Téma měsíce, prosinec 2016 – Hallelujah

Před námi je představení poslední vánoční skladby. Článek jsem si tentokrát vypůjčil od Petra B., který již tuto skladbu představoval v rámci jiného tématu měsíce. Ale chybět v našem přehledu nesmí. 

Hallelujah

Tato líbezná, pomalá píseň spatřila světlo světa v roce 1984 v rámci alba Various Positions kanadského písničkáře a skladatele Leonarda Cohena. Původní verze této písně nezaznamenala nějaký výraznější úspěch, ten přišel až s jejími cover verzemi, především pak díky zpracování pro animovaný film Shrek v roce 2001. Ve filmu byla použita varianta Johna Calea, na soundtracku pak zazněla ta od Rufuse Wainwrighta. Právě tento film a tato zpracování způsobila nebývalý boom v přehrávání v rádiích i v cover verzích dalších umělců. K těm nejúspěšnějším kromě uvedených patří například ty od Jeffa Buckleyho nebo Alexandry Burke. V České republice se pak o své zpracování pokusila i Lucie Bílá.

Na YouTube se objevila 7.12.2015 a k dnešnímu dni má video téměř 13 miliónů zhlédnutí. Skladba ihned zaujala už jen tím, že v ní Lindsey téměř není poznat (nebo teda ti nejskalnější ji poznají určitě hned, ale víte, jak to myslím  ). Má na sobě obyčejné oblečení doplněné o velmi výraznou paruku (sami pak můžete určit, jestli je modrá, zelená nebo ještě jiná  ), no a ke všemu navíc hraje ve stanici metra mezi nic netušícími cestujícími. Lindseyin videoklip má jasné poselství – vyvolat správnou vánoční náladu a připomenout si důležitost Ježíše Krista. Doplněn je o různé záběry z koncertů i Meet & Greet a nás může těšit, že se kromě dalších českých fandů v klipu objevily i kolegyňky Katka a Kája. Lindsey pak závěr klipu věnovala právě Ježíši Kristovi a bylo na ní celkem znát, že tento konec točila po Gaviho smrti a že je ze všeho velmi otřesená. Jak už je dobrým zvykem, video si na závěr pustíme.

A jsme u konce. Věřím, že se Vám náš mini seriál líbil a přispěl tak trochu k pohodě adventního času.
Přejeme Vám krásné prožití Vánoc !