Spolupráce z Brave Enough – Mirage

„Linie reality ještě nikdy nebyla tak rozmazaná. Je stále složitější vidět věci takovými, jaké jsou a pokud nejsme dostatečně opatrní, v dáli neustále mihotající se fata morgána nás může odtáhnout od té trpějící skutečnosti, kterou máme v konečcích prstů“.

Tento text najdeme v informacích k písni Mirage, která se jako devátá objevuje na Lindseyině albu Brave Enough. V rámci této skladby slyšíme i Raju Kumari, kteru si jako součást našeho malého projektu představíme trochu blíže.

RAJA KUMARI

Raja Kumari (vlastním jménem Sventha Rao) se narodila 11. ledna 1986 v kalifornském Claremontu do rodiny indických přistěhovalců. Její umělecké jméno v překladu znamená „dcera krále“. Ač má na svém kontě jako zpěvačka a raperka několik písní (jako debut můžeme uvést song Mute ve spolupráci s Elvisem Brownem), je Raja úspěšnější především jako autorka písní a skladatelka. Je držitelkou několika významných ocenění a dočkala se i nominace na cenu Grammy.

Raja vystudovala obor religionistika, ve kterém je držitelkou titulu bakalář. Od sedmi let se věnovala klasickému indickému tanci a k hiphopu ji přivedlo album The Score skupiny Fugees. Za svou charitativní činnost, při které velmi výrazně pomohla k výstavbě nemocnice v Bangalore nebo k výstavbě meditační haly pro tělesně postižené děti, si vysloužila několik ocenění, ke kterým patří i cena Kohinoor, udělována guvernérem oblasti Tamil Nadu.

Jako skladatelka a autorka písní je podepsána pod tvorbou interpretů, jakými jsou Fall Out Boy (píseň Centuries), Selah Sue (Sadness) nebo Gwen Stefani (Red Flag, Naughty, Loveable, Obsessed, Splash, War Point). Ke spolupráci si ji přizvala právě také Lindsey a kromě toho, že je spoluautorkou písně Mirage, můžeme v této skladbě slyšet i její hlas.