Téma měsíce – Album Lindsey Stirling, část 3

Autorem tohoto příspěvku je kolegyňka Julka 🙂

Máme tu další příspěvek týkající se projektu Téma měsíce, a jak už jistě víte, tématem tohoto měsíce se stalo album Lindsey Stirling. Já bych vám k přiložené fotce chtěla povědět pár moudrých slov :D.

Fotka je (jak jste jistě mohli poznat) z klipu Transcendence Orchestral, na kterém spolu s Lindsey spolupracoval také Landfill Harmonic Orchestra. A já vám teď o něm něco málo povím.

Landfill Harmonic Orchestra je (jak sám název napovídá) orchestr „ze skládky“. Jedná se o skupinu dětí, mládeže a jejich učitelů pocházející z jednoho z nejhorších slumů v Latinské Americe. Na okraji Asunciónu, hlavního města Paraguaye, se nachází slum s názvem Cateura, který doslova stojí na odpadcích. A zde také Landfill Harmonic vznikl, když přišlo několik „slumských géniů“ s návrhem vyrábět hudební nástroje pro děti, které nemají dostatek peněz, aby si mohly koupit vlastní. Využili k tomu to, čeho kolem nich bylo dost: odpadky. Právě proto se někdy tomuto orchestru říká „recycled orchestra“ neboli „recyklovaný orchestr“. Dnes má tato organizace na 200 členů a její popularita roste už jen proto, že její příběh je více než inspirativní. Na závěr ještě nutno s úsměvem říci, že některé děti se nakonec dočkaly svých skutečných hudebních nástrojů. 🙂

Více info o Landfill Harmonic naleznete zde: http://www.landfillharmonicmovie.com/

Video o Landfill Harmonic naleznete zde:

A taky zde:

Video k Transcendence orchestral naleznete zde:

Užijte si zbytek dne a hledejte naději i tam, kde zdánlivě není. 🙂 j@