek kapely opouští jeviště.

Postavila jsem se tedy na své místo a čekala až můj disco podklad pro song „Right Round“ rozezní reproduktory. Podívala jsem se na pohyb lidí nahoře a zjistila, že zvuk není v pořádku.

Celé auditorium zaplnila slova hitu 70.let „I will survive“. Vzala jsem si mikrofon a řekla: „To je skvělá písnička… ale není moje“. Hudba stále hrála a hrála a já se dívala do tváře dvou tisíc zmatených žen. Otočila jsem se a zjistila, že kapela mi nejde na pomoc, takže jsem udělala to jediné, co může holka v takové situaci udělat. „Mám tancovat“? Zeptala jsem se obecenstva. Začaly skandovat a já jsem tak s modlitbou ve svém srdci vytáhla své nejlepší disco pohyby. Obecenstvo bylo skvělé a povzbuzovalo mě. Slova písně navíc nemohla být vhodnější. Zvukaři nechali jet hudbu dobrých 60 vteřin. Když už to začalo vypadat nekonečně, kapela mě přišla na jeviště zachránit a hudba přestala hrát. Vypadalo to, že pravděpodobně stáhli špatnou píseň. Mohlo to být vlastně nepříjemné, na druhou stranu je z toho skvělý příběh…a já přežila..

Ponaučení, které jsem si z toho vzala je takové, že život Vás bude často uvádět do situací, které nebudete čekat. Můžete si sednout a plakat, můžete utíkat a schovat se… nebo můžete tancovat. Nejsem toho nejlepším příkladem a snažím se dělat vše co nejlépe, protože vím, že štěstí je ta správná volba. Nemůžete kontrolovat svůj život, ale můžete kontrolovat to, jak na něj budete reagovat. Ve všech nejrůznějších šílenostech života se snažte najít si to nejlepší. Dokonce i když tančíte na špatnou hudbu před zraky dvou tisíc žen středního věku…tančit tak, jako by se nikdo nedíval.

Tento příspěvek vložila Lindsey na svůj web 1.8.2010

Originální článek: http://www.lindseystirling.com/lindsey-blog/i-will-survive/