Téma měsíce, srpen 2015 – Alex Boyé

A pokračujeme v tématu měsíce, ve kterém si povídáme o hudebnících, kteří s Lindsey spolupracovali na nějakém tom songu. Dalším pánem na holení (i když to vzhledem k němu zní dost zvláštně) je Alex Boyé.

Narodil se před 45 lety v Londýně do nigerijské rodiny, otce však nikdy nepoznal, neboť matka odjela do Londýna sama, zatímco otec zůstal v Nigerii. Alex vyrůstal v Tottenhamu a nechal se inspirovat takovými, jakými byli či jsou Stevie Wonder, James Brown nebo Otis Redding. Při brigádě u McDonalda se seznámil s Církví Ježíše Krista Svatých Posledních dnů a později byl i bez vědomí své matky pokřtěn.

Zprvu se živil jako tanečník a vystupoval například i s Georgem Michaelem. V 90. letech s kamarády založil kapelu Awesome, která se dostala i do největších radií v Británii a prodala přes půl milionu alb. Kromě George Michalea jako hudebník vystupoval i s MC Hammer a nebo Bryanem Adamsem. V roce 2000 se pak odstěhoval do Salt Lake City, kde se začal věnovat křesťanské hudbě.

V roce 2006 se stal členem sboru Mormon Tabernacle. Sbor má 360 členů, on byl jedním ze tří tmavé pleti. Dnes se věnuje originální tvorbě i coverům různých žánrů. Stal se také například předskokanem ke koncertu Olivie Newton John. Aktuálně se s kapelou Changing Lanes Experience účastnil soutěže Amerika má talent, ale do finálových kol se nedostal.

S Lindsey spolupracoval na skladbě Grenade, tedy na coveru songu od Bruna Marse. Společnost jim dělali The Salt Lake Pops a na klip se podívat můžeme zde:

Oficiální účty Alexe Boyé:

Webové stránky

YouTube

Facebook

Zde si pustíme video, které zazpíval Alex Boyé s Mormon Tabernacle Choir. Jedná se o skladbu od Antonína Dvořáka ze symfonie Z Nového světa, doprovozenou textem s názvem Goin Home.