Téma měsíce – Album Lindsey Stirling, část 5

Ahoj lidi! Pokračujeme v projektu Téma měsíce a kolegyňka Julka si pro dnešek připravila takový malý „výlet“ do Colorada, konkrétně do Silverthornu.

A proč? Protože, jak jistě víte, právě tady se v ledových palácích točil Lindseyin klip ke Crystallize. K tomu došlo roku 2012, ale výstavba ledových paláců v Silverthornu proběhla již o rok dřív. Na obrázku můžeme vidět louku tak, jak byla vyfocena těsně před zahájením tohoto projektu. Netrvalo ani dva měsíce a tento plac se změnil k nepoznání. S tímto nápadem přišel jistý Brent Christensen a nutno říct, že se do toho vrhl s plným nasazením. Summit Daily uvádí, že umělec na sebe umisťoval 4000 až 8000 rampouchů denně, mohl k tomu použít na 3 miliony litrů vody a stavěl až deset stop široké stěny a 40 stop vysoké věže. Christensen na svém blogu píše, že uvnitř stěn je na 200 kompaktních, fluorescenčních žárovek, které jsou schopny produkovat až 350 000 lumenů světla. Brent Christensen od té doby staví paláce každou zimu, neboť jedinou podmínkou pro jejich stavbu není sníh, ale mráz a dostatek vody. Láká tak tím do Silverthornu každoročně tisíce turistů.

louka

Paláce v Silverthronu nejsou však jen turistickým cílem; mohou být i skvělým prostředím pro natáčení hudebních klipů se zimní tématikou (obvzláště teď, když tolik letí film Frozen :D). Příkladem je nejen Lindsey se svým Crystallize, ale také např. skupina The PianoGuys s jejich Let it Go x Vivaldi’s Winter, či Alex Boyé rovněž s coverem na Let it Go.

Zde je k vidění video z Paláců:

Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na Lindseyino Crystallize 🙂

Zde máte k vidění zmíněný klip Alexe Boye´:

… a také The Piano Guys: