Téma měsíce, srpen 2015 – Tay Zonday

Dnes opět pokračujeme v našem tématu měsíce. Další, s kým Lindsey spolupracovala a koho si představíme, je Tay Zonday 🙂

Adam Nyerere Bahner, jak zní rodné jméno Taye Zondaye, se narodil 6. července 1982 v Minnesotě. Hned po dokončení studií se velmi často objevoval ve větších amerických televizních stanicích, jako jsou VH1 (Lily Allen and Friends nebo Jimmy Kimmel Live!) či G4TV. Mohlo za to především jeho video „Chocolate Rain“, které se velmi rychle stalo virálním a dnes má přes 103 milionů zhlédnutí.

Toto video mu přineslo nebývalou popularitu a objevoval se i na stránkách různých tištěných periodik. Video se dočkalo dokonce několik přepracování od dalších osobností, jakými jsou John Mayer a nebo bubeník kapely Green Day Tré Cool. Pro svůj velmi barevný a hluboký hlas je často přirovnáván k Jamesi Earl Jonesovi, který namluvil Darth Vadera v serii Star Wars.

Je známý také jako „renesanční člověk“. Natáčí zábavné skeče, písně, videa, uvádí pořady, skládá hudbu, věnuje se tedy hromadě zajímavých a dnes velmi ceněných záležitostí. S Lindsey spolupracoval na video Mama Economy, které vypráví o americké ekonomice.

Podívat se na něj můžete zde:

Samozřejmě ani u Taye nezapomeneme na jeho oficiální účty:

Webové stránky

YouTube

Facebook

No a na závěr si dáme jeho nejznámější video, Chocolate Rain: