Účinkování v Dance Showdown

V dnešním příspěvku se ohlédneme za událostí, která společně s dalšími střípky formovala Lindseyinu kariéru.

Vedle účinkování v soutěži Amerika má talent se Lindsey zúčastnila v roce 2013 třetí řady taneční soutěže „Dance Showdown“. Někdy je tato krátká kapitola opomíjena, ale je neméně důležitá.

Dance Showdown je internetová taneční soutěž, které se účastní vybrané hvězdy YouTube, Instagramu a dalších sociálních sítí. Pod vedením zkušeného tanečníka společně soutěží o peněžní výhru. Výkony jednotlivých soutěžících hodnotí tříčlenná porota a konečné hlasování je již na lidech, kteří hlasují prostřednictvím internetu. Celou show můžeme přirovnat např. ke známému formátu “StarDance”. Samozřejmě v menším měřítku 🙂

Lindsey byla do soutěže pozvána v roce 2013 a jejím tanečním partnerem a učitelem se stal zkušený tanečník a choreograf Anže Škrube. Výherce si měl odnést celkem 50 000 dolarů. Do poroty zasedli Joey Fatone, Laurieann Gibson a KassemG. Lindsey celkově vystoupila ve třech kolech, kde předvedla dechberoucí vystoupení. Výhry se ale bohužel nedočkala. Skončila jako druhá ze tří finalistů. Navzdory tomu všemu byla porotou chválena ve všech třech vystoupeních, která zatančila se svým partnerem Anžem. Porotkyně L. Gibson o jejím druhém vystoupení řekla, že je jedno z nejlepších, jaké kdy v soutěži viděla a o jejím posledním prohlásila, že je nejlepší, jaké kdy viděla! Vidíte ten rozdíl oproti Amerika má talent?

Soutěž přinesla Lindsey ovšem mnohem více, než sama možná čekala. Zásadním se stalo setkání s Anžem Škrubem pro její další kariéru. Vypadnutí ze soutěže neznamenalo, že se jejich cesty rozdělily. Ba právě naopak. Vše nastartovalo jejich vzájemnou spolupráci. Anže se následně podílel na choreografii jejího turné “Shatter Me” a také videoklipu “Stars Align” a dalších projektech. Dodnes můžeme v tanečních prvcích Lindsey poznat jeho „školu“. Do jejich setkání byla Lindsey v tanci víceméně samouk.

Kdo je Anže Škrube?
Anže Škrube se narodil a vyrůstal ve Slovinsku. Učil se jazz, rap, hip hop a další taneční styly. Svou profesionální kariéru začal již ve věku 15 let. Ve věku 21 let se přesouvá do Los Angeles, kde dostává příležitost pracovat na projektech pro Billboard Music Awards, American Idol, Dancing With the Stars a dalších. Vyučuje rovněž na slavné Millennium Dance Complex a dnes je nejžádanějším evropským choreografem. Na kontě má např. dodnes přes 150 choreografií pro různá televizní vystoupení. Musíte uznat, že Lindsey si nemohla přát lepšího učitele a rádce.

Na závěr celého ohlédnutí si připomene všechny tři vystoupení. Můžete posoudit sami. Dnes by Lindsey se svou početnou základnou fanoušků vyhrála na celé čáře 🙂