Téma měsíce – Album Lindsey Stirling, část 2

Další část našeho projektu je tady 🙂 K albu Lindsey Stirling, kterému se budeme celý měsíc věnovat, se pojí i seriál NBC Dracula. Jak?

Díky orchestrální verzi Elements, která vyšla na prodlouženém vydání alba Lindsey Stirling 29.10.2013. Seriál se Lindsey zalíbil a tak s laskavým svolením NBC, která jej natáčela, mohla natočit videoklip, který obsahoval krátké ústřižky seriálu. I prostředí, ve kterém se videoklip natáčel, bylo tomu ze seriálu hodně podobné. Videoklip byl tedy považován i za jakousi malou propagaci tohoto desetidílného počinu.

dracula2Premiéru si seriál odbyl 4 dny před videoklipem. Jeho stvořitelem byl Cole Haddon a jeho předlohou samozřejmě byl román Drakula od Brama Strokera. Toto světoznáme dílo se řadí k těm, které se dočkaly jednoho z největších počtů filmových, televizních či divadelních zpracování. V hlavní roli této seriálové podoby se objevil irský herec Jonathan Rhys Meyers (vlastním jménem Jonathan Michael Francis O´Keeffe), jehož proslavila především role krále Jindřicha VIII. Tudora v seriálu Tudorovci. Vidět jsme jej mohli také například ve filmech jako Mission: Impossible III, Alexander Veliký nebo Blafuj jako Beckham. Jeho „reinkarnovanou“ ženu hrála Jessica De Gouw. Tato australanka prorazila především díky seriálu Arrow, další velká role přišla právě díky Drákulovi. Ač je jí již 26 let, stále jde o teprve začínající herečku. Oba zmínění herci jsou jedni z těch, kteří se také objevují v Lindseyině videoklipu.

Neopomenutelný je v Drákulovi také profesor Van Helsing. V tomto seriálu si jej dracula 3zahrál německý herec Thomas Kretschmann, který patří k nejobsazovanějším německým hercům v hollywoodských filmech. Znát jej můžeme z takových velkofilmů, jakými jsou Ponorka U-571, Pianista, Blade 2, Pád Třetí říše, Wanted nebo Valkýra. Jednu z hlavních rolí (Lady Jayne Wetherby) si zahrála také Victoria Smurfit, která se v roce 2003 objevila ve filmu Neprůstřelný mnich, kde hlavní role ztvárnili nejen Chow Yun-fat a Seann William Scott, ale také Karel Roden.

Seriál se natáčel od února 2013 v Budapešti a na jeho režii se podílelo hned několik režisérů, kteří jsou podepsáni také pod režií několika dílů seriálů jako Dexter, Zákon a pořádek, Tudorovci, Živí mrtví nebo Panství Downtown. Ačkoliv seriál provázela velká očekávání a dočkal se dvou nominací na People´s Choice Award, kritika i veřejnost jej celkově přijaly spíše chladně a po první desetidílné sérii bylo natáčení ukončeno s průměrnou sledovaností 2-3 miliony diváků na epizodu.

Kdo ví, třeba se Lindsey zase někdy bude podílet svou hudbou na jiném seriálu (či filmu?) a třeba se dočkáme i její účasti v něm. Aktuálně se minimálně připravuje film Breaking Through, kde by Lindsey měla mít svou roli 🙂

Web seriálu Dracula najdete zde.

Mrkněte na videoklip k orchestrálnímu Elements zde: